Големо невреме во Скопје!

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Америве ме унапредија во супервајзор:D во главен надзорник за Харп системов на Македонско тло, вардете шо зборавате/пишвате оту ќе ве сотрам сите. Главен доглавник сум :ROFLMAO:
Харп бе, пак групава на фб:pos:
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
Преживеа некој луѓе? Да не сте ми во мисла барем, да си почнам раат со учење.
 
Член од
10 август 2008
Мислења
689
Поени од реакции
1.826


:pos:

влагајте сите у групава за Хаарп, има некои мртви озбилни се

АЈ бе кои ретарди се Сашко Коцев ги предвидел поплавите во Сбрија и БиХ:pos: плус и влегувањето на Филип Морис го поврзаа со ХААРП и сакале со тоа да ја уништат македоноидната бела раса:ROFLMAO:
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Зошто мислам дека @Malcolm van den Сабаховић е админ на групава? :D
"КОЈА Е ВРСКАТА МЕЃУ HAARP, КАНАБИСОТ,ТУТУНОТ И ПОПЛАВИТЕ?":pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::vozbud: Работава најдете НЗС (она што го решававме во 3-то одделение ако не се лажам)
Ни ова не ме чуди богзнае колку, колку она "ЛАЈК за Богородица", или "ЛАЈК ако веруваш во Исус"! :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
Јок, во гледачот Дуле од Велес верувам.


:facepalm::facepalm::facepalm: ВРВ! Дали се овие антените за ХААРП во МаЌедонија!
 
Последно уредено:
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
"КОЈА Е ВРСКАТА МЕЃУ HAARP, КАНАБИСОТ,ТУТУНОТ И ПОПЛАВИТЕ?":pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::vozbud: Работава најдете НЗС (она што го решававме во 3-то одделение ако не се лажам)
Ни ова не ме чуди богзнае колку, колку она "ЛАЈК за Богородица", или "ЛАЈК ако веруваш во Исус"! :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
Јок, во гледачот Дуле од Велес верувам.


:facepalm::facepalm::facepalm: ВРВ! Дали се овие антените за ХААРП во МаЌедонија!
Дај изгласајте ме мене, и прва работа што правам е ваквите неписмени ќе ги стрелам и тоа мускул по мускул да ја осети цела болка што покојни Коневски ја осеќа во гроб.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
нема најава за поголем дожд и невреме, а пред влада и некои други објекти се трупаат вреќи со песок.

или загадениов воздух им удрил во глава или некоја брана е пред попуштање па очекуваат Вардар да прелие
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
нема најава за поголем дожд и невреме, а пред влада и некои други објекти се трупаат вреќи со песок.

или загадениов воздух им удрил во глава или некоја брана е пред попуштање па очекуваат Вардар да прелие
Озбилно ова?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
која беда од народ сме ова погоре ако е точно..
 
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
Narodot E vo beda, poradi vakvi merki na pretpazlivost - vlastite ke isperat uste nekoe euro. :D Kojznae kolku se plateni a i od kogo se nabaveni tie vreki za pesok, a i pesokot itself.
Im tekna deka moze da se pravat pari i od merki na pretpazlivost i deka nema biranje sredstva koga e vo prashanje "bezbednosta" na gragjanite i po "sekoja cena" mora da se zashtitat, a ne samo od spomenici, fasadi i ogradi za mostovi.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
која беда од народ сме ова погоре ако е точно..
http://www.plusinfo.mk/vest/138562/GALERIJA-Vladata-se-podgotvuva-za-novi-poplavi-

незнам колку е точно, но нема логика да се трупаат вреќи со песок ако не се очекува поплава

поплава може да настане од неколку фактори
1. непрекинат пороен дожд повеќе од 5-6 часа на поголема површина

2. нагло топење на снег од планините

3. испуштање на вода од вештачките езера поради преполнување или преголем притисок врз браната

скоро секоја година Полошкиот регион трпи поплави поради испуштање на вода од хидроакумулациите

кејот на Вардар во Скопје е доволно висок и широк да издржи големи количини на дожд и топење на снег, но за неконтролирано испуштање на вода :confused:
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.206
Поени од реакции
6.562
Пак ќе поплавуе :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom