Голем сенароден протест на ВМРО - ДПМНЕ (18.06.2022)

Член од
3 мај 2019
Мислења
18.366
Поени од реакции
9.928
ИК на ВМРО ДПМНЕ донесе одлука да одржи голем сенароден протест на 18.06.2022 год.
Кое е вашето видување за овој протест, дали ќе одите?

Мислите ли дека е доцна за протест, дека требаше многу порано да се организира?
Јас ќе одам( ако воопшто се одржи), но не за да дадам поддршка за ВМРО туку за да дојде до промена на власта, па да се даде шанса на трета опција ...ако ја има.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Во врска со датумот: Да го направеа на 18 јули ако не? :D
Малку е несериозно да се очекува голем одѕив на СЕНАРОДЕН протест кога пола земја ќе биде СЕНАРОДНО НА ОДМОР после 10 јуни.
 
Последно уредено:

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.266
Поени од реакции
3.619
Протестов за во Солун на плоштад е закажан? Дека сабота и Солун ќе биди македонски град тогаш...
 
Последно уредено:

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.766
Поени од реакции
9.362
За името или знамето ќе биде протестот ? :pos:
 
Член од
8 мај 2022
Мислења
551
Поени од реакции
1.617
ДПМНЕ има образ да огранизира сенароден протест во Македонија колку што педофил има образ да организира протест против сексуална злоупотреба на децата. Ако сакаат да и помогнат на Македонија, нека се самоукинат како партија, нивните членови нека извршат атенатати врз функционерите и членствпто на СДСМ и потоа нека завршат по затвори. На тој начин ќе се ослободиме и од едните и од другите, кои мртви, кои по затвори.
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.496
Поени од реакции
2.407
А сенародниов протест да не се прави зашто ВЕЌЕ и онака се договорени предвремени парламентарни наесен (со оглед на тоа што секако ќе има уште едно вето од Бугарија)?
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.366
Поени од реакции
9.928
ДПМНЕ има образ да огранизира сенароден протест во Македонија колку што педофил има образ да организира протест против сексуална злоупотреба на децата. Ако сакаат да и помогнат на Македонија, нека се самоукинат како партија, нивните членови нека извршат атенатати врз функционерите и членствпто на СДСМ и потоа нека завршат по затвори. На тој начин ќе се ослободиме и од едните и од другите, кои мртви, кои по затвори.
Најпаметно нешто...:bravobe:да може куртул од овие две партии да дочекаме, ама и ДУИ да ги снема од земјава.
Автоматски споено мислење:

Идат на протест на ВМРО за да даделе шанса на третата опција. :LOL:
Прво да ги симнеме овие од власт, а потоа, отом потом...и што е смешно толку?
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.712
Прво да ги симнеме овие од власт, а потоа, отом потом...и што е смешно толку?
Па и те како е смешно. Во 2016 тие што беа гневни на Грујо и ДПМНЕ гласаа за СДСМ, и викаа вака како тебе, да го тргнеме Грујо после отом потом. Овој вториот откако официјално ја сјеба државата, истите тие што го рушеа Грујо сега се трескаат од земја, па се у некој филм демек Левица трета опција.

Нема веќе што да се протестира и да се оправа работата. Касно е веќе за се. Работата на политичарите од последните 30+ години може само да се оправи со крвопролевање.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.360
Поени од реакции
21.883
Umreni i bedni. To e.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.746
Поени од реакции
5.017
Јас викам СДСМ да си букираат сенароден протест за 18.јуни 2026 зошто ќе го буткаат диктаторот Мицковски. Глупости во боја за 4 години се ќе биде исто. А дел од протестаните ќе бидат исти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom