Голема антитерористичка акција на британската полиција

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
^Poor Knight напиша:
Da sakaa da napravat nesto, spored toa ti sto go kazuvas ke gi ostavea avionite da eksplodiraat. Osven sto spasija nevini zivoti, jas ne slusnav nikakvo obvinuvanje od britancite za bilo koja nacija.
па тоа е целата поента.еве ние сме херои.со ова само ги го подигаат рејтингот во очите на сите британци и американци.само поголема причина да се подржува израел во она што го прави.мислам дека веќе им се многу прозирни игрите.
 
Член од
4 август 2006
Мислења
20
Поени од реакции
0
Robocop
Prashanje do tebe, kako bi se ti osekhal ako albancite shto zhiveat u Makedonija dignat u vozduh nevini luge? Dali ako nashite vlasti niv gi fatat khe ti e milo ili khe vikash drzhavata si igra igri...Pa ne daj bozhe im uspee planot i ti otepat nekoj svoj, kako khe se osekhash kazhi?
Kako se nevinite civili zasluzhile ovoa? Shto oni imat vrska so vojnite. Imashe anketa pred da se Anglija umesha u vojnata, i narodot se izjasni jasno i glasno deka ne saka vojna ama koj go ebe narodo.
Ako barash vina za ovie napadi i planovi baraj ja u Toni i Gorgi a narodot ne e zasluzhil da bide raznesen na parchinja nad atlantikot, ili kako pred edna godina koga nemashe ni parche ostanato od nekoi luge shto gi raznesoa u London. luge kako mene i tebe, shto si karat rabota i si zhiveat zhivot kolku poarno mozhat.
Aj da te potsetam deka Anglija vleze u vojna posle 9/11, a za Jugoslavija ne pochnuvaj, ebala si beshe majkata sama i bez pomosh na nekoj drug.
 
T

tino097

Гостин
со овие потези властите во Америка и Англија си ги оправдуваат измените шо ги имаат воведено во однос на безбедноста (за америка таканаречен Маршал Лоу). Инаку и ова е исцениран настан од самите Англичани.
Да ве потсетам дека за време на бомбардирањата во метроата специјалните единици имале вежба која гласела: ”Заштита во случај на бомби во метрото” ???? (ова го гледав на еден добар документарец, кој го слегов од нет)
 
Член од
4 август 2006
Мислења
20
Поени од реакции
0
A kazhi kolku ubavo go isceniraa sega nastanot, taka da sinokha duri i gi objavija iminjata na lugeto shto go planiraa napadot. Glavnite ulogi bea se na pakistanci, shto sakat anglichanite da iscenirat hmmm, i ovie luge nevini gi zatvorija bre sramota, i toa vezhba beshe lani, da be vezhba, daj da povezhbame i da ispotepame graganite za da znaeme kako treba koga STVARNO nekoj khe ne bombardira...
 
T

tino097

Гостин
mica-maca напиша:
A kazhi kolku ubavo go isceniraa sega nastanot, taka da sinokha duri i gi objavija iminjata na lugeto shto go planiraa napadot. Glavnite ulogi bea se na pakistanci, shto sakat anglichanite da iscenirat hmmm, i ovie luge nevini gi zatvorija bre sramota, i toa vezhba beshe lani, da be vezhba, daj da povezhbame i da ispotepame graganite za da znaeme kako treba koga STVARNO nekoj khe ne bombardira...
кажав шо е целта, народот да се осеќа неисгурен и да се зголемат даноците на сметка одбрана и безбедност.
Значи да повторам за вежбата, доека се случува вистинското бомбардирање во метроата Англиските специјални служби по коенциденција имаат вежба која “случајно“ требало да биде одбрана од таков вид на напади.
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
tino097 напиша:
кажав шо е целта, народот да се осеќа неисгурен и да се зголемат даноците на сметка одбрана и безбедност.
Значи да повторам за вежбата, доека се случува вистинското бомбардирање во метроата Англиските специјални служби по коенциденција имаат вежба која ”случајно” требало да биде одбрана од таков вид на напади.

а „статистите” (неколку Британски жители со арапско потекло) кои требало да носат ПРАЗНИ ранци (или полни со книги), се несвесни гласници на смрта, жртвени јагниња на валканите игри кои болните умови на Џорџ Буш и неговите соиграчи од Новиот Светски Поредок ги замислуваат, и за жал реализираат.

Ранците наполнети со екслозив, наместо со книги, детонирани со помош на далечински детонатори.

Кога последниот „статист” ја наѕира играта, и ја менува планираната рута, се ослободува од ранецот полн со експлозив, а по него почнува безкомпромисна хајка, и е егзекутиран, џст лајк дет...

Како резултат на сето тоа, се зголемува поддршката за „борбата против теророт”, која во тој период беше прилично опадната,и други суб-ефекти, кои веќе ги спомна.

Од „терористите” од Лондон никој никогаш немал контакт со терористички организации.Сето тоа биле примерни млади луѓе, кои само сакале да го дадат својот придонес во борбата против теророт. Која црна иронија...

Секој тро паметен ќе свати некои основни работи, треба само малку логика и здрав разум, кој за жал деновиве се поретко се сретнува.

И 11 Септември, ибомбите во Мадрид и Лондон и тие во Германија, како и циркусов за којшо тука дискутирате, се ефтини режии на истата братија. трагичното е шо луѓето се „палат” на ефтини режии...

А за Мисирков нека не те чуди,Мисирков си брани лични финансиски интереси :)

Џорџ Буш му е вујко по тетка, а знаеш дека вујче од Америка дава долари...

па љути се колку сакаш, кажи ме на вујко ти :)

пи ес: да не ја заборајме „случајноста” за 11 септември, имаше дури и филм со иста тематика и случувања, пред тој 11 септември... и така натаму, и така натаму...

Многу луѓе веќе докажуваа и допрва ќе докажуваат дека тоа е само ебење во здрав мозок, ама некои просто обожаваат некој да ги ебе...
 
T

tino097

Гостин
Serdarot напиша:
Како резултат на сето тоа, се зголемува поддршката за „борбата против теророт”, која во тој период беше прилично опадната,и други суб-ефекти, кои веќе ги спомна.

пи ес: да не ја заборајме „случајноста” за 11 септември, имаше дури и филм со иста тематика и случувања, пред тој 11 септември... и така натаму, и така натаму...

Многу луѓе веќе докажуваа и допрва ќе докажуваат дека тоа е само ебење во здрав мозок, ама некои просто обожаваат некој да ги ебе...
Првиот пасус, ептен исто мислам и ептен мислам дека е така.

пиесо, филмојте и не играат многу голема улога, еве пример Фаренхајт 9/11 не ни кажува ни дел од вистината туку едноставно “напаѓајќи“ го Буш предизвикува кај народот да прифатаи со воодушевување кога Буш ќе реши да му еби матер на терористите ама па резултат на тоа ќе биди моменталнава цена на нафтата и еден тон детаљи кои ме мрзи да ги споменувам.

последниот дел ќе го претставам преку примерот кој беше актуелен пред некој ден т.е за авионот кој на 9/11 мана во пентагон. На сите снимки кои ги покажаа ској со здрав разум ќе увиди дека НЕМА никаква трага од авион, но сепак сите “стручњаци“ кои беа повикани во ЦНН, ФОХ идр. го видоја и едногласно се согласија дека Е авион тоа што удре во пентагон.
 
Член од
28 јуни 2006
Мислења
403
Поени од реакции
0
Веројатно откриле некои ситни арапчиња кои сакале нешо беља да направат и ететиго Скотланд Јард одма да се испофали.Демек спремни ептем биле,а можно е само арапите да имаат пуштено пробни балончина за да видат до кое ниво е безбедноста на аеродромите.
 

Попај

Буржоазија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
699
Поени од реакции
9
А за Мисирков нека не те чуди,Мисирков си брани лични финансиски интереси :)

Џорџ Буш му е вујко по тетка, а знаеш дека вујче од Америка дава долари...

па љути се колку сакаш, кажи ме на вујко ти :)


Незнам ама тука ми звучиш многу одвратно,и не само тука во сите други постови,едноставно ти си едно гомно скапано,шо само напаѓа
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
:)

ретко напаѓам, најчесто дешифрирам и демаскирам.

а за тоа „гомно едно скапано“... да не си ти внук од комшијата на тетката на вујкото?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom