Греен Мобиле /073 GreenMobile

Член од
29 август 2008
Мислења
2.836
Поени од реакции
1.844
Форумаши денес дојдов до информација дека наскоро се планира пуштајне на нов виртуелен оператор(дали фулл мвно или мвне-не кажуваат) со префикс 073
инаку ке биде сопственост на Кдс Кабелнет од Прилеп,https://www.kabelnet.com.mk/pocetna а веб страната е, http://www.greentelekom.mk/
инаку кдс Кабелнет во Прилеп работи мислам од 1998/9 година а последниве 2/3 години сите села ги приклучи со нова Хфц мрежа доцсис 3,0 односно оптика-коаксијал,
ги купи сите помали оператори по селата и ја купи кабелската од Крушево.
Имам неофицијални информации дека ке работи преку А1.мк
на веб страната на Aек не најдов дека имаат закупено броеви а ми потврдија дека цела 5та серија 073/5xx xxx ја имаат земено и дека моментално тестираат,ништо повејќе не откриваат...
 

Attachments

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.682
Поени од реакции
1.029
Се надевам дека нема да биде глупост како Lyca без VAS услуги (смс паркинг, таксена марка) итн. Кај нас ниту еден виртуелен не е како што треба
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.836
Поени од реакции
1.844
Се надевам дека нема да биде глупост како Lyca без VAS услуги (смс паркинг, таксена марка) итн. Кај нас ниту еден виртуелен не е како што треба
I jas se nadevam ...a dali znae.nekoj kako e na Tk. nema Vas uslugi..??jas imav od start tk,2 meseci nemase ni mreza ne pak drugo sega kako e ne znam ....a na Lyca im fali toa...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.836
Поени од реакции
1.844

Греен мобиле 073/173-173 контакт, стартува од денес односно официјално од 05,10,2020
гледам има различни работи има,според цените на претплатите за старт ми наликуваат исти/слични на А1.мк 99% сум сигурен дека одат на а1 мрежа.!(пример цената за греен мобиле М со 3 месеци гратис/ на 24месеци иди 699мкд) ...али да почекаме и официјално да стартуваат... се надевам ке има за што да коментираме!
 

Attachments

Последно уредено:

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.682
Поени од реакции
1.029
Гледам се исто од А1.... малце да не кажам глупичко. А1 со попусти што даваат за Комбо се поефтини
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
9.665
Поени од реакции
14.325
Ќе завршат исто ко другиот оператор кој го користеше 073 префиксот.

Sent from my SM-M315F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom