Група А (Фра, Гер, Рус, Срб, Бра, Кор)

Кој ја поминува групата?


  • Вкупно гласачи
    34
Член од
5 април 2013
Мислења
2.918
Поени од реакции
4.702
Не е некое особено изненадување Бразил. Многу сериозна репрезентација се, реално постепено изградија најдобра неевропска репрезентација во ракомет. Толедо и Лангаро се одлични релативно млади играчи кои и не се баш непознати за оне што пратат ракомет. Ништо чудно наскоро да направат и поголем трансфер, макар што и сега играат во доста сериозни екипи (Толедо во Висла Плок, Лангаро во Данкерк). На нив ако се придодаде и Мораеш од Вардар тоа е веќе трио за респект околу кое можат да ја градат репрезентацијата во следните 10 години. А имаат и уште најмалку 5-6 доста квалитетни играчи кои играат по сериозни екипи низ Европа.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.223
Поени од реакции
181.424
Не е некое особено изненадување Бразил. Многу сериозна репрезентација се, реално постепено изградија најдобра неевропска репрезентација во ракомет. Толедо и Лангаро се одлични релативно млади играчи кои и не се баш непознати за оне што пратат ракомет. Ништо чудно наскоро да направат и поголем трансфер, макар што и сега играат во доста сериозни екипи (Толедо во Висла Плок, Лангаро во Данкерк). На нив ако се придодаде и Мораеш од Вардар тоа е веќе трио за респект околу кое можат да ја градат репрезентацијата во следните 10 години. А имаат и уште најмалку 5-6 доста квалитетни играчи кои играат по сериозни екипи низ Европа.
Инвестираа во доста спортови поради Рио 2016, ова се резултатите :)
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.341
Поени од реакции
1.619
Овој голманот на Кореа сигурно ќе обезбеди некој трансфер во Европа, какви ли не зицери им искина на србите
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
2.825
Поени од реакции
2.504
Овој голманот на Кореа сигурно ќе обезбеди некој трансфер во Европа, какви ли не зицери им искина на србите
Против французите иако изгубија, тој беше прогласен за motm...
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.341
Поени од реакции
1.619
Србија победи 30:28.
Овој Канг за Кореа постигна 12 гола, штета што не победија.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.654
Поени од реакции
1.356
Колку ја менува играта на Франција Карабатич не е можно..
 
Член од
5 април 2013
Мислења
2.918
Поени од реакции
4.702
Одлична атмосфера на Франција-Германија. Е затоа е добро да им даваат домаќинства на германците...
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.654
Поени од реакции
1.356
Србија победи 30:28.
Овој Канг за Кореа постигна 12 гола, штета што не победија.
Мене ме чуди како србиве не се испотепаја, не се скараја после поразот од Бразил.. :pos::pos: Обично традиција е тоа после пораз. :ROFLMAO:
 
Член од
4 март 2017
Мислења
959
Поени од реакции
1.990
Конечно да видам судија да има муда да му свирне престап на Абало. Немам никаква намера да му ги оспорувам квалитетите, ама се чудам како му ги толерираат престапите кои ги прави со години. Во многу ситуации од авион се гледа дека паѓа со едната нога внатре во поле па тек потоа шутира.
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.341
Поени од реакции
1.619
Овој Гребиљ го игра како лево крило..
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.542
Поени од реакции
1.957
Конечно да видам судија да има муда да му свирне престап на Абало. Немам никаква намера да му ги оспорувам квалитетите, ама се чудам како му ги толерираат престапите кои ги прави со години. Во многу ситуации од авион се гледа дека паѓа со едната нога внатре во поле па тек потоа шутира.
Konechno nekoj ova da go pishe, mislev samo ja primetuvam vakvi raboti :D
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.341
Поени од реакции
1.619
Нерешено и најреален исход :D
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
3.531
Поени од реакции
3.011
Нерешено можи на крај да биди и најреалниот исход и јас така мислам, без разлика шо се без Карабатиќ пак се силни Франција, ама според мене максимум до 1/2 финале ако туркаат повеќе тешко....
Вакво судење како шо доби Германија денес секој сака :D апла домаќинско судење, на крај дури и ми се направи мерак голот на Нгесан на секунда пред крај :kuracc:

За претходниот меч, прилично бев доста сигурен дека Бразил ќе ги тепа и Србија и Русија, силни се Бразил и го заслужуваат третото место, Толедо, Лангаро, Боргес се доста солидни играчи и носители на репрезентацијата....
Доколку ние го победиме Исланд и ја поминиме групата, вкрстуваме со нив и нас ќе ни ја дупнат глата....
 
На врв Bottom