Груевски му враќа на Тито, затоа што зад грб му правевме нова влада со СДСМ

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Веле Митановски во новиот број на Фокус има интервју во кое јасно наведува дека постоеле неколку обиди за формирање ново парламентарно мнозинство,односно челниците на СДСМ биле во постојани контакти со врвот на НСДП,но дека сето тоа успешно го документирал Мијалков,па сега им се враќа како бумеранг од глава.
Тој јасно вели дека всушност Тито е целата партија.......

Ајде нека се распаднат веќе еднаш!!!!!!!!!!:tv:
 

efendi

Трпение Спасение
Член од
20 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
0
Оф лелеее, па зар уште постои ова Ново-социјадемократско-дупе НСДП. Дај бе дека нестанат.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Daj be, ima slicna tema za raspad na NSDP.

Nego, kazi poveke okolku ova, koga pravele dogovori, koga zapocnale pregovori, sto se slucuvalo, na sto se dogovorile, kako se odvivale dogovorite, zosto ne uspeale do kraj da se dogovorat.......
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Дел од интервјуто...

ФОКУС: Има мислења дека ова е вратка на премиерот за новото парламентарно мнозинство што токму НСДП го правеше пред повеќе месеци.
Митаноски: Не знам,можеби Вие сте во право.Можеби Груевски сега ни врќа мило за драго за „неверството“.Ние се обидовме тоа да не се види,но заборавивме во кое време живееме.Еден од нашите министри во владата ни објаснуваше дека му бил понуден и „фоно и видео материјал“ само да се увери што му прават во пратеничката група.Кај постариот коалиционен брат знаат кој се на највисоко,или многу високо опзиционерско лидерско ниво,продефилирал низ нашите пратенички канцеларии.Јас тоа не можам да го скријам,зашто и самиот сум нескривлив,со тоа што и од мене беше побарано да лобирам кај конкретни пратенички имиња.
ФОКУС:Кој тоа го барал?Можеби Петковски?
Митаноски:Не,туку тој до него.(е сега кој е тој?)Дали со знаење или не,не знам,бидејќи за многу прашања тој човек функционира по принципот;„Така рече другарот Лазо“?!Сега веќе не го прашувама,дали нештата ги прави во свое име,или знаење на лидерот....
ФОКУС:Ако признавате дека ве „фатиле со спуштени панталони“ верувате ли дека четата на Мијалков ви ги „гледа петиците“?
Митаноски:Верувам дека „не работи како бавча“............

(деловите каде имам ставено три точки не ги допишував,т.е продолжуваат)
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
во НСДП е собран најголемиот олош од СДСМ, па се ичисти партијата...
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
не ги примаат во сдсм назад олошите што заминаа
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Wow, rekov jas "има неко меџу нама ко није наш"
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.321
Поени од реакции
57.792
во НСДП е собран најголемиот олош од СДСМ, па се ичисти партијата...
Е да си жив и здрав сега ме изнасмеа. :pos2: Таму ли бил олошот? А ваму биле “чесните“ кондарковци, макрадуловци и се разбира, шемаџии...

А бе дај префрлете ги ваквите теми во хумор... :pos2:
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Некако интервјуата во последно време ми излегуваат по принципот “Дај бе викни ме, прашај ме што сакам јас и готово„. Секое интервју е наменско и обично има за цел да се исплука противникот.

Во овој момент не ми е нешто чудно, можно е да изјават дека Петковски договарај коалиција со ДУИ, и покрај тоа што можеби тоа нема врска. Се може да се каже со цел да добијат поени на сопствена сметка.

Мене не ми е јасно како луѓето можат да заборават дека партијата е таа што ги направила политичари. Мене Веле Митановски како има претхнодно ми немало никакво значење, тој благодарејки на НСДП на неговите сопартијци, симпатизери и гласачи станал пратеник. Сега од овој аспект да плука на сопствената партија стварно ми изгледа ниско и лошо вака да гледаш од страна.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
Некако интервјуата во последно време ми излегуваат по принципот “Дај бе викни ме, прашај ме што сакам јас и готово„. Секое интервју е наменско и обично има за цел да се исплука противникот.

Во овој момент не ми е нешто чудно, можно е да изјават дека Петковски договарај коалиција со ДУИ, и покрај тоа што можеби тоа нема врска. Се може да се каже со цел да добијат поени на сопствена сметка.

Мене не ми е јасно како луѓето можат да заборават дека партијата е таа што ги направила политичари. Мене Веле Митановски како има претхнодно ми немало никакво значење, тој благодарејки на НСДП на неговите сопартијци, симпатизери и гласачи станал пратеник. Сега од овој аспект да плука на сопствената партија стварно ми изгледа ниско и лошо вака да гледаш од страна.
abe vie od UDBA celo vreme ova praite zagovori zaveri i krazbi aj ostajtene da ja opraime rabotava oti vie ne oteravte do rabot na beznata
 

Kajgana Shop

На врв Bottom