Гостувања на странски навивачи во Македонија!

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Дефинитивно од сите гостински навивачи кој што гостувале во Македонија, Шкотланѓаниве ми направија највеке мерак.
Позитивни ликови, ни направија голем атер со пеење на наши песни, донираа многу илјади евра за хуманитарни цели, не прават проблеми...сосема спротивно од оние клошарине од истиот остров.
Дали ви се свигаат?
Кои според вас биле најдобри, а кои најлоши гости кај нас?
Еве и еден клип снимен денеска
П.С Напред Македонија утре сите сме со тебе!
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Стварно интересни луѓе изгледаат.Не прават бељи и се дружат.А многу ми се допаѓа донирањето пари за хуманитарни цели.Браво Шкотланѓани:)

Овие би биле едни од најдобрите фанови тука.Англичаните стварно разочаруваат.
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Секоја чест за Шкотиве за тоа што се примерни, хуманитарни акции едно друго, али да си бидам искрен отсекогаш повеќе сум сакал бесни навивачи(хулигани) да има тепачки како што се (Англичаните, Русите) а не вакви некојси мирни дечки. Но браво за нив и сами си кажаа дека не прават бељи на гости и го почитувам тоа.
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Чисто информативно само. Навивачите на Глазгов и Селтик се сметат за едни од нај- хулиганите.Секоја чест тоа не го покажуват надвор и се обединети сите за Шкотска
 
Х

Ханзо

Гостин
Секоја чест за Шкотиве за тоа што се примерни, хуманитарни акции едно друго, али да си бидам искрен отсекогаш повеќе сум сакал бесни навивачи(хулигани) да има тепачки како што се (Англичаните, Русите) а не вакви некојси мирни дечки. Но браво за нив и сами си кажаа дека не прават бељи на гости и го почитувам тоа.
И што со тепачките?
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Ѕверови се луѓево. Секоја им чест си уживаат овде многу им е убаво. Весели се не се расправаат веат наши знамиња и се дерат македонија. Алал нека им е права атракција.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Браво за Шкотланѓаните брааво !!!Парите дадени во хуманитарни цели браво !:vozbud:А Пирло со тебе не се согласувам,да ни доаѓаат во Скопје и да се тепаат?:nesvest:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Закон се Шкотиве нема шо
Многу си ги засакав како нација:back:
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
браво за шкотлаѓаните , се гледа оти се едни од најдобрите навивачи
и пирло шо ке постигнат ако се тепат .. некој ке леже во болница некој ке оде у полиција , а со шкотлаѓаните се забавуваш не прават бељи
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Закон се Шкотланѓаните дефинитивно.
Шоу атракција се.
Многу ми се интересни. Одат по улица и викаат Hello, здраво. Баш ми се позитивни.
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
И што со тепачките?
Добро бе чоек ја повеќе тоа го сакам, а сигурен сум знаеш дека тепачките се случуваат со причина, на пр некој ќе ми опцуе мајка од гостите, и ја што да правам ќе му речам фала???

Браво за Шкотланѓаните брааво !!!Парите дадени во хуманитарни цели браво !:vozbud:А Пирло со тебе не се согласувам,да ни доаѓаат во Скопје и да се тепаат?:nesvest:
Фудбалот е повеќе од следење на натпревар
браво за шкотлаѓаните , се гледа оти се едни од најдобрите навивачи
и пирло шо ке постигнат ако се тепат .. некој ке леже во болница некој ке оде у полиција , а со шкотлаѓаните се забавуваш не прават бељи
И би ти рекол: Welcome to the ultras:)
Беља се прави само кога има некоја многу добра причина, а и сигурен сум дека доколку би дошло до инцидент и да ти шибне некој бокс ти би му вратил со иста мера.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Глупиот водител вика: Браво за Холанѓаните. Eбате ботот.

Иначе Шкотска и шкотланѓаните ми се 2ра омилена нација после Македонија!
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Прееска во еден кафич имаше жива рок музика и се палеа на песните, пееја на цел глас, наздравуваа со нас и немаше никакви проблеми. После ги гледаме на улица одат и пејат Македонија еееееее, Македонија ооооооооо:)
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Прееска во еден кафич имаше жива рок музика и се палеа на песните, пееја на цел глас, наздравуваа со нас и немаше никакви проблеми. После ги гледаме на улица одат и пејат Македонија еееееее, Македонија ооооооооо:)
Ова вчеравечер се случи и во Тетово!
После журката, ми зедоја адреса за да ми испратат килт!
Пцуеја против англија, го фалеа скопското пиво......и тн:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom