Голф 4 - врата не се одклучува

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од NonameMacedonia, 25 септември 2018.

 1. NonameMacedonia

  NonameMacedonia

  Член од:
  22 август 2012
  Мислења:
  146
  Допаѓања:
  57
  Здраво,

  Имам проблем со одклучување на вратата.
  Во неделата го товарав голфот со грозје, и мислам дека малку го претоварав и малку истече, После два часа, десната задва врата не сака да се одклучи, ниту со дајлиското, ниту со клуч ниту со рака. Само еднаш два пати успеав да ја отворам и псле пак заглави.

  Некоја идеја за поправка :)
   
 2. pacienat

  pacienat

  Член од:
  7 септември 2010
  Мислења:
  469
  Допаѓања:
  584
  Ништо батец, следно сега ко ќе прајш ракија, фрли го голфот ама со се дрва полн, да си шепти казанот.. Има шанси јегер да извајш место ракија.
   
  На Krstev, Human и NonameMacedonia им се допаѓа ова.
 3. Pane-G

  Pane-G

  Член од:
  12 мај 2009
  Мислења:
  4.708
  Допаѓања:
  2.061
  Види на ЈуТуб како се поправи баш за овој проблем ги има многу изгледа е скршен некои дел внатре во рачката

  https://youtu.be/4ZTVuAhNLiU
  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
  На NonameMacedonia му/ѝ се допаѓа ова.
 4. NonameMacedonia

  NonameMacedonia

  Член од:
  22 август 2012
  Мислења:
  146
  Допаѓања:
  57
  Фала, нормлано и пред тоа малу гооглав и гледав на Youtube, проблемот е што некогаш работи некогаш не. моментално работи

  Позз фаламногу
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: