Гимназија Добри Даскалов-Кавадарци

Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Екипо,дојдоа нови професори да ми предават :D Талча,Жаки,Трајко по менаџмент итн...некој помош?
Помош само за Талча може... :) се зезам, лесно е и кај неа, не бара ногу напамет учење, повеќе сака со примери да и ги објаснуиш лекциите, и триста други работи поврзани со темата него тоа шо то пише у книгата. На тест добро покажи се и второто полугодие нема ни да те чепне :D

Жаки и Тало не се за коментирање, рилекс :icon_lol:
 

Ler

Член од
19 август 2012
Мислења
33
Поени од реакции
9
Епа здраво и од мене!
Јас сум втора година во гимназијата и може малку да коментирам:
Ме разочара тоа шо не ни го сменија ниа глупиот по музичко,штета шо ке не маче и ваа година.Другите професори се океј иако повекето од децата сакаа да ни а сменат и по македонски (Катица),јас не би рекол.Строга е и бара многу но на крај многу попушти на оценките и сите беа задоволни и сметам дека од неа ке научиме многу и за матура ке ни биде полесно.
p.s:Сепак за мене професорката по германски Анастазија е најдобра и најубаво предава и најмногу ја сакам! :love:
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.278
Поени од реакции
6.955
Ееее кога беше поминаа вија 4 години даа...малишани,ако требе помош нешто или ако имате некое прашање обратите се :D
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.278
Поени од реакции
6.955
Ја испадна пред некој месец од таму,ама пак само јас ци коментирам изгледа. Ново-Штраф заминал у пензија :D
 
Член од
20 октомври 2010
Мислења
80
Поени од реакции
19
Добар е штрафето, арно си предаваше само кој го слушаше :icon_mrgr:
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
172
Поени од реакции
27
Дечки, јас креирав една анкета, се однесува на образованието кое сте го имале во основно, а и сега во средно. Работиме на проект за подобрување на вашето образование, па потребна е ваква анализа, која ќе се трае неколку месеци, за да има подобар увид. Ова не е поврзано со Влада, Министерство и сл., туку е проект на неколку ентузијасти :)
Ќе ве замолам да одговорите на прашањата што поискрено, ние работиме за вас.
Поздравче :)
https://www.surveymonkey.com/s.aspx?sm=C95AiW62NXXUvGQ1NT6Qcw%3d%3d
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
70
Поени од реакции
46
како можат вака да ни прават сеа де жити се.Од утре има нови мерки кај нас и тоа тиа шо биле одсабајле нашколо у 15 до 7 да се влезени во гимназијата оти после го заклучувале школото и ако закасниш нема да влезиш...портата исто така ќе била заклучена се до големиот одмор и само на големиот одмор ќе ја отклучеле и после на тиа одмор меѓу 4 и 5 ти час.:гомце::гомце:И шо сеа некој ако се успие и ако дојде на втори час нема да може да влезе...а и секој изостанок по 1 или 2 часа ќе бил заведен директно неоправдан.:tapp:Ама најважната вест е шо математика се израдуваа ајле дечиња дека Васка-математика ќе ја мењат и денеска ни прочитаа дека Васка останува:drk::sick:.Туку дали некој од вас има земено у средно 2 години во една жити се тука ни минутка повеќе не ми се седе ,а не па 2 години:place:.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.278
Поени од реакции
6.955
како можат вака да ни прават сеа де жити се.Од утре има нови мерки кај нас и тоа тиа шо биле одсабајле нашколо у 15 до 7 да се влезени во гимназијата оти после го заклучувале школото и ако закасниш нема да влезиш...портата исто така ќе била заклучена се до големиот одмор и само на големиот одмор ќе ја отклучеле и после на тиа одмор меѓу 4 и 5 ти час.:гомце::гомце:И шо сеа некој ако се успие и ако дојде на втори час нема да може да влезе...а и секој изостанок по 1 или 2 часа ќе бил заведен директно неоправдан.:tapp:Ама најважната вест е шо математика се израдуваа ајле дечиња дека Васка-математика ќе ја мењат и денеска ни прочитаа дека Васка останува:drk::sick:.Туку дали некој од вас има земено у средно 2 години во една жити се тука ни минутка повеќе не ми се седе ,а не па 2 години:place:.
Првпат а отварам темата по дго време,па неам видено да ти вратам :D Иначее уште ли важат виа мерки? Знам и у мое време 3-та година каа бев вакво нешто уведија,па цело време влеваме преку џамовите на долниот спрат :pos:
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
70
Поени од реакции
46
Првпат а отварам темата по дго време,па неам видено да ти вратам :D Иначее уште ли важат виа мерки? Знам и у мое време 3-та година каа бев вакво нешто уведија,па цело време влеваме преку џамовите на долниот спрат :pos:
првото полугодие само,а сега не е веќе толку строго затоа што дојде инспекција првото полугодие и прекина циркусот со вратите :D
а и германски и математика па и др проф некако поинаку предават (заради екстерното)
некако подобро е од лани (y)
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.278
Поени од реакции
6.955
првото полугодие само,а сега не е веќе толку строго затоа што дојде инспекција првото полугодие и прекина циркусот со вратите :D
а и германски и математика па и др проф некако поинаку предават (заради екстерното)
некако подобро е од лани (y)
Кој ти предават германски и математика? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom