Голготата на dragonsky

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Шо е со Французиве после 2015 на играва човече? Нема сезона а француски тим да не е во финале на ЛШ. :eek:
Па види wonderkids ебаго, ептен акцент на нив им имаат ставено. Нема позиција кај што немаат играч што станува легенда на својата позиција. Варане, Сако, М'Вила, Муса Сисоко, Нанжи, Нианг, Саного и шо ли не.
 
Член од
15 јануари 2013
Мислења
251
Поени од реакции
240
Почнав со Бредфорд, четврта лига во Англија. Претпоставка на медијата беше дека ќе завршам 8, но ете се изборив за промоција завршив втор иако речиси цела сезона бев прв, али на крај екипата ми падна од форма. Како и да е сега во npowerchampionship 3 почнав добро, до октомври месец бев прв но поради некоја си причина повторно екипата ми падна од форма и се наоѓам на 12то место. Моментално неам screenshots, али за скоро време ќе ставам некојa на темава. (y)
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Почнав со Бредфорд, четврта лига во Англија. Претпоставка на медијата беше дека ќе завршам 8, но ете се изборив за промоција завршив втор иако речиси цела сезона бев прв, али на крај екипата ми падна од форма. Како и да е сега во npowerchampionship 3 почнав добро, до октомври месец бев прв но поради некоја си причина повторно екипата ми падна од форма и се наоѓам на 12то место. Моментално неам screenshots, али за скоро време ќе ставам некој на темава. (y)
Толку од македонскиот јазик а? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom