Градот под Исарот и околината

A

Anonymous

Гостин
Здраво Македонија Здраво на сите Јас Сум Илчо Антониев Сум роден во штип и се гордеам што сум штипјанец и се гордеам дека сум од село шашаврлија :oops: . Татко ми е тракторист а мајка ми од лондон али сега моментално живее и работи во јапан. имам поголем брат има фергусон имт539 и е целиот црвен. И би сакал да се женам за штипјанка и ке се гордејам до крајот на целиот живот.. инаку кој сака да ме види може да ме најде на косовска цао македониојо поздрав и ширум светѕ
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Диме, односно a-pin-dim, го знаеш лично? :shock:
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
MENTALITETOT

Anonymus1 напиша:
dr.dorka напиша:
AJ sHTIPJANI NE SE SRAMETE KAZETE NESTO ZA VASIOT MENTALITET..kAZETE STO ZNACI IZRAZOT STIPSKI DELIZER..I OBJASNETE ZOSTO ZA VAS SE MISLI DEKA STE BAAGI STISNATI...

POZDRAV
менталитетот е типично источњачки, опуштени луѓе добра атмосфера, а за стиснатоста е порати тоа што на времето имало многу евреи а денес има многу власи и затоа се вели дека се стиснати делизер е личност шо забушава барем јас така го знам значењето на зборот може и не е така не знам а за ноќниот живот ќе гледам да снабдам некоја фотка во најбрзо време
Ne e taka. Delizer t.e. Dilizer/Dilizerka e licnost koja postojano se potsmejuva na ostanatite/brecka i samo bara nacin da izvregja, potceni i ismee nekoj, da izogovara nekogo--licnost koja se primetuva i na se iam komentar e dilizer. -- no shegobijski a ne seriozno.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
MENTALITETOT

OBDN напиша:
Ne e taka. Delizer t.e. Dilizer/Dilizerka e licnost koja postojano se potsmejuva na ostanatite/brecka i samo bara nacin da izvregja, potceni i ismee nekoj, da izogovara nekogo--licnost koja se primetuva i na se iam komentar e dilizer. -- no shegobijski a ne seriozno.
Toa na struski bi mu doslo "chashitka" :lol: :lol: :lol: :P
 

BraT

Весели Ѓевреци
Член од
5 февруари 2006
Мислења
457
Поени од реакции
11
Stip. tamu si ziveam, jako i mirno mesto =)
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
Јас пораснав во Кочани ама се родив у Штипската болница, дете рекордер:icon_lol::icon_lol:

Брегалница-Осогово, кој памти тоа беше супер ривал во фудбал :)
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Закон Градче Закон 4 години Живеев во Штип
Едвај чекав да дојде Вторник Среда Четврток имаше супер забави
Вторник беше некоја приватна журка
секоја среда во Андерграунд Студентска Забава
Четврток Хилјадников Медицинска забава

Абе лудница беше Тоа беа времиња
Веке 4 години не сум бил у Штип Ми Кажуваат Било Многу имзенето па у скоро време ке идам да видам
Поздрав До
ШТИПСКА ФАЛАНГА
 
Член од
15 јануари 2006
Мислења
20
Поени од реакции
0
STO I DA SE KAZE ZA STIP, DA NE ZABORAVIME ,NEMA I NE KE IMA POUBAVA I POVKUSNA PASTRMAJLIJA OD STIPSKATA .
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
kalash напиша:
STO I DA SE KAZE ZA STIP, DA NE ZABORAVIME ,NEMA I NE KE IMA POUBAVA I POVKUSNA PASTRMAJLIJA OD STIPSKATA .
Пастрмалијата е стварно закон.Многу ја сакам.(И ја јадам секогаш кога одам у Штип)
 
Член од
2 март 2006
Мислења
1
Поени од реакции
0
abe bate ne se fali oti si stipjanec, treba da se sramuvas, a za zenskite e se ok
 

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
MaCeNcE!!! :) напиша:
abe bate ne se fali oti si stipjanec, treba da se sramuvas, a za zenskite e se ok
Какво бе срамување од Штип. Штип е супер град. А и поубава пастрамајлија од нашта(штипската) не сум пробал.
Веке 4 години не сум бил у Штип Ми Кажуваат Било Многу имзенето па у скоро време ке идам да видам
има неколку нови кафичи и како што гледам на градскиот плоштад ќе се градел споменик од Александар Македонски
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Anonymus1 напиша:
ej a-pin-dim ubav ti e referatov za stip ama jas mislam deka bi trebalo poveke da obrnes vnimanie na toa kako e noke u stip a ne da im raskazuvas istorija na lugjeto neli sajtov e seirdziski pa i jas sum od stip i toa so go napisa e ok ama naredniot pat pisi nesto poveke za nokniot zivot i za najdobrite devojcinja so se u stip i da znaat site kade se naogjaat tie p.s bez lutenje :P

Koj te izlaza deka sajtov e seirdziski, more?
Ova e bas ozbilen sajt,mozes da najdes sekakvi raboti od site oblasti.
Fatete se so Ilco Antoniev pod raka,kacete se na ferguson i po potraga na zeni a ne tuku drobite.:)

Inaku vo Stip sum bila nekolku pati imam rodnini (vo Babite),sekoe idenje jadam patrimajlija stvarno ja pravat dobro.
Imam slusnato deka nokniot zivot e ok mada nikogas ne sum iskocila po kafici.
Aj koga imam prilika bas ke vi dojdam:)
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
moooore stipjani sea ke ve posetam vikendov , trgam utre pa do vtornik. mi se zazale dusickava stip da go vidam, ah toa kaficite vasi leleeeeee ke ima setancii
a i fraerite vi se bonbona :))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom