Гледање на кафе

Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Дада и другарките кога ќе почнат да си гледаат на кафе,се си знаат за себе и само се дигаат во облаци :pos:..Еднаш во осмо шо ме лажеше ѓаолот отидов на гатачка..(со школскиве шмизли мои) и ајде со уште еден другар отидовме,а тогаш ја уште кафе во уста немам стаено.Влегуеме,женава на видик ко она вештеркине со метла,тоа станот жив хорор во натре,и за на крај да ни ја напраи кафе дека немала.Па ај еден истрча купи.Ни изнакажа толку глупи работи шо само женските паѓаа во депресија а ја не се замарав.Од коа си заминавме мене од тоа ништо не ми се исполни,тоест и да ми се исполнило не го поврзав со тоа што го кажа старава.А другар ми после тоа глава го болеше многу,и коа беше на бајачка му рекоа дека му е од таа...
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Не верувам во гатања па така ни на кафе, ми гледале досега многу пати и јас некогаш од чиста љубопитност си гледам сама на себе, но никогаш ништо не се остварило, ама ич.
 
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.059
Поени од реакции
2.683
Никогаш ништо ми немаат погодено, а до душа толку и кафе пијам...
 
S

Sinisa123

Гостин
IMG016.jpg IMG017.jpg Luge go imam videno nekade ovoj znak ama ne mi teknuva sto znaci ako znaete kazete ama bez zaebanncii ok
--- надополнето: 2 март 2013 во 04:22 ---
Дада и другарките кога ќе почнат да си гледаат на кафе,се си знаат за себе и само се дигаат во облаци :pos:..Еднаш во осмо шо ме лажеше ѓаолот отидов на гатачка..(со школскиве шмизли мои) и ајде со уште еден другар отидовме,а тогаш ја уште кафе во уста немам стаено.Влегуеме,женава на видик ко она вештеркине со метла,тоа станот жив хорор во натре,и за на крај да ни ја напраи кафе дека немала.Па ај еден истрча купи.Ни изнакажа толку глупи работи шо само женските паѓаа во депресија а ја не се замарав.Од коа си заминавме мене од тоа ништо не ми се исполни,тоест и да ми се исполнило не го поврзав со тоа што го кажа старава.А другар ми после тоа глава го болеше многу,и коа беше на бајачка му рекоа дека му е од таа...
aj ako mozes vidi gi slikite i kazi mi sto znacaat molim te
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.314
Поени од реакции
2.141
Што значи фигурава? Само таа ми е спроти рачката. Некој ако знае да гледа нека ми каже, ми изгледа значајно, лол.:kafence:
 

Attachments

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.681
274007705_10209480667970100_3789543963614927635_n.jpg

:vozbud:

...еееее тоа беа денови, гледање на кафе, па притисни желба за љубов со среден прст, за друго со показалецот, па теравме до три желби три пати притискај, па мора да се лижне прстото со траговите од кафето за да се исполни желбата! :rolleyes:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom