Гостувања на странски навивачи во Македонија!

Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
ostrovskiot fudbal poslednive godini trpi golemi promeni.znaete deka angliskite i timovi bea suspendirana dolgo vreme od evropska scena.znaete sto znaci toa za niv ednakvo na nacionalna tragedija.denes se edno od najfer navivaci .definitivno shkotite go zasluzuvaa toj epitet i ne se slucajno izbrani za naj fer. edno mozam da kazam spored toa sto gi vidov edno golemo BRAVOOOOOOO ZA NIV nie nikogas nemozem da bideme taka. NA FUDBAL SE ODI ZA NAVIVANJE I PODRSKA NE DIVEENJE I TEPACKI. UMRE TOA ODAMNA AMA NIE NEMOZEME DA SVATIVE USTE.
 

Jovo Sk-Mk

Е брзо е,брзо е
Член од
16 јануари 2008
Мислења
310
Поени од реакции
40
Едно е јасно, гостувањето на Тартан Армијата т.е. навивачите на шотска ќе се памети уште многу долго. Вакво обострано и заедничко дружење какво што имавме изминативе 2 дена во Скопје едноставно е нешто досега невидено,и нешто што и тоа како недостасуваше.Скопје беше вистинска планета на забавата, пивото, фудбалот, а посебен шмек даваа и прекрасните девојки на нашата престолнина за кои шкотите неможеа да изнакажат колку само ни завидуваат што живееме во град со толку убави девојки.
Немаше шкот кој не сакаше да се поздрави со нас да направи малце муабет а по натпреварот и да ни честита на победата,сите беа позитивни, весели, насмеани, дружељубиви.
И ние се покажавме како одлични домаќини со исклучок на педерите од ФФМ кои не ги пуштија шкотските навивачи со купени карти да влезат на јужна(а имаше преку 3000 празни столчиња),и педерите од скопските дискотеки кои не дозволуваа присуство на шкоти во нивните "дупки".
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Едно е јасно, гостувањето на Тартан Армијата т.е. навивачите на шотска ќе се памети уште многу долго. Вакво обострано и заедничко дружење какво што имавме изминативе 2 дена во Скопје едноставно е нешто досега невидено,и нешто што и тоа како недостасуваше.Скопје беше вистинска планета на забавата, пивото, фудбалот, а посебен шмек даваа и прекрасните девојки на нашата престолнина за кои шкотите неможеа да изнакажат колку само ни завидуваат што живееме во град со толку убави девојки.
Немаше шкот кој не сакаше да се поздрави со нас да направи малце муабет а по натпреварот и да ни честита на победата,сите беа позитивни, весели, насмеани, дружељубиви.
И ние се покажавме како одлични домаќини со исклучок на педерите од ФФМ кои не ги пуштија шкотските навивачи со купени карти да влезат на јужна(а имаше преку 3000 празни столчиња),и педерите од скопските дискотеки кои не дозволуваа присуство на шкоти во нивните "дупки".

навијачи од македонија и шкотска пејат на кеј во кафичите.


 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
слики пред утакмицата поред кеј и од стадион
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Неколку илјади шкотски навивачи направија забава на кејот. Со чаша пиво, во добро расположение се загреваа за натпреварот.

репортажа од А1


Најдобар е тој што вика fuck greece :)))))
 

Пики

amazing happens
Член од
10 март 2007
Мислења
1.923
Поени од реакции
37
Неколку илјади шкотски навивачи направија забава на кејот. Со чаша пиво, во добро расположение се загреваа за натпреварот.

репортажа од А1


Најдобар е тој што вика fuck greece :)))))
да да

А иначе на Шкотиве им научив една песна :)
We'll be coming, we'll be coming,
We'll be coming down the road.
When you hear the noise of the Tartan Army boys
We'll be coming down the road
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Еј а да прашам.Знамето со Јохан го тргнаа од запад?Не видов јас:toe:
 
V

Viktoranius

Гостин
Еве не знам уште не кажаче што конкретно, ама во секој случај е срамота, пошо се ептен добри како навивачи
Се надевам дека не е ништо сериозно, сепак жално ако се случило нешто вакво, нема смисла луѓето колку беа добри, колку донираа и сеа ако се десило нешто вакво треба да се засрамиме.:icon_frow

Ако дознаеш информација пиши.

Еј а да прашам.Знамето со Јохан го тргнаа од запад?Не видов јас:toe:
Мислам дека на полувреме го тргнаа.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Збрцан е Шкотски навивач во Кисела Вода вечерва, така кажаа на вести не знам колку е точна информацијата
никаде не прочитав ова, а баш сега проверував никаде не пишува.
да не се шпекулации само?

A многу ми станаа мили шкотиве. Значи го дигнаа на нозе Скопје 2-3 дена. Градов беше весел, постојано се пееше, се славеше, шкотите навиваа за македонија, македонците за шкотска (добро така е зборот :pos:)
Браво, се надевам ќе имаме можност пак да играме со Шкотска и да дојдат повторно нивни навивачи. Веројатно ќе дојдат овојпат 10 000 :pos:
А гледав некое интервју и шкотите ги повикаа македонците да дојдат во Шкотска кога ќе се игра Шкотска-Македонија, и ќе се трудат да ги пречекаат приближно како што Македонците нив ги пречекале. :pipi:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
никаде не прочитав ова, а баш сега проверував никаде не пишува.
да не се шпекулации само?

A многу ми станаа мили шкотиве. Значи го дигнаа на нозе Скопје 2-3 дена. Градов беше весел, постојано се пееше, се славеше, шкотите навиваа за македонија, македонците за шкотска (добро така е зборот :pos:)
Браво, се надевам ќе имаме можност пак да играме со Шкотска и да дојдат повторно нивни навивачи. Веројатно ќе дојдат овојпат 10 000 :pos:
А гледав некое интервју и шкотите ги повикаа македонците да дојдат во Шкотска кога ќе се игра Шкотска-Македонија, и ќе се трудат да ги пречекаат приближно како што Македонците нив ги пречекале. :pipi:
значи никој од кај нас нема да влезе на стадион :pos:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Леле еј закон народ се жими се, свака им част! Сега ми се иде у Шкотска за утакмица :vozbud:
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Знамето го тргнаа затоа што не смее да има знаме со политичка позадина
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
...весели и културни, најдобри навивачи што ни гостувале до сега, направија вистинска фудбалска атмосфера во Скопје...навивам и за нив од сега натаму, cheers!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom