Гледање online филмови и серии - KODI XMBC..

Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Tubi е многу јака ствар за бесплатни филмови.
Инсталираш VPN, симнуваш апликацијата и пичиш.
Вечер ќе гледам некој филм па ќе пишам нешто плус ако има премногу реклами.

Еве неколку сс за да имате престава како изгледа:
И Vudu free ти е добар пробај го,ус впн само треба исто како Туби


 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
И Vudu free ти е добар пробај го,ус впн само треба исто како Туби


Не можам да ја симнам апликацијата Vudu на Playstore. :(
This item is not available in your country.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
За во државава каде што закони не важат за вакви работи Stremio ви е најдобар а исто и Popcorn time затоа што има "океан полн филмови и серии" и ги наоѓа торент за гледање со превод.

За Popcorn time мислам дека бараше VPN додека за Stremio не бара.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Што бидна со Facebook групата Кodi green или green reborn како и да се викаше. Сабајлето пишував таму коментари но еве вечерва ја барам таа група ја нема. Ми се ажурирал Kodi на нова верзија и сега новата верзија не ги подржува тие работи а не го знам линкот како беше за да инсталирам од ново.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
985
Поени од реакции
3.899
Што бидна со Facebook групата Кodi green или green reborn како и да се викаше. Сабајлето пишував таму коментари но еве вечерва ја барам таа група ја нема. Ми се ажурирал Kodi на нова верзија и сега новата верзија не ги подржува тие работи а не го знам линкот како беше за да инсталирам од ново.
Им ја бутнале фб групата. Најавија дека нема да го ажурираат веќе билдот и дека ќе се повлечат. Штета.


 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Им ја бутнале фб групата. Најавија дека нема да го ажурираат веќе билдот и дека ќе се повлечат. Штета.


Штета што вака испадна. Си работи се нивно ама ажурирање нема нити нови содржини.

Можеа барем да го дадат некој друг да го работи. Толкава мака низ повеќе години и на крај да згасне.

Пред да згасне собираа и донации.

Исто добар беше и тој Phoenix build но и тој згасна.

Ако знае некој некоја добра апликација за онлајн гледање балкански серии и филмови нека пише. Јас за филмови и серии користам Stremio на Android телевизор но таму слабо филмови и серии од балканот.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Како да вратам на 18.9 момци ? 19 Матрикс не работи ни лајвсрбија ни бутур... преку адроид бокс инаку гледам и во апстор ми ја дава само најновата верзија достапна...
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.733
Поени од реакции
7.545
Како да вратам на 18.9 момци ? 19 Матрикс не работи ни лајвсрбија ни бутур... преку адроид бокс инаку гледам и во апстор ми ја дава само најновата верзија достапна...
Скролни 2-3 поста погоре. :icon_lol:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Како да вратам на 18.9 момци ? 19 Матрикс не работи ни лајвсрбија ни бутур... преку адроид бокс инаку гледам и во апстор ми ја дава само најновата верзија достапна...
Едноставно ќе најдеш на интернет Kodi 18 верзија apk ќе ја ставиш на USB стикчето, USB стикчето го приклучуваш на боксот и си го инсталираш Kodi 18.

Ајде да не се мачиш да бараш еве го
https://www.apkmirror.com/apk/xbmc-foundation/kodi/kodi-18-0-release/
Автоматски споено мислење:

Втора опција е потражи на play store имаш и апликација WBMC тоа е копија на Kodi 18 и феноменално работи брка работа. Не знам дали сеуште ја има на Play store.

До пред некој месец така на Android tv телевизорот имав две Kodi со различни работи на нив. Инсталирав официјален Kodi и WBMC.

Пред неколку месеци го избришав WBMC за не ми фаќа меморија.
 
Последно уредено:

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Друштво има ли некое програмче за да можеме со другар да гледаме заедно филм во 1080п? Сакавме преку Discord ама може само во 720p, за повисоко треба да се плати.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Друштво има ли некое програмче за да можеме со другар да гледаме заедно филм во 1080п? Сакавме преку Discord ама може само во 720p, за повисоко треба да се плати.
Пробајте со Timeviewer да влезеш кај него на компјутерoт и од кај него ќе го пуштиш филмот. Не сум користел ова ама знам дека со оваа програма додека чепкаш кај другарот на компјутерот и он гледа како ти му чепкаш. Доколку вака успеете да пуштите 1080p видео да гледате би било супер. Додатно на телефон ќе се јавите на Viber за да си комуницирате додека гледате филмот.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Пробајте со Timeviewer да влезеш кај него на компјутерoт и од кај него ќе го пуштиш филмот. Не сум користел ова ама знам дека со оваа програма додека чепкаш кај другарот на компјутерот и он гледа како ти му чепкаш. Доколку вака успеете да пуштите 1080p видео да гледате би било супер. Додатно на телефон ќе се јавите на Viber за да си комуницирате додека гледате филмот.
Мислиш Teamviewer? Aј ќе пробаме, ама не сум сигурен дека ќе биде 1080p сликата.
Инаку гледавме така како што викаш, пуштивме локално а комунициравме преку Discord, изгледа така е наједноставно двајца кога гледаат. Пуштавме/паузиравме на три-че-ти-ри :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom