Графити и Тетоважи

Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Ваљда сакале да кажат дека има од секоја населба што навиваат за КК Работнички, што одсново е погрешно.
Можеле да пишат Работнички е срцето на ОПШТИНА Центар, па и на Карпош :D
Па има од секоја наслеба навивачи, освен од една од истокот на градот :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Ultras.kh2o го забораваш главниот графит?:P

--- надополнето: Oct 20, 2011 6:59 PM ---
И уште неколку од Ченто...




 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Најсмешен ми е тој новиот најголемиот... РАБОТНИЧКИ Е СРЦЕТО НА СКОПЈЕ:pos:
Бутни ме мајко да паднам да се обесам:icon_lol:
Убаво им напишал еден во Центар, Lords of the city и наместо city, СДСМ :icon_lol:

Напиздија другарче од Нерези, ќе го шкрта. Врз негов графит бил :icon_mrgr:
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Да ти кажам многу другари се префрлија од Запад на оваа трибина..не дека не идат али се поангажирани..Ништо чудно наскоро и ова да се пропее,ако донесе нивно раководство одлука да се иде на еден клуб,тешко дека вардар ке го одберат сеа.Едноставно неаме ривал,па и нема некој мотив за посебна организираност...А и со пумпање бројка од комити на првото дерби мзт-раб. пола се прелеаа кај нив на трибина.Сеа едино да се надеваме дека ке имаме дуели со ривал некој иначе тешко ни се пишува..
Обично тоа копиљаците идат повеќе со ФА и ЦПБ,а за нив да ти кажам право ме заболе.......
Живеам во Центар,кај мене у маало само со Комити идеме јас и уште двајца,додека копиљаната од 13-16 години ми се дерат и пеат нешто за Работнички по цел ден у маало......... А да ти кажам право познавајќи ги какви дебили се тоа малине (барем кај мене во маало граничат со ретардација) слободно нека им ги на ЦПБ.
И да почнат да доаѓаат на Запад жими се ќе ги дигнам на клоци.............
Кај и да е Вардар се враќа на врвот.Таман на време ни се дигна клубот и јас лично не стравувам за губење многу членови од ЦПБ,па и од ФА, иаку тука веќе Аеродром е 90% изгубен за нас.Тешко е да имаш јака бројка со клуб кој се распаѓа,како Вардар до лани.
Иначе и во Центар и кај дечки што идат со ЦПБ лека полека се јавува интерес да дојдат на Запад.Дел од нив ги имам видено оваа сезона на трибина,ме имаат прашувано за утакмици што како и кога ги има....... Само да остане Вардар јак пак ќе си имаме апсолутна доминација.
Едноставно и ФА и ЦПБ никогаш нема да бидат како Комити !!!!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Едноставно и ФА и ЦПБ никогаш нема да бидат како Комити !!!!
Затоа што Комити е групата која го обединува Скопје, а овие две го рзделуваат :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom