Глупави имиња на дуќани

Член од
8 февруари 2009
Мислења
285
Поени од реакции
39
Карши мене има продавница за теписи МЕТРО и до неа одма едно бутиче т.н. фешАн стајл (така со кирилица напишано) :toe:
Иначе и овде во Куманово има(ше) (не знам дали уште постои) бурегџилница Танго и Кеш, и бутици Пинк Плус, после...авто сервис БАБУШ, Чоче итн. други не ми текнуваат, многу ги има
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.292
Поени од реакции
1.760
продавница за сваштарија во Охрид „ЗЕМ-ЗЕМ“
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.323
Поени од реакции
2.213
Ќебапчилница - Тетинче
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.102
Поени од реакции
63
сендвичара - Стојанче Кубаската
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
285
Поени од реакции
39
Го најдов кај школски ова х) Мислам дека е за тука (Охридско дело иначе) :)
 
Член од
20 август 2010
Мислења
149
Поени од реакции
16
'РДАР (мислам дека бели пецива беше продавницава).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom