Гледање online филмови и серии - KODI XMBC..

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.515
Можеш и на тв ако ти е андроид телевизорот. Јас имам филипс андроид тв и преку коди ги гледам сите филмови и серии и тоа со превод. Ако не ти е андроид тв тогаш треба докупиш некој додаток на тв (незнам точно како се вика најдобро да прашаш во амц)

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
Да андроид е ама везе немам како да подесам за да гледам. Тоа за мене е научна фантастика :)
 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
482
Поени од реакции
501
А исто ли вака може и за на Смарт телевизор ? Сакам јас да инасталирам некој плагини кој ќе ми даваат филмови одд Замунда или од некој попзнативе торент сајтови со преводи на српски, хрватски..
Како то ти кажа Cannon мора да е телевизорот Андроид за да инсталираш коди. И немаш потреба да инсталираш никакви плагини доволни ти се 2-3 адона за филмови( Exodus,Phenix i SALTS), нема филм што го нема на овие адони.
А ако ТВ не ти е андроид си купуваш ТВ бокс Андроид и си уживаш[DOUBLEPOST=1476955552][/DOUBLEPOST]
Да андроид е ама везе немам како да подесам за да гледам. Тоа за мене е научна фантастика :)
Само прати ги туторијалите на ЈУтубе и неможеш да погрешиш,секогаш на почетокот изгледа многу комплицирано ама направи го тоа 2-3 пати и потоа немаш гајле[DOUBLEPOST=1476955803][/DOUBLEPOST]
Да андроид е ама везе немам како да подесам за да гледам. Тоа за мене е научна фантастика :)
И мислам дека со ова видео полесно ќе подесиш адони за филмови
https://www.youtube.com/watch?v=_LSg4ji6fiU

А еве ти за преводите како се подесуваат
https://www.youtube.com/watch?v=PZw4kRkahCI
 
Последно уредено:

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Да андроид е ама везе немам како да подесам за да гледам. Тоа за мене е научна фантастика :)
Абе ако не пробаш нема да знаеш. Ако не се разбираш до толку тогаш викни некој што се разбира.

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.497
Поени од реакции
1.704
На кои сајтови гледате филмови без да ви бара зачленување? Од кога го исклучија putlocker; филм немам гледано
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.515
Како то ти кажа Cannon мора да е телевизорот Андроид за да инсталираш коди. И немаш потреба да инсталираш никакви плагини доволни ти се 2-3 адона за филмови( Exodus,Phenix i SALTS), нема филм што го нема на овие адони.
А ако ТВ не ти е андроид си купуваш ТВ бокс Андроид и си уживаш[DOUBLEPOST=1476955552][/DOUBLEPOST]
Само прати ги туторијалите на ЈУтубе и неможеш да погрешиш,секогаш на почетокот изгледа многу комплицирано ама направи го тоа 2-3 пати и потоа немаш гајле[DOUBLEPOST=1476955803][/DOUBLEPOST]

И мислам дека со ова видео полесно ќе подесиш адони за филмови
https://www.youtube.com/watch?v=_LSg4ji6fiU

А еве ти за преводите како се подесуваат
https://www.youtube.com/watch?v=PZw4kRkahCI
Го пробав ова и тоа на мобилен.Се снајдов доста добро но тој адонот Phoenix беше малку поразличен. Друго што најбитно е кога одбрав филм не ми го отвараше филмот, нормално си прави тоа на почеток opening stream и слика никако да добијам
 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
482
Поени од реакции
501
Го пробав ова и тоа на мобилен.Се снајдов доста добро но тој адонот Phoenix беше малку поразличен. Друго што најбитно е кога одбрав филм не ми го отвараше филмот, нормално си прави тоа на почеток opening stream и слика никако да добијам
Можеби имале некој проблем моментално ,затоа симни си го и Еходусот и САЛТС преку адонинсталер како што беше и за Фениксот. Може и да се разликува адонот кога е на Виндоус и кога е на андроид[DOUBLEPOST=1477089508][/DOUBLEPOST]
Го пробав ова и тоа на мобилен.Се снајдов доста добро но тој адонот Phoenix беше малку поразличен. Друго што најбитно е кога одбрав филм не ми го отвараше филмот, нормално си прави тоа на почеток opening stream и слика никако да добијам
Можеби имале некој проблем моментално ,затоа симни си го и Еходусот и САЛТС преку адонинсталер како што беше и за Фениксот. Може и да се разликува адонот кога е на Виндоус и кога е на андроид[DOUBLEPOST=1477089834][/DOUBLEPOST]Сега го проверив Феникс,некои ги отвара некои не. Фениксот е интересен бидејќиима доста и ТВ канали за гледање.Додека Еходусот и САЛТС се погобри за филмови бидејќи за еден филм има многу повеќе извори за гледање на филмот
 
Последно уредено:
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.515
Го пробав и оној адон Castaway кај што има телевизија од рускиот сајјт torrent-tv.ru симнав и аce player но ме зеза и пола канали не ми ги отвара. Ако некој го користел тој адон нека пише .

Исто ме интересира дали може некако да се намести кога влегувам во kodi да ми дава од старт цела листа со филмови како на popcorn или stream.io со ковер слики од филмовите ?
 
Член од
5 јуни 2010
Мислења
38
Поени од реакции
38
Го пробав и оној адон Castaway кај што има телевизија од рускиот сајјт torrent-tv.ru симнав и аce player но ме зеза и пола канали не ми ги отвара. Ако некој го користел тој адон нека пише .

Исто ме интересира дали може некако да се намести кога влегувам во kodi да ми дава од старт цела листа со филмови како на popcorn или stream.io со ковер слики од филмовите ?
инсталирај pulse build za kodi и ќе ти ги дава најактуелните филмови и серии
јас го инсталирав тој билд преку areswizard.co.uk
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Да андроид е ама везе немам како да подесам за да гледам. Тоа за мене е научна фантастика :)
Ako e android probaj ova:

Otvori youtube na android telefon ili tablet doma. Pritisni go ova na bilo koe video.



I bi trebalo na televizorot da ti go pusti direkno.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.515
Ako e android probaj ova:

Otvori youtube na android telefon ili tablet doma. Pritisni go ova na bilo koe video.



I bi trebalo na televizorot da ti go pusti direkno.
Го знам ова. Сакам да ставам апликација која ќе ми вади избор на филмови за гледање онлајн. Коди сега го проучив малку и тоа ќе заврши работа.

Не е мој телевизорот на брат ми е кај него дома и телевизорот е најверојатно заштитен па не може да се инсталираат апликации надвор од google play инаку ќе инсталирав stream.io за андроид.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.515
Да додадам денес малку најдов време па Kоди програмава ја прочепкав и најдов како може да го подесам во почетното мени да ми се појавуваат посакуваните фолдери од било кој адон . Влегувате каде што ви се адоните (Phoenix e во Videos) и со десен клик (или како и да се таа опција прави зависно дали е на компјутер/лаптоп или на мобилен) ви се отвара едно мени каде има oпција секој фолдер од адонот или било што од адонот да го ставите како favorites. Потоа во System- Skin- Home window местите кој од фаворитите да ви се прикажуваат во менит. Имате максимум можност до 10 фаворити да наместите да се гледаат на почетното мени а додатно за секој фаворит имате и submenu . Секој фаворит ви дава можност и името да му го смените

Јас така ги ставив од Phoenix фолдерите со филмовите и сериите па сега ми се одма во почетното мени за да не мора да влегувам Videos па во адонот и да барам фолдерот со филмови туку со еден клик во менито да ми се отвори фолдерот со листата на филмови и со еден клик фолдерот со листата на сериите.

Можеби ова повеќето го знаете но ете за тие што не знаат :)
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Има ли некој адон за гледање балканскиве телевизии ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom