Глупави имиња на дуќани

Член од
21 ноември 2005
Мислења
4.602
Поени од реакции
226
Напишете ги сите смешни имиња на дуќани/продавници што сте ги сретнале!

Еве неколку од мене:
1. Prodavnica za tepisi "Princeza Tepih" :pos:
2. Narodna kujna "Family Karpuzi" :pos:
3. Stovariste "Ravna Gora" :pos:
4. Agencija "Drndara Turs" :pos:
5. Restoran "Hepines" (ne Happyness, tuku bukvalno "Hepines") :pos:
6. Pretprijatije "Kaca Komerc" (ajde vi se molam, "Kaca" be! :icon_eek: )


Ima i drugi ama ne mi teknuvaat.
 

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
8
Клуб на пратеници - Поглуп дуќан од тоа НЕМА!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.697
Поени од реакции
3.047
Бурекџилница "ТОХЕ" - типот имал говорна мана не можел да каже Ш, кога дошол типацот што му ја праел рекламата го прашал, како да се вика, овој рекол : Тохе, па му напрајле ТОХЕ, а кутриот се викал Тоше!!
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
4.602
Поени од реакции
226
Imase edno zdruzenie vo Debar, ne se sekavam tocno kakva namena imase, ama ludjeto glavno odea tamu i se informiraa za se, od katastarski raboti pa se do informacii do kolku raboti crkvata za vikendi. Se vikase "Progres".
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.681
Поени од реакции
43
Постои уште сендвичарата во Битола „Кај Несигурнио“ :pos:

Али одлични сендвичи правеа на времето
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.339
Поени од реакции
54
Tose напиша:
Eve nekolku od mene:
1. Prodavnica za tepisi "Princeza Tepih"
2. Narodna kujna "Family Karpuzi"
3. Stovariste "Ravna Gora"
4. Agencija "Drndara Turs"
5. Restoran "Hepines" (ne Happyness, tuku bukvalno "Hepines")
6. Pretprijatije "Kaca Komerc" (ajde vi se molam, "Kaca" be! :icon_eek: )

.
Leeleeee alal da ti e si me presmeal pogotovo za prodavnicata so tepisi
hahahah :pos::pos::pos:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.697
Поени од реакции
3.047
Меана КРЧМА

Чебапчилница ЧЕ

Бурекџилница СИМИТ

Сегашен Стоилко беше: Ала Крива Паланка!

Кафе бар КАФЕ
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
6.514
Поени од реакции
18
Бурекџилница МАЧЕ
Минимаркет ПРЦИ
Сендвичара КАЈ МАМА
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
4.602
Поени од реакции
226
Garfield напиша:
Меана КРЧМА

Чебапчилница ЧЕ

Бурекџилница СИМИТ

Сегашен Стоилко беше: Ала Крива Паланка!

Кафе бар КАФЕ
Dobro, toa "Simit" poveke odgovara na pekara ama na burekdzilnica :D
A i toa, kafe bar "Kafe"? Sto sve ne ke izmislat ludjevo (ova doadja kako ona kafe bar "La Cafe" u Centar, a i toa novot "Un Cafe Per Amici").
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.823
Поени од реакции
1.100
Мене ми се смешни оние неинвентвни имиња од поранешното општество
На пример:
Ловечко друштво - Ловец :pos:
ако продава брашно - Брашнар
ако има шнајдерски дуќан - Шнајдер
и слично

исто многу идиотско ми е името на кабелскиов оператор кај мене
МакСат и Наумовски :icon_eek:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
4.602
Поени од реакции
226
Кабелски оператор ЗОРА
Музичка продукција СЕНАТОР
Видеотека МАДОНА
Бензинска станица ДЕВЕТ БРАЌА
Ресторан ТАВЕРНА ЦАМИ
Компјутерски сервис ЏУМКАР
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
6.514
Поени од реакции
18
Порано имаше кафиќ-ТРУЈАЧНИЦА
 
На врв Bottom