Гром удира во езеро, фотографија

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
vodkamixx напиша:
Многу добра слика, и зашо сите викате дека е фејк, зарем неможе гром да удри во езеро? И башка на сликава може не удрил во езерото, туку на обалата од другата страна, само неможе да се види јасно, пошо далеку е.
Инаку ме фаќа носталгија бе, одамна се нема истурено од врнење со големи грмотевици и молњи. А баш сакам да истури така. :)
Педер, ете го се распиа времето, стани сеа уживај ... аодпгсдифанфдикб дф..
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Јао еј како сум го подрекол времево, значи стварно се расипа.
Во Скопје истура дожд проследен со грмотевици и молљи, само слабо грмотевициве бе, сакам појаки од чорапа да те откорнат. :)
А инаку ја сега идам да си пијам кафе уз цигарче на тераса и да уживам во невремево. :)
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Оптичка илузија :)
можно е да се случи такво нешто гром да удри во езеро ама сликата е фотошопирана. Видете по оТсјајот во водата.
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Можно е да удри,зошто да не.Единствено е тешко да се долови тоа,пошто се случува во дел од секунда,а ти треба да бидеш на право место насочен,во право време и луд рефлекс.Јас имам фатено гром ама на клипче,па од тоа може да се извади слика со громот.
 
J

JohnnyMass

Гостин
Ejj снимкава е супер него ај пробајте најдете фото како гром удира у коприва:pos2::pos2::pos2:
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.726
Поени од реакции
9.690
сликава е гром :). шала настрана, супер слика
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.854
Еве уште некоја слика со ист мотив, колку да ги прекинам монотониве коментари ...:nemoguce:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559


a koj rece deka vkopriva ne mava :)
 

Fluffy

Hellraiser
Член од
6 мај 2007
Мислења
1.373
Поени од реакции
16
Многу е убава фотографијата.А за дали е фалш или не,не можеме да кажеме...природата има чудни начини...
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Ova mojata e montaza, na vakvo mesto na gromotevici ne sedam ne se budaleam :) dve fotki gi spojv samo
 

DzULA

Nikonian
Член од
31 мај 2007
Мислења
125
Поени од реакции
2
Momci samo da vi kazam: kako udiraat i kade gromovite vo golemite okeanski povrsini??? Vo drvata??? ne bi rekol, prirodnoto elektronsko praznenje moze da se obavi i vo voda, koj veli deka ne neka zeme knigi po fizika i neka cita, cita, cita i mozebi ama ako mu seci dovolno pa i kje razbere :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom