Градоначалник на Општина Карпош

Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Се’, се’, ама анкетава...

Анкета

За кого ќе гласате?

Мила
СДСМовец
ВМРОвец
ЛДПовец

:tapp::tapp::tapp:

+Можеш да гласаш 30000 пати =) Ви благодариме на гласањето =)

Сепак за Стефчо не гласам па и да ми дадат пари .... Само ради тоа гнасното мовчиште во Влае коешто првобитно беше наменето за да се намалат газењата на пешаци кои што се случуваат на таа раскрсница ... али како што видовте сите таму живо пиле освен џанкери и остали лоу лајф фаци нема стапнато ... ЈА пред некој ден со братучед ми бев и горе КОРНЕШЕ на урина ..... Ебати инвестицијата ...

А дека лапнал пари .... лапнал .. се знае тоа.

Мила о/
 
Член од
6 март 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
kako prvo zasto pisuvas dezinformacii deka covekot e prodavac na ulje na avto pazar i deka nema zavrseno sredno.Kolku sto znam jas toj ne go zavrsil fakultetot.Samo kolku da te potsetam mnogu lugje so zavrsen fakultet i neznam kakvi tituli pominaa ne samo po opstinite tuku i niz drzavata pa pak 16 godini stoime vo mesto.A neli mislis deka eden obicen gragjanin kako sto ti go narekvuas bi imal poveke sluh za problemite na gragjanite otkolku nekoj na koj edinstvena cel mu e licen profit od funkcijata.

p.s. : dokolku mislese deka so ovoj i so drugiot post kade sto uste poveke go vregas gospodinot Dimikj shefot ke te unapredi vo kafe-kuvar vo partijata..se lazes:nenene:
ajde da ne go vregame "gospodinot" Dimic
ke zborime za negovata administracija t.e. lugeto sto se vrabotija od koga e on V.D. gradonacalnik
1)negovata sekretarka AGNESA(gi prozivam so ime) zema opstinska plata 29.000 denari, OBRZOVANIE Dimitar Vlahov SEKTOR frizer WOW
2)sovetnik za lokani danoci i taksi Devojce(OD DELCEVO) so rabotno iskustvo vo piljara
NEMOJ DA ME SVATIS POGRESNO I DA GI IZVRTIS RABOTITE DEKA IMAM PROTIV NIV NESTO A USTE POMALKU PROTIV NIVNATA STRUKA I ISKUSTVO I OBRAZOVANIE AMA TUKA SE GLEDA NEGOVATA VIZIJA ZA KARPOS
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Не зборете бе луѓе само на празно...што е она Влајко :tapp: првин името бе како некој дебил е!
Второ има најмалку 3 места на Партизанска кај што е подобро да стои надземен премин,а не она па и дуќани а у,ни еден не проработе а пак граѓаните проаѓаат улица на семафори?
Сепак додека е Димиќ градоначалник малку мислам дека екологијата е на повисоко ниво од порано...
...јас не сум определен така да ќе размислам до изборите дали за Димиќ или Мила ама Стефче никако :nenene:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
незнам како било порано ама знам како е од Септември навака и можам да кажам дека поангажирана и посредена населба од Карпош нема, а доколку навистина се изградат тие 24 паркинзи низ цел Карпош ќе се реши уште еден проблем
така да Димиќ е правилен избор

Се знае кој е добар за Карпош, тоа е Стевче Јакимовски.

Во Карпош се градеше се создаваше за време на Андреј Петров, но откога дојде оваа багра наречена Сашо Димиќ како независен од независна листа ја запусти општината.
па не би рекол така лесно е да коментираш а не си бил во Карпош никогаш и што ќе ти кажат в штаб тоа пишуваш
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Се шпекулираат многу работи, но најверојатно Стевче победува, иако е веќе добро 'омрсен' од порано... Срамота :salut:
ПС. Само за информација, Карпош е најразвиена општина во Зелс, значи во цела Македонија. Но ова не го мешам со поранешните градоначалници...
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
Moj favorit e veke dokazaniot Stefce Jakimovski

nema sto da se mislam covekot e najdobar ,se razbira od kandidatite.
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
ааааааааа да и ќе гласам за стефче пошто го направи надземниот премин кај општината кај што гинат годишно можеби и по 20 луѓе он тоа го вети и го исполни морееееееее,се што направи беше перење пари преку бош проекти како поплочување на лептокарија,влајко и да направи едно посрано игралиште у влае кое го користеа едно време само децата на седесето море а да гледам и синоќа имаше на митингот како што имаше пред 2002 година :drk::drk::drk::drk: е тек сега сум убеден дека во карпош пак ќе изгубат седесето и тоа убедливо и овој пат.
 
Член од
6 март 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
ааааааааа да и ќе гласам за стефче пошто го направи надземниот премин кај општината кај што гинат годишно можеби и по 20 луѓе он тоа го вети и го исполни морееееееее,се што направи беше перење пари преку бош проекти како поплочување на лептокарија,влајко и да направи едно посрано игралиште у влае кое го користеа едно време само децата на седесето море а да гледам и синоќа имаше на митингот како што имаше пред 2002 година :drk::drk::drk::drk: е тек сега сум убеден дека во карпош пак ќе изгубат седесето и тоа убедливо и овој пат.
hahaha samo napred mozebi eden den ke pocnes i ti samiot da veruvas vo toa sto go pisuvas.
ama aj od pocetok so fakti
1)BID zonata vo K3 (leptokarija) proekt 100 % finasiran od USAID sto znaci oni sami si gi biraa firmite koj ke ucestvivaat vo proektot.Sakam da mi kazes kako se perat pari
2)VLAJKO proekt 100 % finasiran od UNDP pak Sakam da mi kazes kako se perat pari
Ama zatoa ke gi spomanm "PROEKTITE" na VD-to i moite pari sto gi trosi
1)Proekt najplatena sekretarka vo RM 29.000 denari (moi pari)
2)Redenje kocki po karpos po principot 1kocka=0.5euro
2)Poroekt kameri i karicki za vlez vo opstina
NEEEEEEEE TUKA NEMA PERENJE NA PARI
 

Kajgana Shop

На врв Bottom