Гитара (почетник)

Член од
30 јуни 2015
Мислења
175
Поени од реакции
51
Колку пари толку музика.. Не можиш да бараш некој wow квалитет за тие пари.. Моја препорака ти е Fender FA-125 ја има во мими музика.. ипак најубаво е да одиш и да си пробаш во продавница шо најубаво ти лежи во рака
Ја земав Fender FA-115 зошто беше поевтина од 125ката и CD60ката, сепак толк ми беше буџетот, инаку да имав некој денар плус ќе земев некој модел од Tanglewood, подобри се дефинитивно од овие евтините модели на Fender.
 
Член од
24 февруари 2013
Мислења
29
Поени од реакции
6
Ја земав Fender FA-115 зошто беше поевтина од 125ката и CD60ката, сепак толк ми беше буџетот, инаку да имав некој денар плус ќе земев некој модел од Tanglewood, подобри се дефинитивно од овие евтините модели на Fender.
Па не знам дали се подобри, не сум свирел на Tanglewood досега,једино шо сум читал по reviews.. како и да е .. честито и со здравје да си ја свириш
 
Член од
30 август 2011
Мислења
11
Поени од реакции
1
Здраво,
денеска зедов Jackson JS22 DKAM од „Мими музика“, и мислим дека мостот не е баш како што треба, со тоа и „акцијата“ на жиците на вратот не се како што треба, па би сакал една проверка да ми направат.
Знае некој у Скопје (или Тетово, уште подобро) што работи со тоа?
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Здраво,
денеска зедов Jackson JS22 DKAM од „Мими музика“, и мислим дека мостот не е баш како што треба, со тоа и „акцијата“ на жиците на вратот не се како што треба, па би сакал една проверка да ми направат.
Знае некој у Скопје (или Тетово, уште подобро) што работи со тоа?
Pa vrakjaj ja odma od kaj zimal. Ako nemat druga ista isprvna, zimaj si gi parite,!
 
Член од
30 август 2011
Мислења
11
Поени од реакции
1
Pa vrakjaj ja odma od kaj zimal. Ako nemat druga ista isprvna, zimaj si gi parite,!
Често нова гитара од продавница не е во супериорна состојба,поготово кај поевтините гитари.
Океј, ја средив сам интонацијата и висината на жиците на вратот.

Прашањето уште важи, чисто да би имал некој „доктор“ за гитарата.
 
Член од
6 април 2017
Мислења
333
Поени од реакции
444
Можеби го има ова прашање на форумот сепак сакам да прашам: која електрична гитара е најдобро да се земе за почеток?На што треба да се обрати внимание?
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Можеби го има ова прашање на форумот сепак сакам да прашам: која електрична гитара е најдобро да се земе за почеток?На што треба да се обрати внимание?
За почеток, најефтината гитара :) Ако ти легне свирењето тогај ке размислуваш за подобра.
Знали за почеток треба да се обрнме внимание колку ќе можеш да вежбаш (без да се форсираш).
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
За почеток, најефтината гитара :) Ако ти легне свирењето тогај ке размислуваш за подобра.
Знали за почеток треба да се обрнме внимание колку ќе можеш да вежбаш (без да се форсираш).
Колку би била најефтина гитара?
 
Член од
26 февруари 2021
Мислења
11
Поени од реакции
4
Ги има нови за по 8000 ден. А на фејсбук можеш да најдеш интересни понуди со појачало.
Да ова е добар совет јас почнав да свирам пред една година веќе, земав Скваер гитара во април тој булет. Задоволен сум со гитарата, памти дека колку повеќе ја свириш толку по добро ке звучи и ќе легне гитарата исто така и ти ке станеш подобар. :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Некој да понуди fender t bucket 200ce или нешто слично?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom