Горан Стојаноски - Џемо Биљбиљ и Ѓоре Шнајдерот

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Епа што мислите вие за Горан Стојаноски, попознат како Џемо Биљбиљ, и Ѓоре Шнајдерот. Според мене човеков е еден од најдобрите глумци што може да ги насмее гледачите до солзи. Има глумено во многи претсави, а порано беше познат како Џемо Биљбиљ, исто така и ја има преобработено книгата на Нушиќ од литературен јазик на дијалекти од некои места во Македонија, и воедно глуми во претставата Сомнително Лице ( за која има и посебна тема ), а сега е познат како Ѓоре Шнајдерот.
Кажите сега нешто за човекот. :)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Го знам и лично, често го гледав во киноно ко работев во Охридско Лето. Фин чоек, комуникативен и пријатен
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
повеке ми се свигаше кога глумеше како џемо биљбиљ...сеа ова со џоре шнајдерот онака ми е наглупичко троа....

една епизода од џоре шнајдерот како ме насмеа вака нешто беше-нешто со некоја женска,и она танги пробува...и првин зелена,жолта,и на крај црвена...и и вели-аааа ова црвенава најуба-тотвора,тотвора мор! ова земај ја ајде итн..:pos:леле не е салам..и онаа песната- џемо биљбиљ сакааа да ти прај масажа.....:pos:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
241
Поени од реакции
3
Абе веќе малце досаден стана... Порано како Џемо Биљбиљ беше многу поинтересен. Ама изгледа премногу се повторуваат истите заебанции, па досадно станува... Иначе сите драми со него се многу смешни
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Kako Џемо Биљбиљ беше СУПЕР, и песничките му беа да си мочкаш од смеење! Ама колку тешко се испосра со ова ШНАЈДЕРО, ни он не е свесен! Емисијата му е ПМ, ни поента, ни тема, ни....... незнам! Треба да му биде гостин на БОЈАН 13 :):):):)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Интересен тип.А и мене најмногу ми се допаѓаше као Џемо Биљбиљ ама и као Ѓоре не е е лош.
 
А

Адриано

Гостин
de4ki koj gi saka pesnite negovi neka pise imam 12-13 pesni od nego!!


da ti se skiniiii corapot na raskrsnica-da ti se udai svalerot vo rasolnica :D
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
Ама и сега е интересен во Штаб, а секако најдобрите времиња му беа како Џемо Биљбиљ, најсмешен беше тогаш
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Претерано одвратно створење ми е.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
Вежбаме заедно в теретана.Добар и комуникативен чоек.
 
Член од
9 август 2007
Мислења
261
Поени од реакции
56
Wannabe K15. Imam novost. NE MOZHESH DA BVIDESH K15.
Tapa.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom