Границата Србија-Македонија ќе се минува со лична карта

Член од
22 август 2011
Мислења
10
Поени од реакции
6
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Дали некој веќе ја поминал границата со лична и е 100% сигурен дека може со лична ??
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
И мене ме интересира исто, пасошот ми е истечен, дали можам со Л. К. ?
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Јас бев пред нецела недела во Србија, го прашав нашиот службеник на граница дали може да се помине со ЛК, рече сеуште не.
 
М

Мартин`

Гостин
Пред европското првенство во Србија (поточно Ниш/Белград) ќе може да се патува со лична карта, така изјави Дачиќ (МВР Србија) дури и ако парламентите не стигнат да го изгласаат во собрание ќе можело да се влегува само со лична карта.
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.808
Поени од реакции
1.076
А што ќе ми е во Србија или во Албанија да одам со лична карта? Јас сакам во Германија или во Франција да одам со лична карта..:(
 
Член од
21 мај 2012
Мислења
330
Поени од реакции
104
А што ќе ми е во Србија или во Албанија да одам со лична карта? Јас сакам во Германија или во Франција да одам со лична карта..:(
земаш БГ пасош и си уреден
 
M

Moon Child

Гостин
Луѓе итно ми треба да знам, дали веќе може да се патува со лична карта и во Црна Гора? Најдов на нет некои вести за ова, вели дека наскоро во иднина може да се патува, а вестите се од март оваа година. Бил ли некој со лична карта за Црна Гора, или уште не бива?
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.877
Поени од реакции
1.089
Луѓе итно ми треба да знам, дали веќе може да се патува со лична карта и во Црна Гора? Најдов на нет некои вести за ова, вели дека наскоро во иднина може да се патува, а вестите се од март оваа година. Бил ли некој со лична карта за Црна Гора, или уште не бива?
Прашај си во МНР дали договорот е ратификуван од парламентите на двете земји. Доколку е можеш.
 
Член од
9 февруари 2007
Мислења
441
Поени од реакции
61
dali moze vo crna gora samo so licna karta? i za kosovo dali moze sea so licna karta? zs treba preku kosovo i albanija da idam za crna gora
 

Kajgana Shop

На врв Bottom