Глумење чесност или глумење лудило?

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Присуствував пред некој ден на еден неверојатен разговор и се уште мене не ми е јасно...

Ги знаете оние муабети од типот: Мене машко не смее да ме допре, па како така, па срамота е, па треба да пројде најмалку месец за да ме допре, инаку дотогаш чисто само бакнеж во уста и рацете на половина...бла бла бла...

А после дознаваш дека сепак работите не се такви какви што изгледаат.

Во што е проблемот? Изигравање светици, ангели и слично? Дали навистина е чесност или глумење лудило?
Дали девојките се приморани да глумат поради општеството за да не бидат етикетирани или што е проблемот?

Добро, има луѓе кои не сакаат да зборуваат за тоа, во ред е, нормално е, ама зошто да се става некоја маска и да се глуми некоја чесност, кога тоа е сосема нормална работа и нема зошто да се преправа?

Дали ако девојка не му дозволи на дечкото да ја допре на друго место освен половина е принципиелна девојка? Што е принципелна девојка?

Ич не ми е јасно да ви кажам искрено...
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Тоа е глумење лудило...затоа нема веќе од оние добри и фини машки...а тоа ограничување со време никад не ми било јасно...дали девојките се приморани да глумат...хм можеби ова е точно зашто машките малку знаат да се пофалат за своите подвизи,па другите одма ќе зборат леле одма му дала,ку*ва па мења дечковци како чорапи и слично...
...мој совет,луѓе живејте како сакате без некој да ви кажува како и што,слушајте совети но не ги применувајте сите,размислете со своја глава :smir:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Ако не му дозволува одредени работи, не значи дека не ги мисли, така да, единтвено поради својот углед (не) го прави тоа.

Не дека нема сеуште конзервативни девојки за кои пипкањето, сексот се за прва брачна ноќ, ама еееееееееептен ретки се.

Секој за себе, нивни избор е што и со кој ќе прават и дали ќе го извртат сето тоа во нивна полза за да останат пример за поштени и прибрани девојки.

Јас лично, не зборувам за мојата интима со други за да кажувам дали и кога ќе му дозволам да се симне под половината и да ми го види прслукот ( :pos: ), се` што правам- за мене си правам, а не за другите.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
И јас би рекла дека е глумење лудило.Не се приморани девојките да глумат такво нешто заради етикетирање и слично затоа што тоа денес е нормална работа.Ако навистина станува збор за етикетирање тогаш девојката воопшто нема да почнува таква тема нити пак да учествува во таква дискусија туку едноставно ќе се придржува кон сопствените принципи.Тоа што таа на сите ќе им раскаже што и како прави не ја прави повеќе или помалку принципиелна.Некоја девојка може уште првиот ден да му дозволи на дечкото да ја чепне некаде и никој да не дознае за тоа а некоја може и два месеци да не му дозволува а потоа од кога ќе му дозволи на сите од ред да им раскаже.И која сега ќе биде повеќе чесна или принципиелна? Јас би рекла првата.
Во секој случај глумење лудило или така во некој сериски филм си е девојката сеедно.
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
за жал ми е познато ова.
Во што е проблемот?Изигравање светици,ангели и слично?Дали навистина е чесност или глумење лудило?
е што е??? не ми е јасно! веројатно болдираново
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Не постои такво нешто како принципиелна девојка, или пристоен дечко. Таква е околината и едноставно мора да внимаваат на својот имиџ, иако знаеме дека во суштина баш се дијаметрално спротивни од сликата што сакаат да ја остават.

Јас за принципиелни девојки ги сметам оние што колку толку отворено разговараат за својот сексуален живот. Иако таквите на прст се бројат.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Глумење чесност:)
Се плашат дека би биле етикетирани како ороспии ако излезе на улица муабет „што и правел“, па сега ќе лажеме и уште повеќе - ќе правиме приказни за тоа колку сме ние „нечепнати“. И тоа ми е смешно ама и трагично во исто време... Покажува колку ни се девојчињата примитивни и неподготвени за живот... :)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Јас доколку не бидам прашана не одговарам на тоа прашање, но да, секогаш поминува извесно време додека не се ослободам пред партнерот. Незнам колку е тоа дека не бројам и не го правам со намера да испаднам чесна или да глумам лудило. Додека нејќам, не правам ништо и точка, а нејќам никогаш додека не го запознаам подобро човекот.
Според тоа, не би знаела останатите девојки кога го кажуваат тоа дали глумат или се трудат да докажат нешто или се едноставно како мене, па не би да тврдам ништо посебно.:toe:
 
N

n/a

Гостин
Stvarno...:toe:
Bez gresno razbiranje...
Ama...

kolku i da sakam da slusam i da mi e interesno da slusam takvi muabeti...
i da mi pricinuva opasno zadovolstvo dur nekoj me mavta...
hahaha...:nenene::pos2:
kako pominuva vremeto(citaj kako staream)-se pomalku ostanuva prostor za takvi muabeti.
Nema potreba mislam...hahaha-ovaj...hm-pepelashkite odamna si go bocnaa prsteto.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Stvarno...:toe:
Bez gresno razbiranje...
Ama...

kolku i da sakam da slusam i da mi e interesno da slusam takvi muabeti...
i da mi pricinuva opasno zadovolstvo dur nekoj me mavta...
hahaha...:nenene::pos2:
kako pominuva vremeto(citaj kako staream)-se pomalku ostanuva prostor za takvi muabeti.
Nema potreba mislam...hahaha-ovaj...hm-pepelashkite odamna si go bocnaa prsteto.
Демек без грешно разбирање ...:pos2:
Кој ти е крив што не ти се паднала таква, за да поверуваш и во исклучоци? :toe: :baeh:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
глумење лудило,што друго...
а и уствари во случај кога навистина женска не дозволува нешто повеќе од раце на половина тогаш стварно се нервирам:nerv:(иако вечерта сум ја запознал...т.е. уште не сме ни запознати како што треба:kesa:)
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Stvarno...:toe:
Bez gresno razbiranje...
Ama...

kolku i da sakam da slusam i da mi e interesno da slusam takvi muabeti...
i da mi pricinuva opasno zadovolstvo dur nekoj me mavta...
hahaha...:nenene::pos2:
kako pominuva vremeto(citaj kako staream)-se pomalku ostanuva prostor za takvi muabeti.
Nema potreba mislam...hahaha-ovaj...hm-pepelashkite odamna si go bocnaa prsteto.
Старееш Игоре:) Трнорушка беше таа што си боцкаше прст

Иначе на темава
Да делумно девојките глумат лудило околу тоа за да не се јави оноа кај машкото „Еј ја фатив за гз уште прва вечер курва е„ и да ја батали
Исто така постојат и девојки кои глумат лудило околу тоа фаќање гз/цицка за да си прикријат дел од минатото

Во било кој случај е глумење лудило, ама затоа исто така и машкото глумење лудило со тоа што ќе фати цицка и ќе си мисли дека е со курва исто така не чини....

Како и да се вртиш гзот ќе ти биде позади - Серпико
така да најдобро е да се гледа што повеќе Сексот и Градот и сите да се среќни и задоволни затоа што некои работи се дознаваат кога тогаш
 
N

n/a

Гостин
Демек без грешно разбирање ...:pos2:
Кој ти е крив што не ти се паднала таква, за да поверуваш и во исклучоци? :toe: :baeh:
Imam nekoe prokletstvo...:toe:
Ama ozbilno ova.
Aj da ne kazam site,ama 80% od devojkite so koi sto sum imal podolga vrska do sega bile minimum 2 god. postari od mene.
Celoto `prokletstvo` pocna u vtora sredno...
U isto vreme imav tri devojki sto bea cetvrta god.
Ne...:nenene: ne me fatija na lazenje...
Krahirav finansiski...:pos2:

I taka se do sega.
Nekako...hmmm...pa ne deka ne me privlekuvaat odredeni pomali vo god. devojki...ali jebi ga...:toe:...jas navivam za Milan a tamu igraat samo `provereni` igraci. :vozbud::vozbud::vozbud:

Старееш Игоре:) Трнорушка беше таа што си боцкаше прст
I da znaes deka si prav drugarce...
:toe:
Sekoj den se fakjam kako zaboravam nekoja informacija koja sto porano na son sum mozel tocno da ja kazam...
Zaboravam dati,iminja,ne pisuvam vekje pravilno angliski...
Hahaha...strasno.
 

mUv@ ThE DoGg

oLd ScHoOl PerSoN
Член од
29 септември 2005
Мислења
363
Поени од реакции
5
јас мислам дека во вистинска врска ( ВЕ МОЛАМ не реплицирајте што е тоа вистинска врска знаете за шо зборам) тоа не треба да биде проблем, доколку има доза на „разбирање„ ако може така да се нарече, значи машкото треба да има почит малце и да не пушта раце од првиот ден, а и кога ќе почуствува дека треба да пушта раце на одредени места женското да не глуми лудило со плескање по раце и слично затоа што сигурно знае зошто ја пушта раката таму каде што ја пушта
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Кој што сака нека си прави.Ама како што прочитав муабетов е за девојки кои зборуваат дека се чесни а во позадина прават триста глупости.И да тоа еглумење лудило.Многу девојки тоа го прават од страв да не им се залепи етикета.Затоа што машките обожаваат да се фалат што и како постигнале кај некоја девојка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom