Голф и мини голф

Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Видов дека нема ваква тема па ај да видиме колку сте заинтересирани за спортов..... дали сте пробале да играте, дали сакате да играте и такви работи.....знам дека повекето мислат дека е досаден ама јас да си прашам :):):)


Имам играно мини голф неколку пати и шо знам.....интересно ми дое :):):)
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
ТУРНИРОТ ВО КОЛОРАДО

Од анонимен партнер на најдобрите светски голфери, Дин Вилсон стана шампион на еден ПГА турнир благодарение на погодокот од околу два метри во плеј-офот. Хаваецот, кој претходно играше во двојки со Аника Соренстам, ја освои првата титула, и тоа на турнирот во Касл Пајнс во Колорадо, победувајќи го во разигрувањето Том Леман, кој се обидуваше да стане првиот капитен на американскиот национален тим што ќе освои еден ПГА турнир, по Џек Никлаус во 1986 година.

"Дури сега се покажа дека играњето со Соренстам било многу позитивно за мене, но и големо искуство. Но, секогаш си велев дека морам да освојам некој турнир за луѓето да ме познаваат по моите успеси, а не по Аника", рече Вилсон, чиј претходен најдобар резултат беше третото место во 2004 година. За победата тој доби чек од 990 илјади долари и е првиот Хаваец што победил на турнир по Дејвид Иши во 1990 година.

За Леман ова беше трет пораз во плеј-оф во исто толку пати, но Американецот идната недела патува во Ирска, каде ќе се обиде да го освои пехарот, првпат по 1999 година.
 

runBABYrun

Секој ден НЕ е Велигден
Член од
1 февруари 2007
Мислења
724
Поени од реакции
0
ovoj sport mi se sviga mnogu. sum igral u nadvor od drzavava i mnogu e interesno a posebno mini golf.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
dobro be kaj moze da se igra mini golf u drzavava porano igrav bese zakon a u stranstvo koj znaj kakov mini golf imaat:salut:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
миниголф..да,не е лошо,сум играла еднаш..ама ГОЛФ онака правилен е најдосадното нешто што мислам дека е измислено....глупост невидена
 

Kajgana Shop

На врв Bottom