Графити и Тетоважи

Член од
13 август 2014
Мислења
77
Поени од реакции
146
Pa ako ste mangupi nema da dozvolite da pravat, a ne da skrtate. Sramota.
Во туристички град , и 500 души да сме, не мојме ништо да напрајме. Од кај знајме ние кога планираа да го цртат? Како и да е, нацртаа, па ги поминавме со плава боја и така :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.592
Поени од реакции
69.915
Овој треба да личи на Перо Блажевски? :D

Одлична замисла, ама како и сите други групи мислам дека ни вие не сте го доловиле ликот точно (слично и ЦПБ со Марин, ние со Јохан итн)
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.249
Поени од реакции
5.221
poso navivaci so ultras kultura ne skrtaat grafiti
А дали навивачите со ултрас култура со истите бои пишуваат навивачки графити, а 5 метра понатаму пишуваат име на политичка партија или политичар. Или да речеме боите ги добиваат подарок од политичка партија.
Ултрас култура? Тоа некаде подалеку барајте го.

Според убавина и број на графити , македонските навививачи високо котираат во светски ранг.
Како и според бројот на навивачки подгрупи ... 1000 навивачи , а имаат 20 подгупи :pos:

Кај и да е бројот на графити ќе го помине бројот на навивачи. :)

А другите шктраници веќе не се бројат , на секое дете што ќе му се падне боја во рака излегува и го пишува името на навивчката група. (најголемиот мангуп е тој што ќе го напише името на навивачката група во некое маало каде никогаш порано не смееле да поминат, ако го направи тоа, ќе добие титула водач на подрупа :) )
 

Kajgana Shop

На врв Bottom