Гркинката ми ја скина лентата со Македонија

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]На Интернационалниот избор за мис туризам на милениумот во Адис Абеба, Етиопија грчката претставничка ја нападнала македонската убавица Сузана Ал Салкини и сакала да и ја искине лентата бидејќи на неа пишувало Македонија, а не ФИРОМ[/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Македонската мис туризам Сузана Ал Салкини која ја претставува Македонија на Интернационалниот избор за мис туризам на милениумот во Адис Абеба, Етиопија, завчера била нападната од грчката претставничка на изборот бидејќи на лентата што ја носела Ал Салкини пишувало Македонија.
Според кажувањето на Ал Салкини, лутата мис на Грција и се здала на завчерашната проба и почнала да ја навредува дека таа не е од Македонија туку од ФИРОМ и врескала колку ја држи гласот да ја симне лентата со написот "Мис туризам оф Мацедониа".
"Кога дојдов на пробата грчката мис одеднаш се залета кон мене и почна да вика да ја симнам лентата од мене и дека јас не сум Македонка туку од ФИРОМ. Тогаш ми се нафрли и почна грубо да ја трга лентата од мене", раскажува Ал Салкини.
Македонската убавица тогаш се налутила и ја отргнала Гркинката од себе за да не и ја искине лентата со името Македонија. Грчката убавица не попуштала и настанал метеж во кој се замешале и организаторите и другите убавици, иако не им било јасно зошто се тегнат двете девојки.
"Силно ја отргнав од мене велејќи и дека овде сме дојдени да се забавуваме, а не сме на некоја политичка дебата. Збунети беа и другите мис кои кога им објаснив зошто се расправаме со грчката претставничка тие застанаа на моја страна", вели Ал Салкини.
Додека трае 4 тринеделниот светски избор на Мис туризам во Етиопија секоја кандидатка ќе треба да организира мала забава на која треба да ја претстави својата земја, па Ал Салкини одлучила да го искористи тоа и да и врати на својата грчка колешка за инцидентот, но, како што вели, на културен начин.
"Деновиве секоја девојка ќе треба да каже нешто за својата земја и да ја претстави. Јас за инает ќе ја пуштам песната Македонско девојче и ќе облечам црвен фустан, па да видам што ќе направи таа. Не знам што се случува со светот. Место да се дружиме за што и сме дојдени, ние се занимаваме со политика. Разочарана сум , но ќе издржам и доследно ќе си ја претставам мојата земја. Јас сум Македонка од Македонија, а не од ФИРОМ", ни изјави Ал Салкини во телефонскиот разговор.
Ова е прво учество на наша убавица на Интернационалниот избор за мис туризам на милениумот во Етиопија, Африка, кој е традиционален и на кого учествуваат убавици од 60 земји. Сузана Ал Салкини до сега ја претставуваше Македонија на 17 интернационални избори за убавина. Годинава учествуваше и на изборот за мис туризам во Атина, Грција.
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]ГРАТИС[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]НАЈЈАКА риба иаме 984376836%:vozbud: [/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]



[/FONT]
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Да да да, опасна е!
Ќе има chick fight, така ми мириса.
Само да не има на насловна на Вест за некој ден “Гркинката ми ја пукна аркадата“. :pos2:
Сузана за ВОЏА!!!!!!:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Требело да и ја залепи една преку светила.
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Е, неее...
Нашата тоа го прави стратешки, верувај Фантоме, многу повеќе ќе ја боли Гркинката ако и ја пее “Македонско девојче“ пред нос отколку еден шамар со кој ризикува да биде дисквалификувана.:smir:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Ја знам оваа со мене у средно учеше, иначе у врска со темата а бе тие грците сите до еден се ретардирани.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
... Етиопија.... грчката претставничка...Етиопија...лутата мис...Етиопија, Африка...Атина, Грција....
Хахаха....


Мало инфо за кој незнаел: КАј денешните грци при генетски испитувања е најдено присуство на суб-сахарски односно Етиопски гени....

Малата курва гарант се осеќа како на домашен терен таму :vozbud:
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Не верувам во целост во приказнава , од каде грција има убавица?????? , жените им се грди како бултериери:pov:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Kurva videla deka nasava e najdobra i od nea podobra i se divjacela
 
Член од
15 септември 2007
Мислења
136
Поени од реакции
0
toa e samo odraz na nivnata kultura, odnosno nekultura. se zaebala ovaa gadno, edinstveno resenie e da izvrsi samoubistvo.
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Да бидеме објективни, не е грда грчката мис, ама сепак, џабе и е! :pos2:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Нецивилизирано однесување.Ништо повеќе не ни очекувам од нив.
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Дали има некоја официјална страна за мисов??
 

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
абе оваа гркињава си барат да ја поминет едно десетина македонци наеднаш.....па да видиш после како ке ја засака Македонија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom