Гледачот Дуле од Велес

Член од
12 декември 2010
Мислења
5.743
Поени од реакции
4.490
Не бе, погодува и други работи, мајка ми беше кај него пред некое време, и погодил дека зад куќа имаме цреша и дека до нас има куќа лепенка. Не сме од Велес патем. И јас не верувам во овие работи, али кој го знае, мама ми вика дека се и погодил, како на гости да бил кај нас.. :)
се е ок али што фајде ако каже за црешата кај ти е, љубичиците дека ти расцветале, м?
се ежам кога ке слушам така некој со ентузијазам кога ми збори за некој што му погодил каков му е распоредот дома (ко дотичниот тоа да не го знаел) и ја зачинуваат приказната со тоа некоја плава од страна на маж ти ви напраила ова она , литро зејтин у црква да оставиш бла бла бла

врвот е кога продолжуваат да ме убедуваат дека не е измамник со фактот што не зимал пари него има икона па на нејзе ке и оставиш колку сакаш, не се за него тие пари нели o_O или за него се:unsure:

свекрвата на сестра ми ја однела кај некоја гледарка и таа и рекла сестра ти ти направила многу лоши работи, да се пазиш бла бла :oops:
кога ми кажа сестра ми се стаписав, па добро ма тутурутке што бараш по такви луѓе, што ако имавме сестра зар ке се скараше ццццццц
 
Член од
15 април 2014
Мислења
4
Поени од реакции
1
Здраво, може ли да ми кажете број од некој што гледа во Драчево? итно ми е !
 
C

cige

Гостин
Здраво, може ли да ми кажете број од некој што гледа во Драчево? итно ми е !
Ако си женско остави скајп, има тука многу видовити. Јас на пример гледам на полна месечина на гол гас со коска.
 
Член од
15 април 2014
Мислења
4
Поени од реакции
1
Ако си женско остави скајп, има тука многу видовити. Јас на пример гледам на полна месечина на гол гас со коска.
Ама баш ич не си интересен ! Побарав помош од нормални луѓе а не од сељаци како тебе .
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.039
Поени од реакции
926
Moze nekoj da mi go pise brojot na Dule?
Мислам дека тој гледа т.е работи само во Среда..Никој друг ден во неделата,ама пак не сум сигурен јас..Гледај што можеш побрзо најди го и среди си,бидејќи до Богородица,или после Богородица не работи,пост ли има,незнам точно..Иначе ако идеш од друг град обавезно земи си храна,вода,зошто има ПРЕМНОГУ народ,не живеам таму,ама еднаш-двапати бев нагоре,минев крај неговата куќа народ има ептен,и чекална има..Може имаше 5-6 коли паркирани,се од други градови,и башка Велешани,имаше преку 20-30 луѓе..Се чека и по 2-3-4 саата..
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.031
Поени од реакции
15.575
Zdravo,

meinteresira dali ovoj dule gleda za poroci nekoj, imamtaka malce nasre4a pa sakam da probam dali nek oj ima ikustvo. fala.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
10.338
Поени од реакции
10.260
Мислам дека тој гледа т.е работи само во Среда..Никој друг ден во неделата,ама пак не сум сигурен јас..Гледај што можеш побрзо најди го и среди си,бидејќи до Богородица,или после Богородица не работи,пост ли има,незнам точно..Иначе ако идеш од друг град обавезно земи си храна,вода,зошто има ПРЕМНОГУ народ,не живеам таму,ама еднаш-двапати бев нагоре,минев крај неговата куќа народ има ептен,и чекална има..Може имаше 5-6 коли паркирани,се од други градови,и башка Велешани,имаше преку 20-30 луѓе..Се чека и по 2-3-4 саата..
бројчиња дава? да не се изгуби редот
 
Член од
25 јануари 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
T
Можам само да кажам дека кога се закажува термин,Дуле не бара твој број да се остави,туку веднаш штом ќе добиеш врска ти закажува термин.
Te molam ke moze li da go dobijam brojot na Dule, ete maka na se ke te natera
 

INDIJANEC123

Женкар
Член од
17 март 2014
Мислења
2.380
Поени од реакции
3.098
Може да се тестира веродостојноста на гледачите ако ви каже ќе живеете долго и среќно идете на пример еве Џеваир кулите се доста високи и фрлетесе ако преживеете вистина е ако не не е.
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.039
Поени од реакции
926
T

Te molam ke moze li da go dobijam brojot na Dule, ete maka na se ke te natera
Од Скопје да не си?Баш вчера ме прашаа едни Скопјани со црно Фиат Гранде Пунто каде живее.Јас колата ја перев на улица,ама бааѓи залутале..Вие да не сте тие?
 
На врв Bottom