Градски автомобили

Член од
22 декември 2011
Мислења
835
Поени од реакции
775
Ако стоиш добро со пари би ти препорачал

mini cooper

Renault Mégane
vw polo

citroen c2
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
:pos: Трошат 4.5 додека работат во место. Не лупетајте глупости од памет, со нормална вожња C1 троши 7.5 до 8 во град 6 на отворено.
Citroen C3 1.4 CDI - 4 литри на отворено троши. Сеа нормално ако му ја извадиш душата да го возиш 190 ќе троши 6-7.
 
Член од
22 февруари 2011
Мислења
47
Поени од реакции
6
ако имам пари нормално дека mini ке земам или bmw 1 иначе не е за мене количето за мајками не дека јас нема да го возам ама главно та ке го вози шо значи ич километри годишно претодно имаше фиеста ја имавме ми се чини 10-11 год и во толку години помина 30-40 000 не се сеќавам точно колку беше тука негде
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.573
Поени од реакции
407
:pos: Трошат 4.5 додека работат во место. Не лупетајте глупости од памет, со нормална вожња C1 троши 7.5 до 8 во град 6 на отворено.
Дојди да те повозам, да видиш колку троши. Така да ти не лупај и не набедувај дека некој лупа глупости пошо на крај ти смешен искачаш.

Цитроен Ц1, 1.4 HDI, троши 3.7л/100км, со букви ТРИ ЗАПИРКА СЕДУМ ЛИТРИ НА СТО КИЛОМЕТРИ!
--- надополнето: 31 август 2012 во 14:06 ---
Тапа се оти изгледат ко жаба... стапната.
За вкус не се дискутира ОТИ тоа е релативна работа. И мене не ми се свиѓа твојот ник, па мање битно.
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Дојди да те повозам, да видиш колку троши. Така да ти не лупај и не набедувај дека некој лупа глупости пошо на крај ти смешен искачаш.

Цитроен Ц1, 1.4 HDI, троши 3.7л/100км, со букви ТРИ ЗАПИРКА СЕДУМ ЛИТРИ НА СТО КИЛОМЕТРИ!
Дизелот троши толку ама се вградува само во C1. А ти постот што си го цитирал си ги болдирал C1 и Aygo заедничкиот мотор во основната верзија што го носат е далеку од економичен!
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.573
Поени од реакции
407
Дизелот троши толку ама се вградува само во C1. А ти постот што си го цитирал си ги болдирал C1 и Aygo заедничкиот мотор во основната верзија што го носат е далеку од економичен!
Ги болдирав двете пошо изгледот им е ист (ептен сличен нели).
Од прва рака го праев муабетот околу потрошњата, C1-от го возам 7ма година.
 
Член од
22 февруари 2011
Мислења
47
Поени од реакции
6
Ги болдирав двете пошо изгледот им е ист (ептен сличен нели).
Од прва рака го праев муабетот околу потрошњата, C1-от го возам 7ма година.
и како задоволен од C1 проблеми некои и трошоци за одржување, пошто знам неколку другари имаат француски коли ама за одржување и делови изгор скапи ама не се откажуваат француско мека вожња си сакат
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.128
Поени од реакции
1.875
хахаха ова претпоследното заборајв како се викаше знам кларксон го имаше возено прејако е буквално мало количе 60kg хахаха
Peel p50.
Мене ми е многу симпатично VW Lupo особено со светлo сина или металик црна боја.А моделот 3L со 1.2 TDI мотор е толку економичен што може да се стигне од Скопје до Гевгелија со 4 капки гориво.
P.S. Незнам што мајка бараат голф,меган и BMW 1 во тема за градски автомобили.
 
Член од
12 март 2008
Мислења
989
Поени од реакции
615
Peel p50.
Мене ми е многу симпатично VW Lupo особено со светлo сина или металик црна боја.А моделот 3L со 1.2 TDI мотор е толку економичен што може да се стигне од Скопје до Гевгелија со 4 капки гориво.
P.S. Незнам што мајка бараат голф,меган и BMW 1 во тема за градски автомобили.
Уствари Нил Армстронг има отидено на месечината со Фолцвагенов мотор. Нагоре потрошило малце повеќе, негде околу литро ипол на 10 000 километри, а надоле дека моторно кочење не им потрошило ништо. Се на се околу 120 денари ги коштало до месечината и назад.

П.С. Ми се сере од Фолцваген. ТДИ коа ќе чујам мачнина ми иде. [MERGETIME="1346428295"]
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.685
За вкус не се дискутира ОТИ тоа е релативна работа. И мене не ми се свиѓа твојот ник, па мање битно.
Точно така. Ама тебе нити те тера некој да го купиш мојот ник, нити те убедува дека е најубав на свет. Јас никогаш не би возел такво - жаба стапната - ито не една, туку 3 возила јаце на јајце - Пежо, Цитроен, Тојота...
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.884
Дојди да те повозам, да видиш колку троши. Така да ти не лупај и не набедувај дека некој лупа глупости пошо на крај ти смешен искачаш.

Цитроен Ц1, 1.4 HDI, троши 3.7л/100км, со букви ТРИ ЗАПИРКА СЕДУМ ЛИТРИ НА СТО КИЛОМЕТРИ!
--- надополнето: 31 август 2012 во 14:06 ---


За вкус не се дискутира ОТИ тоа е релативна работа. И мене не ми се свиѓа твојот ник, па мање битно.
Ajde be,ama samo na papir. Drugarce ima pego 207 ista masina vo grad mu troši 7 litra na otvoreno 4.5-5 i toa ne go gazi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom