Голф 6

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
видете,јас знам дека ова е за golf 6, и го очекував и јас подолго време, ама...
не ми праи мерак како што ми праи schirocco-то. ТАКОВ ДИЗАЈН У ЖИВОТ НЕ СУМ ВИДЕЛ.кога ке видам некое паркирано застанувам и му се дивам на лепотата.јас сум поспортско типче(без дозвола за жал) и знам дека е поскапо од 6, ама вреди. мислам дека има најубав дизајн што праизлегол од vw(воедно и од европскиот пазар за оваа класа автомобили) а и моторот не е за фрлање. ако не грешам има Tsi од 200 коња и ако би имал кеш и би бирал, schirocco би бил мојот избор. 6 е пофамилијарна кола мислам.
 

Alek_Sk

If you wanna learn something, bring your mothers!
Член од
14 септември 2007
Мислења
614
Поени од реакции
18
Од неодамна имам еден дома и сега со сигурност можам да потврдам дека вожњата е подобра од било кој од класата ако ги исклучиме Ауди и БМВ. Перфекција во секој поглед, вожња и изолација на ниво на премиум класа, стабилност и сигурност на врвно ниво. Шеската е само уште еден терк кој другите под неа ( како ценетото ни Браво, Ц4, Меган, Аурис, Астра ) ќе се трудат да го стигнат. Ве молам контрирајте ми кога ќе се повозите во колата и ќе видите зошто Голф е Голф. Ќе бидам објективен и ќе кажам дека моторот 1.4 е добар за Поло но за потешка каросерија оптимален би бил турбо моторот со 122кс.
:pipi:
Drugar Golf 6 imas doma? Ako e taka so zdravje da si go vozis i da ja zgolemis brojkata na seksualnite aktivnosti zavrseni vo Golf :) Si napravil prav izbor ;)

Pozdrav.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Како се менува трепкач во ретровизор на Голф 6 (во ретровизор што е) дали најдобро да се носи на сервис или може и DIY варијанта :)
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Каде би можел да најдам раткапна за голф 6, ми фали една и дали постои некој начин да се заштитат од кражба?
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.231
Поени од реакции
7.039
Од неодамна имам еден дома и сега со сигурност можам да потврдам дека вожњата е подобра од било кој од класата ако ги исклучиме Ауди и БМВ. Перфекција во секој поглед, вожња и изолација на ниво на премиум класа, стабилност и сигурност на врвно ниво. Шеската е само уште еден терк кој другите под неа ( како ценетото ни Браво, Ц4, Меган, Аурис, Астра ) ќе се трудат да го стигнат. Ве молам контрирајте ми кога ќе се повозите во колата и ќе видите зошто Голф е Голф. Ќе бидам објективен и ќе кажам дека моторот 1.4 е добар за Поло но за потешка каросерија оптимален би бил турбо моторот со 122кс.
:pipi:
Кои класи на коли ги измеша само :pos: се гледа дека ептен се разбираш :cool:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom