Гладните деца насекаде низ светот! Чаре?

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Jas ne otkriv zoshto ako otkrie nekoj neka mi kaze...:(
I na mene mi padna zal...
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Жал или не жал тоа нормална работа, се вика природна селекција, и не се случува само човековиот род туку кај сите живи суштества, и колку и да ви биде жал тоа е неизбежно , инаку да во споредба со нас се упм за никаде и затоа ни е нас толку жал, иако неможеме да смениме многу.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Bacillus gagous напиша:
Жал или не жал тоа нормална работа, се вика природна селекција, и не се случува само човековиот род туку кај сите живи суштества, и колку и да ви биде жал тоа е неизбежно , инаку да во споредба со нас се упм за никаде и затоа ни е нас толку жал, иако неможеме да смениме многу.
dobro... no jas nemozam nishto da otvoram i neznam za shto zborite...zatoa mi e zal...:(
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
Bacillus gagous напиша:
Жал или не жал тоа нормална работа, се вика природна селекција, и не се случува само човековиот род туку кај сите живи суштества, и колку и да ви биде жал тоа е неизбежно , инаку да во споредба со нас се упм за никаде и затоа ни е нас толку жал, иако неможеме да смениме многу.

Per kako be neizbezno...mislis li deka prirodata e tolku surova pa na nekoj da mu dade se a na nekoj nisto....gluposti....nie sme si krivi...da sakame da napravime nesto mozeme...samo na bogatasite na im se frlaat pari za "djabe"....mamata nivna egoisticka...
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Темава според мое мислење не е вопшто за во Чек дис аут.
Жално е тоа што им се случува на децата во Африка, или било каде и да е. Тие не можат да се одбранат.
 

IGI

Il Corvo
Член од
12 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
4
А американциве се жалат биле во епидемија на преголемо дебелеење...
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
mr_wicket напиша:
Е ми падна жал најискрено. Еве зашто.
Гадно и жално. А ние се жалиме овде, патиките не ми чинеле, мобилниот не ми бил убав, не ми се свиѓа овој ручек и ред други ствари.
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Care nema barem nie nema kako da pomogleme
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
По една компир манџа да пратиме по ДХЛ??
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Od mene i gravce tavce imaat po DHL
 
Член од
28 февруари 2006
Мислења
56
Поени од реакции
0
Za greota koga ke gi vidam da prosat,pa tie ciganite pa samo se kotat sto ne fatat da rabotat nesto!A tie u afrika kolku se zagevota takvi rebrata im se brojat.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom