Гледање online филмови и серии - KODI XMBC..

Член од
31 октомври 2020
Мислења
2
Поени од реакции
1
[QUOTE = "Raymond Reddington, post: 8439616, member: 93957"]
Try it here to see if you can succeed
[/ QUOTE]
Фала што Сподели. Овој водич беше корисен и јас ги следев чекорите
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Браво, како ме сјеба, нит ра оти нит ништо... некој нов апдејт имат изглеа умрено е.. кажи како да го избришам да се вратам на лајвсрбија сега...
Едит- му требаше саат време.. сега почна да работи :D
Листата со тв канали работи ама бидејќи огромен број луѓе ова го користат знае да зеза. Поради тоа чести се случаите да целосно не работи листата со канали па прават апдејти.

Има таму опции да се менува портал а тоа се листите на канали. Не секој портал работи добро. Толку се може за бесплатно не очекувај дека ти ќе вклучиш Коди и одма врти каналите гледај што сакаш а да не дадеш ни денар. Секоја чест и ова што некој го направил да може да се гледа бесплатно и Sport klub и Arena Sport и Sky sport,, HRT, РТС, Nova.. Не е едноставно и мачно е цело време одржување.
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
?
Не е кај мене, јас не користам, ми бараа таков кабел пред да го наместат, ама немав да им дадам.
Ако имаш нешто да помогнеш слободно, немора со фејспалмови и такви работи.
Фала.
dobro de ne se luti odma , samo neznam so ima vrska hdmi so brzinata na internetot zatoa staviv palm
 

brnjomkd

cobragt
Член од
23 ноември 2017
Мислења
222
Поени од реакции
93
не го бива плати си нет фликс бабау
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.794
Поени од реакции
15.819
Може ли некој да ме предложи некој добар ад он за Коди за балкански програми или некоја друга апликација.
плати си листа за 10е (6 месеци) од али експрес, не се замарај со коди и сл.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Член од
22 јануари 2009
Мислења
257
Поени од реакции
200
плати си листа за 10е (6 месеци) од али експрес, не се замарај со коди и сл.
Малце нубовски али каква листа. Преку која апликација иде или хардверски ресивер се инсталира?
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
5.435
Малце нубовски али каква листа. Преку која апликација иде или хардверски ресивер се инсталира?
Преку микроталасна.
Убаво ти кажува MARCELLO, погледни ја таму темата и ќе ти станат некои работи појасни.
Мислам за коди имаше некаде и друга тема.
 

brnjomkd

cobragt
Член од
23 ноември 2017
Мислења
222
Поени од реакции
93
Кои балкански програми ги има на нетфликс? :icon_lol:
чисто онака реков па балкански ќе гледам и така на вести даваат за балкан а па што има балканско да гледаш ја коди ако би користел за серии филмови нешто ново а не балканско
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Малце нубовски али каква листа. Преку која апликација иде или хардверски ресивер се инсталира?
Листа во кој има канали за гледање. Се гледаат со помош на интернет и зависно каде сакаш да ја гледаш на компјутер или смарт телевизор има наменски програми и апликации за тие листи со канали.

Прашај го и овој член. Тој продава листа со канали. Ќе ти објасни добро како одат тие работи. https://forum.kajgana.com/members/hugo-fm.58416/
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
257
Поени од реакции
200
Преку микроталасна.
Убаво ти кажува MARCELLO, погледни ја таму темата и ќе ти станат некои работи појасни.
Мислам за коди имаше некаде и друга тема.
Хумор левел Бојан Велевски
 

Kajgana Shop

На врв Bottom