Гноен чир

Член од
18 јуни 2012
Мислења
477
Поени од реакции
612
Ајааа па те сваќам зошто нејќеш да отидеш на доктор незгодно место е.....
ја иам завршено средно медицинско сигурен сум дека можам да те излечам преку моиве мислења на форумов (y)
Ве молам за помош... И не ми се до зафрканции, тие што знаат нека пишат, тие што не, нека не пишуваат Ве молам.
 
P

Princ

Гостин
Докторите имаат работа со СЕКАКВИ (намерно со големи букви пишав, за да дадам важност на зборот) срања. Некои од нив се незамисливи за тебе. Чир на газот не е ништо (за еден доктор).
Така да не му ја мисли многу и оди на лекар. Не може никој на форумов да ти помогне за тој проблем бидејќи медицината не е фиксна наука за да се рече слободно дека за чир на задникот ова е лекот.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
794
Поени од реакции
633
Со овие зафрканции сакав да ти укажам на очигледното бе другар. иди на лекар, те разбирам дека ти е незгодно али веруј, што не виделе нашиве доктори па за едно(2-3 во случајов) чирчиња на газот.
Ова ти го кажувам како студент по медицина (знам дека нема врска ова ама да даде тежина на кажаното.)
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Здраво, пред повеќе од 2 недели ми се појави чир на многу незгодно мество во задникот, а денеска забележав уште еден. Побарав помош на уште еден форум, таму ме сфатија несериозно. :(
До пред неколку дена чувствував мала болка, сега веќе чувствувам болка, не голема, неподнослива, ама чувствувам. На доктор не можам да појдам, пошо и 2та чиреви се на многу незгодно место во задникот, еден до друг. Ве молам за помош... И не ми се до зафрканции, тие што знаат нека пишат, тие што не, нека не пишуваат Ве молам.
Ќе избегаваш солено,кисело,луто,акохол особено црно вино и ќе водиш повеќе грижа за хигиената.Тоалетот ќе го заборавиш и замениш со миење со лдна/млака вода без сапун.
 
K

kalimer0

Гостин
Тоа му е работа нему и плус имај на ум дека тоа останува само меѓу тебе и докторот ;)
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Здраво, пред повеќе од 2 недели ми се појави чир на многу незгодно мество во задникот, а денеска забележав уште еден. Побарав помош на уште еден форум, таму ме сфатија несериозно. :(
До пред неколку дена чувствував мала болка, сега веќе чувствувам болка, не голема, неподнослива, ама чувствувам. На доктор не можам да појдам, пошо и 2та чиреви се на многу незгодно место во задникот, еден до друг. Ве молам за помош... И не ми се до зафрканции, тие што знаат нека пишат, тие што не, нека не пишуваат Ве молам.
Е голем кур ако чиревите се на задникот, ко да само ти имаш гс...... трчи на доктор додека и трет, четврт не се појавил.... па се се искомплицира, тек тогаш ќе го видиш господ во гаќи.
Имаш овде на форумов доктори... сите до еден ќе ти речат дека такви работи на гзот т.е. околу чмарот и чмарот се доста сериозни проблеми ако не се интервенира навремено.

...за срамот не бери гајле... кога ќе видиш колку чекаат за слични работи одма ќе ти пројде...
 
O

Orion.

Гостин
Ми го продужи животот !!
Се дешава јбг, ќе помине сам од себе не е страшно
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Не, ама општо е познато дека поминува сам од себе после некое време:)
Не го заебавај...
..човекот пиша пред две недели се јавил првиот а денес вториот.... очигледно му треба стручна помош.
 
Член од
1 јануари 2012
Мислења
193
Поени од реакции
31
Оди на лекар друже, би требало некаква маст или некое друго чудо да ти дадат, не би требало друго нешто да прават :)
 
Член од
23 декември 2011
Мислења
980
Поени од реакции
1.365
Црвено вино ке избегаваш освен ако не сакаш на под да легнеш и да виеш од болки држејки се за стомак. За бело вино и пиво е сигурно да се конзумира колку што имам приметено. Како што кажа еден член погоре со вода најубаво да си се чистиш, ако имаш биде во тоалетот супер. Кога си по голема нужда немој да се напрегаш многу зашто инаку често крв ке гледаш во изметот , не е тоа сериозно многу ама доколку ти се појави такво нешто ти го кажувам ова колку да не се преплашиш доколку ти се случи, јust remember to go with the flow young man. За разлика од песната на Salt N' Peppa која одеше "Push it! Push it reallly hard!" ти ке го правиш обратното од тоа. И на крај најубаво ти е да си се консултираш и да се прегледаш со доктор зашто тој најубаво ке знае да ти каже што ти е, и што треба да правиш наместо да слушаш рекла казала по форуми и исто така во твојот случај да налеташ на сеирџии како на претходниот форум на кој си бил. Ако ми веруваш и мене истото ми се случи кога на еден друг форум поставив идеја дали е добро да се направи мјузикл за проверка на простата што би се викал "ГАХХХ!" ама како и во твојот случај налетав на сеирџии....... Проклетници!

И на крај пак да ти кажам оди на доктор најсериозно.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Peer chir, na baba mi i iskoci ednash pa i pomina sam od sebe. . .
А бе баба ти е баба ти, тој е тој...
од кај знае тој или ние дека е најобичен чир... преглед си е преглед....
... а бе и јас на форумов се утепувам од заебанции.. ама кога е во прашање нечиј здраствен проблем ни под точка разно не ми се прават зезанции.
 
O

Orion.

Гостин
А бе баба ти е баба ти, тој е тој...
од кај знае тој или ние дека е најобичен чир... преглед си е преглед....
... а бе и јас на форумов се утепувам од заебанции.. ама кога е во прашање нечиј здраствен проблем ни под точка разно не ми се прават зезанции.
Јас само споделив искуство плус никаде не напишав да не иде да се прегледа. . .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom