Гол човек

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
gOJDO напиша:
офчар пеер, почна да се јавува офчата свест....
кога тоа ќе се случи, јас ќе бидам првиот кој ќе се радува и од офчар ќе станам и јас офца.. иф ју ноу уот ај мин..
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Книгата мене ми е прекрасна...мн. ми се допаѓа, содржински...За стилот, ок, Игор Џамбазов не е некој професионален писател, а всушност типот не ни сака да се изразува поетски...токму зезанциите е тоа што ја прават неговата книга интересна, како и тајните откриени во неа, за тоа што тој правел, и што му се случувало во животот додека збореа се и сешто за него!!!:pipi: Како и да е...мн.добра книга! Башка човекот е ѕвер!:)
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Исповед на најголемиот шоумен на Балканот. Прекрасно дело.
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Moра да земам да ја прочитам.

Да не беше посегнал по алкохолот, коцката па и дрогата (како што викат некои) - сега во Македонија ке му немаше рамен. Ке беше најпознато лице, најсакано, најбарано. Ама затоа што ништо нема совршено, се е покварено на овој свет, мора да биде глупост направено:toe:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Преркрасно дело , ми се допаѓа начинот на пишување бидејќи е негов , личен не е пистаелско/поетско диктиран стил туку слободно изразување.
Книгава ја симнав онлајн инаку , кој сака по ПП ќе му кажам од каде...
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Moра да земам да ја прочитам.

Да не беше посегнал по алкохолот, коцката па и дрогата (како што викат некои) - сега во Македонија ке му немаше рамен. Ке беше најпознато лице, најсакано, најбарано. Ама затоа што ништо нема совршено, се е покварено на овој свет, мора да биде глупост направено:toe:
Да не посегнеше по овие нешта, немаше да биде ТОЈ, а и книгата ќе беше далеку по малку продавана... :wink:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Не вреди ни да се размислува за него.
Тешка будала, го мрзам.

Плус...пичка му матер ми ги собра оие 900000 од лотото, а шубо ги имав испланирано.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Преркрасно дело , ми се допаѓа начинот на пишување бидејќи е негов , личен не е пистаелско/поетско диктиран стил туку слободно изразување.
Книгава ја симнав онлајн инаку , кој сака по ПП ќе му кажам од каде...
Ја тргнале од торент тракерот изгледа :tapp:
Така да...Жал ми е .
Инаку сега да не знае некој каде е всушност Игор Џамбазов и што работи ?
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Сега спие у хотел Истатов Дојран. А некогаш доага и во Илинден хотелот во Струмица. Оди на свирки низ кафичи и дискотеки низ Македонија и прави журки. Пред една недела беше на една таква во Струмица во Селект:helou:
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
5
Поени од реакции
1
Кој ја сака нека пише ќе му дадам линк или ќе му ја пратам преку скајп ... многу редок пример е Џамбазов , од салфетка (како што вели тој) да се вратиш во нормала исто така тој во книгата кажува дека кога е најтешко ке ти помогнат вистинските пријатели
 

pap

Член од
18 април 2007
Мислења
12
Поени од реакции
4
Охо книгава е веке историја издадена пред неколку години. Сум ја читал повеќе од 2 пати ради стилот кој е многу интересен. И немојте да ја цените книгата по тоа каков бил авторот тоа е негово право, судете за неговото дело ако ви се допаѓа ок ако не не го осудувајте дали пиел, се коцкал или (го познавам он е чмар). Сигурно сте прочитале интересни и глупи книги но тешко дека сте ги процениле по моралот на нејзините автори туку сте ги процениле по тоа што е напишано внатре.
ПС После неговата книга приметив уште неколку дела на македонски писатели-аматери што пробаа да пишуват во сличен стил па можам да кажам дека гол човек е и инспирација за некого (мислам на стилот)
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Гол Човек - Игор Џамбазов

Гола Вистина - Нивес Целзиус


Камо Сутра - Анеј Сам прочитајте ја книгава зборува токму за овие двајца горенаведени, дотичниов е татко на Нивес
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Сум ја прочитал... добра е.
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
Дали некој може да ги “дешифрира“ личностите од книгата?!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom