Граѓанско движење против промена на името на Република Македонија

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
789
Поени од реакции
523
бааги патриоти гледам јас тука..............ама сите ко за пред компјутер се хахахахаха тие ке бранеле држава тие ке му кажувале на грујо дали да се промени името или не,оф просто македонче кој те прашва бе патриотче дали сакаш или несакаш,не знам зашто еднаш не сватите дека ние сме никој и ништо.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.876
бааги патриоти гледам јас тука..............ама сите ко за пред компјутер се хахахахаха тие ке бранеле држава тие ке му кажувале на грујо дали да се промени името или не,оф просто македонче кој те прашва бе патриотче дали сакаш или несакаш,не знам зашто еднаш не сватите дека ние сме никој и ништо.
Ти сакаш да веруваш дека си никој и ништо и секако го дозволуваш тоа од тебе да прават никој и ништо, што најверојатно ти одговара.
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.866
Поени од реакции
1.050
Абе јас си знам кој сум и што сум. А тој што сака да менува име на државата ке треба да помине преку многу Македонци, кој верувам ке се спротистават на тоа. Ама тогаш нема само браненје и протестиранје на тастатура, ке треба и крв да падне, а верувам дека има многу такви луѓе кој би искрвариле за МАКЕДОНИЈА.
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
789
Поени од реакции
523
Абе јас си знам кој сум и што сум. А тој што сака да менува име на државата ке треба да помине преку многу Македонци, кој верувам ке се спротистават на тоа. Ама тогаш нема само браненје и протестиранје на тастатура, ке треба и крв да падне, а верувам дека има многу такви луѓе кој би искрвариле за МАКЕДОНИЈА.
ти мислиш дека има многу кој би искрвавиле за македонија,јас па обратното го мислам,дека многу луѓе се спремни да се смени името оти преку глава му е,а верувај има многу што името им е последна мисла ама ај само лагано ке видиш дека ке се смени името кога тогаш мора....
:vozbud:
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.866
Поени од реакции
1.050
ти мислиш дека има многу кој би искрвавиле за македонија,јас па обратното го мислам,дека многу луѓе се спремни да се смени името оти преку глава му е,а верувај има многу што името им е последна мисла ама ај само лагано ке видиш дека ке се смени името кога тогаш мора....
:vozbud:
Мора да се умре, друго ништо не е мора.И што ако се смени името,што мислат тие луѓе што се за тоа, дека тогаш ке цветаат рози.Ќе зимат плата одма како во останатите европски земји.Пак ке си работиме за сегашниве плати. И неможам да кажам со сигурност дали ке се смени или нема да се смени името.Јас лично сум против тоа и го подржувам секој протест,или што и да е околу евентуална промена. Но со сигурност мислам дека доколку дојде до промена на името е тогаш ке биде весело по улиците.
 
Член од
15 декември 2009
Мислења
770
Поени од реакции
479
ти мислиш дека има многу кој би искрвавиле за македонија,јас па обратното го мислам,дека многу луѓе се спремни да се смени името оти преку глава му е,а верувај има многу што името им е последна мисла ама ај само лагано ке видиш дека ке се смени името кога тогаш мора....
:vozbud:
Ти што сакаш? Ако не ти се свиѓа иди си...Просто..
Ако сакаш да седиш дома седи и кукај...
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
9.706
Поени од реакции
14.639
бааги патриоти гледам јас тука..............ама сите ко за пред компјутер се хахахахаха тие ке бранеле држава тие ке му кажувале на грујо дали да се промени името или не,оф просто македонче кој те прашва бе патриотче дали сакаш или несакаш,не знам зашто еднаш не сватите дека ние сме никој и ништо.
со тоа мислење тешко дека ќе успееш во нешто
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
789
Поени од реакции
523
колку јас ке успеам толку и патриотите ке успеат,не гледам нешто повеке во тие така наречени патриоти.....што имаат тие повеке....ништо
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.866
Поени од реакции
1.050
колку јас ке успеам толку и патриотите ке успеат,не гледам нешто повеке во тие така наречени патриоти.....што имаат тие повеке....ништо
Имаат љубов кон својата земја, а тоа е доволно нешто за да бидат подобри од тебе. И свесни се кој се и што се и верувај ќе го браниме тоа па макар биле и 1,2 или неколку илјади. Се додека има такви луѓе ке постоиме.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
6.786
Поени од реакции
11.170
Ја ке искочам за името макар и сам..Се шушка дека во скоро време ке дојде и тоа,подржано и од самата власт..Па да видиме колку Македонци и оние кој глумеа патриоти долго време ке застанат заедно во одбрана на името...против партијата.
А Македонија ке постои сакал ти или не,се дур има бар еден македонец кој се луствува така..Држава со сменето име нема да е држава,само некое залажување во кое нема више смисла да живееме.
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
200
Ако дојде до некаква промена на името, дали ќе се стави однапред Северна, Вардарска, незнам ти каква друга Македонија, веќе е се изгубено, Грците не земале под закрила, ќе не сметаат ко некоја нивна покраина, пошто нели така и во ЕУ ќе влеземе и граници ќе се отворат, и што понатака да се збори, Егејот ни е окупиран од нив и си го викаат Централна Македонија.

Едноставно име не се мења, сите преговори да се прекинат, нема за што да се преговара, крај. И ако некогаш дојде до некаков референдум За или Против менување на името, со фонт 100-ка пишувам ПРОТИВ.
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.107
Поени од реакции
18
ne se smeni vo bukurest koga trebase . pa ne sega kese menuva.. aj sto ve gledam cudni..demek koj go prasuva gruevski . ma nemoj zatoa toj 5 izbori pobeduva i od 2006 e na vlast . i slednite 4 godini si obezbedi mandat zosto? zosto narodot mu veruva a i toj sam znae za toa . se dodeka e grujo premier bidete sigurni nema da ima nikakva promena na ime . toa e izjava na mnogu experti i analiticari..
 
Член од
14 април 2006
Мислења
116
Поени од реакции
43
гледам повеќети не ги разбираат предностите и недостатоцвите и дали вреди да се влезе во европска унија прв пример ако бидеме серверна македонија тоа нели ни е во предност ќе го поставиме прашањето каде е јужна и дали ја разликува некој разликата помеѓу затворена и отворена трговска зона ?

не знам зашто еднаш не сватите дека ние сме никој и ништо.

бато ти може да седиш дома пред твојот компијутер и да кажуваш за себе дека си никој и ништо но јас сум горд македонец и вредам многу повеќе од било кој друг народ иако имама руско потекло јас сум горд само како македонец
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Дали движењево е против промена на уставното име на Република Македонија или против промената на референцата "the Former Yugoslav Republic of Macedonia" ? Бидејќи колку што знам преговорите се за да се промени референцата во нешто трето. Уставното име во ОН одамна е изгубено и нема шанси да се врати назад, можеме да бираме само меѓу FYROM и North Macedonia.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.876
Дали движењево е против промена на уставното име на Република Македонија или против промената на референцата "the Former Yugoslav Republic of Macedonia" ? Бидејќи колку што знам преговорите се за да се промени референцата во нешто трето. Уставното име во ОН одамна е изгубено и нема шанси да се врати назад, можеме да бираме само меѓу FYROM и North Macedonia.
Првиот пост се кажува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom