Гостувања на странски навивачи во Македонија!

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Некој да не има информација, приближно колку Холанѓани ќе допатуваат во Македонија?
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Дефинитивно од сите гостински навивачи кој што гостувале во Македонија, Шкотланѓаниве ми направија највеке мерак.
Позитивни ликови, ни направија голем атер со пеење на наши песни, донираа многу илјади евра за хуманитарни цели, не прават проблеми...сосема спротивно од оние клошарине од истиот остров.
Дали ви се свигаат?
Кои според вас биле најдобри, а кои најлоши гости кај нас?
Еве и еден клип снимен денеска
П.С Напред Македонија утре сите сме со тебе!
hahaha bravo za holangjanite e borjan borjan hahahahaha koj holadngjani beeeee:tapp::tapp:
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.726
Поени од реакции
970
До сега бев на шкотскиот форумот од Tartan Army и ги читав постовите во врска со нивната посета овде кај нас...на крај сепак излезе дека голем дел од шкотските навивачи шо беа овде се разочарани од нивниот престој кај нас...не само поради тоа шо голем дел од нив не влегоја на натпреварот иако имаа легални карти , туку и поради алчноста на дел од угостителите овде...имаше наведено неколку примери дека после секоја нова нарачка на пиво им ја зголемувале цената на пивот...потоа имаше и поплаки дека скопските таксисти буквално ги одрале за возењето итн...сепак најмогу поплаки беа заради тоа шо не им дозволија да влезат иако имале карти...еден Шкот пишува на форумот дека додека купувале карти од препродавачите пред стадион , полицијата го гледала тоа и не реагирала , а кога дошло време да влезат со тие карти не ги пуштиле на натпревар...апсолутно се во право да се лутат Шкотите за сите овие работи...најголем дела од нив пишуваат дека никогаш повеќе нема да дојдат кај нас поради овие работи , иако планиреле да дојдат на одмор со семејствата...навистина е срамота сето тоа шо има се случувало иако и сами видовме колку ок и cool луѓе се шкотите...жално
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
До сега бев на шкотскиот форумот од Tartan Army и ги читав постовите во врска со нивната посета овде кај нас...на крај сепак излезе дека голем дел од шкотските навивачи шо беа овде се разочарани од нивниот престој кај нас...не само поради тоа шо голем дел од нив не влегоја на натпреварот иако имаа легални карти , туку и поради алчноста на дел од угостителите овде...имаше наведено неколку примери дека после секоја нова нарачка на пиво им ја зголемувале цената на пивот...потоа имаше и поплаки дека скопските таксисти буквално ги одрале за возењето итн...сепак најмогу поплаки беа заради тоа шо не им дозволија да влезат иако имале карти...еден Шкот пишува на форумот дека додека купувале карти од препродавачите пред стадион , полицијата го гледала тоа и не реагирала , а кога дошло време да влезат со тие карти не ги пуштиле на натпревар...апсолутно се во право да се лутат Шкотите за сите овие работи...најголем дела од нив пишуваат дека никогаш повеќе нема да дојдат кај нас поради овие работи , иако планиреле да дојдат на одмор со семејствата...навистина е срамота сето тоа шо има се случувало иако и сами видовме колку ок и cool луѓе се шкотите...жално
Добро бе ти глуп си или се праиш глуп со сила...
Препродадените карти што ги купиле Шкотите биле за на Јужна трибина!!!! За шкотите беше резервирана Источна и за нејзе немаше карти туку се идеше преку Шкотска федерација,
Па да му ебам мајката со кој памет сакаш нашите џандари да ги пуштат Шкотите да се измешаат со 10 000 Македонци на Јужна трибина. Сакаш покољ да има?
Ебате тое исушените мозоци земи пред да напишеш нешто размисли убаво
П.С И од Шкотската федерација им имаат кажано на сите свои симпатизери дека карти можат да се купат само преку нивна федерација, а за тие што идат на свој ризик не одговараат!
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Прочитав повеќе страни од нивниот форум. Посебно од темата најлошо патување/земја/организација и за жал многу луѓе напишаа - Македонија. Срам ме фати што сум Македонка додека читав како ги ограбувале, односно колку пари им барале за пиво, такси, па дури и за сместувањето во хотелот.
Викаат дека луѓето кои немале материјален интерес од нив биле многу фини, но повеќето се незадоволни :(.

Еве како не опиша некој навивач :kesa: (морам да се согласам дека добра проценка направил):

Honesty & respect are 2 words that appear to have been removed from the Macedonian vocabulary in the main when it comes to hard cash whilst we have been in town I'm afraid.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Прочитав повеќе страни од нивниот форум. Посебно од темата најлошо патување/земја/организација и за жал многу луѓе напишаа - Македонија. Срам ме фати што сум Македонка додека читав како ги ограбувале, односно колку пари им барале за пиво, такси, па дури и за сместувањето во хотелот.
Викаат дека луѓето кои немале материјален интерес од нив биле многу фини, но повеќето се незадоволни :(.

Еве како не опиша некој навивач :kesa: (морам да се согласам дека добра проценка направил):

Honesty & respect are 2 words that appear to have been removed from the Macedonian vocabulary in the main when it comes to hard cash whilst we have been in town I'm afraid.

јас и од ова се срамам, да платиш карта и да не те пуштат ова само кај нас го има и затоа после не не бива, такви се тие што не водат тоа го заклучија и шкотските навијачи.


Local people absolutely fine and no issues with them at all. If the authorities of Macedonia want their country to be seen as modern, progressive and welcoming then they have to stop the third world police state type attitude. If they want to participate in competitions such as the world cup then FIFA should enforce that they play all their games away until they get their act together. Such a shame as Skopje itself is a nice place.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Стварно бе, знае некој отприлика колку ќе дојдат ?

колку и да дојдат не може да се споредат со атмосферата што беше со шкотите.
сеуште сум под импресии, и деновите кога беа во нашиот град се осеќав како да сум на море.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
230
Поени од реакции
9
I jas taka se osekav:pipi:. I sinoka na kej mi falea mnogu. Iako seuste gi imase, zaedno gledavme tenis (i navivavme za nivniot teniser), sepak atmosferata sto ja pravea oni prethodnive denovi na Skopjevo mu trebase epten.:cug::oeoeoe::3::party1:
 

Jovo Sk-Mk

Е брзо е,брзо е
Член од
16 јануари 2008
Мислења
310
Поени од реакции
40
До сега бев на шкотскиот форумот од Tartan Army и ги читав постовите во врска со нивната посета овде кај нас...на крај сепак излезе дека голем дел од шкотските навивачи шо беа овде се разочарани од нивниот престој кај нас...не само поради тоа шо голем дел од нив не влегоја на натпреварот иако имаа легални карти , туку и поради алчноста на дел од угостителите овде...имаше наведено неколку примери дека после секоја нова нарачка на пиво им ја зголемувале цената на пивот...потоа имаше и поплаки дека скопските таксисти буквално ги одрале за возењето итн...сепак најмогу поплаки беа заради тоа шо не им дозволија да влезат иако имале карти...еден Шкот пишува на форумот дека додека купувале карти од препродавачите пред стадион , полицијата го гледала тоа и не реагирала , а кога дошло време да влезат со тие карти не ги пуштиле на натпревар...апсолутно се во право да се лутат Шкотите за сите овие работи...најголем дела од нив пишуваат дека никогаш повеќе нема да дојдат кај нас поради овие работи , иако планиреле да дојдат на одмор со семејствата...навистина е срамота сето тоа шо има се случувало иако и сами видовме колку ок и cool луѓе се шкотите...жално
Нажалост има секакви идиоти во скопјево, алчни луѓе за пари што не сакаат никој и ништо освен себе. после натпреварот дома се враќав со такси и идиотот шо ме возеше ми вика "педери скапани синоќа сакаа од рекорд до колосеум да ги возам за 1 евро, курац им земав 10 за инат".А јас претходната вечер исто се возев од рекорд до колосеум со такси и платив само 50 денари колку што е реална цена.
А за педерчињава што ги водат кафичиве на кеј не вреди да се коментира, колку пива се испија,и со реална цена ќе имаа големи профити, и место како прави домаќини и да ги почастат по едно пивце дибециве билдаа цени ко за виски

срамота!!! тоа е се што може да се каже
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Кога ќе сватите дека кај и да идат ќе им бидат дигнати цените на сите производи. Зашто никој тука не каже каков е стандардот на граѓаните? Јас не слушнав некој Шкот да биде тепан или да му се заканувале. Тоа нели говори какви гостопримливи луѓе сме. Ало момци доаѓаме од Балканот! Секоја чест за Тартан армијата, може да се вбројат меѓу најдобрите навивачи во светот во поглед на однесувањето, дружењето што можат да го пружат, само се си мислам дека доколку победеја немаше да биде вака како што они пишуваат. И да, убаво ви кажа Капо погоре... Кој ќе ги сносеше последиците доколку имаше огромна тепачка на Јужна? Дали сте свесни што зборите, гостински навивачи да ставите помеѓу домашни. АПСУРД!!! Јасно беше кажано дека само ИСТОЧНАТА трибина е резевирана за нив и ништо повеќе. Се друго кажано е само излив на некакво измислено незадовлство.
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Стварно бе, знае некој отприлика колку ќе дојдат ?
Во денешен Утрински весник пишуваше дека од ФФМ им испратиле 500 билети. Толку биле побарани од Холандската Фудбалска Федерација што значи дека би требало да дојдат околу 500 навивачи.
 
В

Вори

Гостин
Многу културен,весел,дружељубив народ,од сите навивачи што дошле во Македонија Шкотиве се најдобри ни проблеми прават ништо,+ го развеселија малку Скопје.Другите навијачи треба да се угледаат на Шкотите.Секоја чест.
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Многу културен,весел,дружељубив народ,од сите навивачи што дошле во Македонија Шкотиве се најдобри ни проблеми прават ништо,+ го развеселија малку Скопје.Другите навијачи треба да се угледаат на Шкотите.Секоја чест.
Ete gledas oni se kulturni,veseli,druzeljubivi ali bate da si kupis karta i da ne te pustat na stadion aj da se desi to na eden dvajca ovo okolu 1000skoti stoele pred stadion jas da sum ko niv nikad nema da pomislam poveke da dojdam vo MAKEDONIJA. Lugeto donirale pari pomognale a eve so sto im se vrati dobar vpecatok ke imaat za nas tie luge sto ne vlegoa .
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Убаво и пријатно ме изненадија Шкотите,кои беа фер и покажаа пријателски дух!Малце и ние да осетиме Европска атмосфера!Иначе нашиве простаци стварно немаат мозок!Срамота што такви работи прават на туристи!Мислам на таксисти и угостители!Иначе можам да кажам дека во саботата во Ања(кафичот кај Градски)Шкотите беа пред натпреварот таму и пиеа!Направија сметка од некој 700 евра,а поради тоа што персоналот од Ања не им украл од цехот ови им оставиле бакшиш околу 200 евра!
Стварно добар гест направиле,а некој од нашиве идиоти им враќаат на безобразен начин!Шкотите се покажаа како супер нација и навивачи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom