Гром удира во езеро, фотографија

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Баш е гром сликава, а тоа дали е фејк или не е фејк може само да се расправаме:) нека излезе некој со доказ зашто е фејк и да ќе речеме дека е фејк, доколку излезе некој со доказ дека не е фејк нема да биде фејк:)
 

VORTEX

Кафански човек
Член од
10 мај 2006
Мислења
673
Поени од реакции
1
Не ви се точни претпоставките дека неможе да удри во езеро. Имам куќа во Струга и безброј пати додека грми сум гледал навечер по цела вечер сум седел и можам да ви кажам дека со мои очи сум видел како мава гром во езеро прекрасно изгледа
 

Superhik

Краде од сиромашните, дава на богатите
Член од
26 јануари 2007
Мислења
128
Поени од реакции
4
Абе могуче е како не е.
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
abe ima sansi da ne e falsifikat..
gromot ne se glea tocno kade udril.. moze da udril na obalata ali se gleda kako da udira vo ezeroto zatoa sto e daleku...
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
епа умреле рибичките :icon_frow
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Првата слика не е лажна. Само гледајте во деталите :wink:
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
62
Поени од реакции
0
Slikava e stvarno preubava a dali e fotoshop ili ne iskreno ne znam...
 

Efro

Happy place,happy place!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
104
Поени од реакции
0
Ne e fejk...bas e realna...a i gromovite imaat sansa poveke da mavnat vo vodite odkolku na kopno poso pogolem procent na zemjata ima voda nego kopno vi teknue :)
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Efro напиша:
Ne e fejk...bas e realna...a i gromovite imaat sansa poveke da mavnat vo vodite odkolku na kopno poso pogolem procent na zemjata ima voda nego kopno vi teknue :)
Не фала што не потсети :tapp:
 

The General

A Slight Case of Overbombing
Член од
6 мај 2007
Мислења
478
Поени од реакции
13
Неверојатно добра слика :icon_eek:
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Многу добра слика, и зашо сите викате дека е фејк, зарем неможе гром да удри во езеро? И башка на сликава може не удрил во езерото, туку на обалата од другата страна, само неможе да се види јасно, пошо далеку е.
Инаку ме фаќа носталгија бе, одамна се нема истурено од врнење со големи грмотевици и молњи. А баш сакам да истури така. :)
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
Физички е возможно ...исто така и без Фотошоп е возможно.....јас имам стоено на кров на најголем дожд со отворена бленда само да доловам некој гром...искрено успеав.

Btw...има сензори на светлина на професионални апарати и тоа многу ја олеснува работата ова да се изведе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom