Греен Мобиле /073 GreenMobile

Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Kds,veke niz 2 naselbi vo Prilep pustaat nova Ftth,mreza primarna/sekindarna....
Planirale do kraj na 23ta,pogolem del od Prilep da go pokrijat so optika do doma....
So 4play kombo paketi ke konkuriraat na a1/tk/telekom....
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Kds,veke niz 2 naselbi vo Prilep pustaat nova Ftth,mreza primarna/sekindarna....
Planirale do kraj na 23ta,pogolem del od Prilep da go pokrijat so optika do doma....
So 4play kombo paketi ke konkuriraat na a1/tk/telekom....
Popladnevo gledam povejke vozila na greenMobile(kabelnet)vo druga naselba po banderi se pusta sekundarna optika.....(so vraboteniot 5min,muabet primarna veke imale sekade/sega od nod po banderi do doma ftth)
Spored mene mn,zakasnato bidejki site se na A1 i na telekabel koj ne saka dogovori....ama ajde ke vidime.....
 

Attachments

Член од
9 јануари 2021
Мислења
695
Поени од реакции
716
Popladnevo gledam povejke vozila na greenMobile(kabelnet)vo druga naselba po banderi se pusta sekundarna optika.....(so vraboteniot 5min,muabet primarna veke imale sekade/sega od nod po banderi do doma ftth)
Spored mene mn,zakasnato bidejki site se na A1 i na telekabel koj ne saka dogovori....ama ajde ke vidime.....
Кабелнет конечно го остварува тоа што го кажа за инфо компас директорот на Кабелнет за оптичка мрежа до дома, ама Боротино уште немаат пуштено кабел истото и во Големо Коњари и Славеј. Значи едно кажува и го пропушта моето населено место во кажувањето, а пушта кабловска мрежа. Овдека нодот им е буквало на бандера и често кога ќе падни интернетот му се качуваат на бандера и го штелуваат. Јас чекам понатаму ако се стабилизирани можи ќе се приклучам.
 

Attachments

Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Кабелнет конечно го остварува тоа што го кажа за инфо компас директорот на Кабелнет за оптичка мрежа до дома, ама Боротино уште немаат пуштено кабел истото и во Големо Коњари и Славеј. Значи едно кажува и го пропушта моето населено место во кажувањето, а пушта кабловска мрежа. Овдека нодот им е буквало на бандера и често кога ќе падни интернетот му се качуваат на бандера и го штелуваат. Јас чекам понатаму ако се стабилизирани можи ќе се приклучам.
Site nod,im se na banderi niz dr,naseleni mesta osvem prilep,isto i na Tk,se e po banderi od Evn,infoo koe dojde do mene e deka ovaa godina site naseleni vo preilepsko/krivogastanska opstina ke bide pustena Hfc mreza....ama detali koi mesta i kiga nema....
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
695
Поени од реакции
716
1693483407255.jpg
КДС КАБЕЛНЕТ ПРИЛЕП има потреба од монтери. Сигурно има отпуштени меѓу кои и близок на една роднина.
Инаку да се надеваме дека Greenmobile нема да ги сменат цените на поскапо.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Прегледај го приврзокот 389288
КДС КАБЕЛНЕТ ПРИЛЕП има потреба од монтери. Сигурно има отпуштени меѓу кои и близок на една роднина.
Инаку да се надеваме дека Greenmobile нема да ги сменат цените на поскапо.
Kds,odamna bara monteri ,bidejki samo nekolku se od starata postava, a cenite ke gi smenat sigurno/preprodavaat nivni uslugi-paketi...od A1.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558
Green, po nalog na dirigentot A1, gi pokacile cenite na pretplatite.......
И сега ќе служи само како декор.Ако не се лажам на оној пакет кај што има 6гб интернет и цена од 500 денари месечно демек ако склучиш договор на 24 месеци ти даваат како субвенција 3000 денари што значи дека од 12000 денари колку што треба да платиш за 24 месеци минус 3000 е 9000 денари вкупно за 24 месеци или по 375 денари месечно што е скоро 3 пати поскапо отколку да се претплатиш 1600 денари за 360 дена кај Lycamobile.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.592
Green, po nalog na dirigentot A1, gi pokacile cenite na pretplatite.......
А кои се сега претплатите ако имаш инфо да споделиш? Green изгледа беше за мајтап отворена, страната не им е ажурирана од ко ја пуштија. Ниеден пост на фб за информации околу пакети, цени, промоции, итн..како што го личи еден оператор, макар бил и виртуелен. Абе треба и досадни дури да се со маркетингот на соц. мрежи. Последен пост на фб им е на 01.01.23 честитка за 2023 :pos:. И како после човек да размислува за префрлање кај нив? А за 2 месеци ми истекува договорот во А1, ама по сево ова, изгледа ќе останам таму, ќе преминам од М во Ѕ. И тие телефони што ги имаат се со изгор цени во Green, едноставно те одбиваат и да сакаш да се префрлиш кај нив. Татко ми се претплати летото кај нив, 400 ден за 8 GB, таман му е него ама не можеше телефон да земи оти нема никаква понуда на поефтини телефони.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
А кои се сега претплатите ако имаш инфо да споделиш? Green изгледа беше за мајтап отворена, страната не им е ажурирана од ко ја пуштија. Ниеден пост на фб за информации околу пакети, цени, промоции, итн..како што го личи еден оператор, макар бил и виртуелен. Абе треба и досадни дури да се со маркетингот на соц. мрежи. Последен пост на фб им е на 01.01.23 честитка за 2023 :pos:. И како после човек да размислува за префрлање кај нив? А за 2 месеци ми истекува договорот во А1, ама по сево ова, изгледа ќе останам таму, ќе преминам од М во Ѕ. И тие телефони што ги имаат се со изгор цени во Green, едноставно те одбиваат и да сакаш да се префрлиш кај нив. Татко ми се претплати летото кај нив, 400 ден за 8 GB, таман му е него ама не можеше телефон да земи оти нема никаква понуда на поефтини телефони.
Samo nivnite kombo paketi,imas popust i izbor ako si vo nivno kabelsko pokrivajne- mobilnata e copy paste od A1,
Автоматски споено мислење:

А можеш да потврдиш дека ова е најново ажурирано?
Najnovo e poskapeni se paketite po 200mkd.!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom