Го симнал албанското знаме од Домот на културата во Тетово

Статус
Затворена за нови мислења.

oio

battery aziz
Член од
21 ноември 2012
Мислења
87
Поени од реакции
88
И ова е играчка?



Не се в ред и да се играчки и да не се(мада мислам дека ова погоре е, иако е матно).Ако се играчки, било која возрасна особа низ град со играчка пиштол да шетат не ќе да е нормална.А и не знам зошто да носиш копии, а дома имаш вистинско срање:confused:
Сесра му е пољицајка , го земаљ да игра ;)
Ах шо се убај ова кечињава за процедуење на нафта има суза да биде :D
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.692
СОЖИВОТ е да се ПОЧИТУВААТ луѓето, правата и државата во која живеат. е сега тука некои работи се комплетно изместени, а кога така ќе се изместат, ништо убаво нема да испадне од тоа. можда ке треба малку време, но сигурно работите ќе бидат поставени на свое место.
УГНЕТУВАЊЕ е кога НЕ се почитуваат другите, поинаквите од тебе, кога ТИ мислиш дека си најпаметен и кога ТИ ги злоупотребуваш правата шти се дадени во државата во која живееш.
Ако не ми се допаѓа каде живеам, секогаш го имам луксузот да се преселам.
Жими мама, и јас би се одселил, ама немам браќа и братучеди, а и од моето племе некаде во Швајцарија, Германија, Белгија, ...... иако и за во Австралија не би се бунел.
ПОЧИТУВАЈТЕ ЗА ДА ВЕ ПОЧИТУВААТ, во спротивно и ние нема да ве почитуваме
Што мислиш ти лично, дали беше положбата на албанците пред 2001 солидна??Дали не почитувавте?
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Што мислиш ти лично, дали беше положбата на албанците пред 2001 солидна??Дали не почитувавте?
даааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа
 
M

Muranyi

Гостин
Што не ме чепна некој синојка, нити пак ми префрлија нешто или ме погледна попреку а бевне двајца се разминавне со група од 10 15 души.
Носеа знамиња на грб не галамеа не викаа не се дереа, си продефилираа и толку.
Првата група ја пресековне поминавне низ нив, втората одевне неколку чекори позади нив.
Никому ништо.
И ве предупредувам сите форумски и фб националисти и тепачи, нема да пројде долго време кога ќе треба да си го докажете патриотизмот и национализмот, немој само тогаш од други земји да се јачате по форумов и да јадете лајна.
Дали во случај ти со другарот да си шетал со македонско или недајбоже српско знаме,што е твое основно човеково право,мислиш дека така ќе поминеше?Чисто добронамерно те прашувам без никаква тенденција,не мораш да ми се нафрлаш во твој стил.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Па изгледа така ние е судено, битките никогаш да немат крај.........
Пак се на се пак вие не смеете без поголем брат да не пипнете.........знаеш и самиот, затоа барајте!!!!!!!

А ние албанците ќе чекаме уште бар 20 си исламска религија, ако пак УСА и Европа е јака, ќе се христијанизираме во католици и решена работа........
Друга варианта, тука е Турција, спремна за спасување на муслиманите во отоманска империја......
Сакаш да кажеш дека вие Албанците сте верски манипуланти ...... по потреба си ги менувате религиските определби ...... добра финта ...... :D
Скоро сите Албанци што ги познавам и повозрасни и помлади се Атеисти кои имаат само минимално познавање од Исламот, но се декларираат како Муслимани пошто и самите имиња и презимиња им/ви се доминантно Муслимански ............ епа тогаш за кој ку*ац на секој чекор градите огромни џамии, веете Саудиски знамиња, го величате Аллах и се самонарекувате Муслимански верници .......... Енвер Хоџа барем си признаваше дека е Атеиста и дека нема ништо со ниту една религија !
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Сакаш да кажеш дека вие Албанците сте верски манипуланти ...... по потреба си ги менувате религиските определби ...... добра финта ...... :D
Скоро сите Албанци што ги познавам и повозрасни и помлади се Атеисти кои имаат само минимално познавање од Исламот, но се декларираат како Муслимани пошто и самите имиња и презимиња им/ви се доминантно Муслимански ............ епа тогаш за кој ку*ац на секој чекор градите огромни џамии, веете Саудиски знамиња, го величате Аллах и се самонарекувате Муслимански верници .......... Енвер Хоџа барем си признаваше дека е Атеиста и дека нема ништо со ниту една религија !
не се варски манипуланти, него верски курви, .. упс, грешка, требаше да кажам верски наплатувачи за своите услуги :pos:
 

juve_persempre

▐ I am VIKING▐
Член од
17 февруари 2010
Мислења
296
Поени од реакции
83
„Маршот на орлите“помина мирно, со песна и факели


http://sitel.com.mk/node/46085

Јаооооо Шител нели не гледате дека Скопје е веќе албанско алал да им е на албанците нема што гледајте колку се држат меѓу себе :(
 
Член од
17 април 2012
Мислења
2.335
Поени од реакции
2.095
„Маршот на орлите“помина мирно, со песна и факели


http://sitel.com.mk/node/46085

Јаооооо Шител нели не гледате дека Скопје е веќе албанско алал да им е на албанците нема што гледајте колку се држат меѓу себе :(
Мирно било сакале да кажат немало убиени Македонци , а све што е под тоа ниво се смета за Мирно според нивни стандарди:)
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.692
Сакаш да кажеш дека вие Албанците сте верски манипуланти ...... по потреба си ги менувате религиските определби ...... добра финта ...... :D
Скоро сите Албанци што ги познавам и повозрасни и помлади се Атеисти кои имаат само минимално познавање од Исламот, но се декларираат како Муслимани пошто и самите имиња и презимиња им/ви се доминантно Муслимански ............ епа тогаш за кој ку*ац на секој чекор градите огромни џамии, веете Саудиски знамиња, го величате Аллах и се самонарекувате Муслимански верници .......... Енвер Хоџа барем си признаваше дека е Атеиста и дека нема ништо со ниту една религија !
Ако не си знаел јас сум атеист, и затоа имам вакви ставови.....
Всушност сите луѓе се атеисти само што уште не знаат............

Енвер само за тоа беше добар, за ништо друго.........
Не само албанците, сите се верски манипуланти.........
 
Член од
15 декември 2009
Мислења
770
Поени од реакции
479
Toj Милошевиќ ги заеба Србите за век и веков ............ не требаше да удира на една доминантно Католичка земја(Хрватска) која беше и сеуште е поддржана од западот ........
Милошевиќ удри скоро во исто време и во Бих и во Хрватска, но требаше да удри во БиХ и на Косово, а тој го заборави Косово, кое после неколку години стана новото буре барут за Србија .............. е од вакви големи грешки на политичарите нивниот народ ќе страда во иднина !
Никој не ударил на хрватска или на босна..НЕГО ОТИШОЛ ДА ГИ БРАНИ СВОИТЕ од ѕверства кои ги правиле тие,хрватите и муслиманите.

Да Македонија има сега сила не би отишла во Грција да ги брани Македонците од сите Фашисти таму или пак не би отишле во Бугариа да им се нае*ат мамето татарско?

ТИ "ДЕЧКО" прво погледни кој што правил,да не спомнувам Јасеновац и 700.000 убиени Срби.

Друго не ми е јасно како некој се замара со Србија,Бугарија и Грција како се тие најголемиот порблем за Македонија кога најголемиот порблем виси на главата!!!
Во центар на Македонија,во Скопје со албански знамиња,албански хулигани...
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.692
Никој не ударил на хрватска или на босна..НЕГО ОТИШОЛ ДА ГИ БРАНИ СВОИТЕ од ѕверства кои ги правиле тие,хрватите и муслиманите.

Да Македонија има сега сила не би отишла во Грција да ги брани Македонците од сите Фашисти таму или пак не би отишле во Бугариа да им се нае*ат мамето татарско?

ТИ "ДЕЧКО" прво погледни кој што правил,да не спомнувам Јасеновац и 700.000 убиени Срби.

Друго не ми е јасно како некој се замара со Србија,Бугарија и Грција како се тие најголемиот порблем за Македонија кога најголемиот порблем виси на главата!!!
Во центар на Македонија,во Скопје со албански знамиња,албански хулигани...

and there is a serb..............
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Па изгледа така ние е судено, битките никогаш да немат крај.........
Пак се на се пак вие не смеете без поголем брат да не пипнете.........знаеш и самиот, затоа барајте!!!!!!!

А ние албанците ќе чекаме уште бар 20 си исламска религија, ако пак УСА и Европа е јака, ќе се христијанизираме во католици и решена работа........
Друга варианта, тука е Турција, спремна за спасување на муслиманите во отоманска империја......
Битката нема крај, ама сојузништвото и интересите имаат. Поголемиот брат може да си најде некое друго братче, блиски исток, далечен, нафта, ова, она.

А за другово незнам што да коментирам, класична глупост, ти дадов реплицирав со цел да влезеш во дискусија, ипак студираш на македонски факултет, а не на оној терористичкиот, ама ме разочара :X3:
 

juve_persempre

▐ I am VIKING▐
Член од
17 февруари 2010
Мислења
296
Поени од реакции
83
Во центар на Македонија,во Скопје со албански знамиња,албански хулигани...
Нема веќе тука што да се каже Скопје е албанско се уверив денеска ај ЧЕСТИТ ПРАЗНИК АЛБАНЦИ:(
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Ако не си знаел јас сум атеист, и затоа имам вакви ставови.....
Всушност сите луѓе се атеисти само што уште не знаат............

Енвер само за тоа беше добар, за ништо друго.........
Не само албанците, сите се верски манипуланти.........
Да но зашто тогаш градите толку масовно огромни џамии на секој чекор, веете Саудиски знамиња, го величате Аллах...
Инаку не се сите верски манипуланти како што мислиш ................. на Балканот само Албанците(и тоа масовно) си ја смениле верата во време Турско, помал дел од Србите(кои денеска се нарекуваат Бошњаци) и еден доста мал дел од Македонците(кои денеска се нарекуваат Торбеши) ......... и кај Бугарите мал дел примиле Ислам(Помаците), но тоа се незначителни бројки, вие масовно сте ја прифатиле новата религија, што не е случај со ниту еден друг Балкански народ !
А дека сите сме на некој начин Атеисти т.е. верници сме само на хартија(декларативно) и ние и вие, донекаде држи вода ............ а сепак се мрзиме(како народи) поради различните религии кои сме ги наследиле од нашите родители, дедовци, баби... :tapp:
--- надополнето: 25 ноември 2012 во 20:42 ---
Никој не ударил на хрватска или на босна..НЕГО ОТИШОЛ ДА ГИ БРАНИ СВОИТЕ од ѕверства кои ги правиле тие,хрватите и муслиманите.

Да Македонија има сега сила не би отишла во Грција да ги брани Македонците од сите Фашисти таму или пак не би отишле во Бугариа да им се нае*ат мамето татарско?

ТИ "ДЕЧКО" прво погледни кој што правил,да не спомнувам Јасеновац и 700.000 убиени Срби.

Друго не ми е јасно како некој се замара со Србија,Бугарија и Грција како се тие најголемиот порблем за Македонија кога најголемиот порблем виси на главата!!!
Во центар на Македонија,во Скопје со албански знамиња,албански хулигани...
ОК не се нервирај знам за Јасеновац и тие 700 илјади убиени Срби од страна на Усташите во НДХ за време на 2 с.в. ............. но јас зборев за случувањата/војните од 90ите години и мислам дека тука Слобо многу се заеба и на некој начин им ја запечати судбината на Србија и на Србите !
Наместо фино и лепо да си се договорат со Туџман да си ја поделат братски БиХ, Слобо одлучи истовремено да интервенира и во БиХ и во Хрватска(доминантно Католичка земја директно поддржана од западот) ............ не идат баш така работите и јас сакам да имам авион ама немам и знам дека никогаш неможам да имам !
Слобо мислеше добро за својот народ, патриота беше да, но неговата политика може комотно да се нарече самоубиство, да се бориш сам со западот треба да си неарен, една земја со нецели 10 милиони жители и со да речеме просечна армија без ниту еден асален сојузник зад нејзе да влегува во конфликт со НАТО-пактот која е една смртоносна машинерија да тоа е самоубиство ! поздрав
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom