Геј мажи во брак со жена

S

SpaceTraveler

Гостин
Вели: ,,Да го фатев со жена, ќе ме болеше, ќе ме болеше ќе му простев, ама кога видов со маж во кревет... " :sekcza:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Вели: ,,Да го фатев со жена, ќе ме болеше, ќе ме болеше ќе му простев, ама кога видов со маж во кревет... " :sekcza:
Сексизам и мизандрија!

Може има и доза на хомофобија овде, пошто не е само машко особата, него геј машко :P
 
S

SpaceTraveler

Гостин
Сексизам и мизандрија!

Може има и доза на хомофобија овде, пошто не е само машко особата, него геј машко :P
Полицајка е и има его до небото. Еднаш се сретнувам со нејзе на скали и стојам чекам да помине и ми вика ,,де бе помини не сум толку дебела" а мене ќеф ми беше да и го наполнам егото уште толку и викам, ,,не срцка тоа поради почит кон униформата" и џентлементски и се поклонувам хахах. :D
 
Член од
5 август 2016
Мислења
118
Поени од реакции
22
Добро жениве не гледат не знаат? Дека нивниот / нејзиниот сопруг се ебава и тој мислам и него го ебаваат.

Јооооооој
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Добро жениве не гледат не знаат? Дека нивниот / нејзиниот сопруг се ебава и тој мислам и него го ебаваат.

Јооооооој
Како што на чело им пишува на стрејт мажите кога ја изневериле сопругата со некоја муфла на страна што ја имаат, така и на чело им пишува кога муфлата на страна е машко. И јас не знам како тоа жениве толку слепи и наивни :( ... Ајооој.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.613
Поени од реакции
10.861
Многу нормална работа. Знам неколку парови каде жената се пегла со млади пулени додека мажот си има дечковци, така да ништо ново и страшно, освен што живееме во кретенско општество каде побитно е да видиш кој што прави него да се погледнеш во огледало прво. Мој другар пеглаше едно време жена на познат скопски бизнисмен па никому ништо, тој си се пеглаше со дечко му и сите си живееа среќно до крајот на животот. Децата си израснаа најлабаво со внимание од сите родители околу нив, а не со стереотипи и попување. Е сега јебеш што мал процент на освестени луѓе има овде. Наспроти огромниот процент кој нема да ме сфати ни збор, ради крстот на чело :icon_mrgr: а стварно ме чуди што имаме влада пуна педера, а они демо христијани и анти геј...
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Токму заради избегнување на вакви работи во кои жртва ќе бидат најчесто децата и еден во бракот (мажот или жената измамена) треба да се ослободите од предрасудите и да се дозволи ако ништо друго барем граѓански брак....
А која е потребата од (граѓански) „геј“ брак? Бракот е замислен како заедница која ќе создава деца, ќе ги воспитува, расне... во нормална, здрава и природна средина
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
А која е потребата од (граѓански) „геј“ брак? Бракот е замислен како заедница која ќе создава деца, ќе ги воспитува, расне... во нормална, здрава и природна средина
Ако некој е религиозен, ќе сака повеќе од некое легално климнување од страна на Владата во форма на граѓанска унија или цивилно партнерство. За многу луѓе овие се доволни, но ако некој е религиозен, тука се додава нова димензија на дебатата за истополови заедници.

Бракот не го измисли религијата патем. Она само го присвои. И пред Абрахамските религии бракот постоел. Пример Вавилон и Египет, кои освен хетеросексуални вршеле и истополови брачни церемонии. Тоа што лупаш одредена дефиниција овде не значи дека е генерална дефиниција за тој поим.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
.. Тоа што лупаш одредена дефиниција овде не значи дека е генерална дефиниција за тој поим.
Добро, тогаш нека се „венчаат“ брат и сестра? Мајка и син, татко и ќерка, татко и син, мајка и ќерка... полнолетни секако. Па брак со куче, со коњ... „Ак’ е бал, нек’ е маскенбал“.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Добро, тогаш нека се „венчаат“ брат и сестра? Мајка и син, татко и ќерка, татко и син, мајка и ќерка... полнолетни секако. Па брак со куче, со коњ... „Ак’ е бал, нек’ е маскенбал“.
Јас не ја измислив дефиницијата. Црквата низ историјата ја има модифицирано дефиницијата да значи нешто кое ти денес го земаш здраво за готово. И наместо да понудиш солиден контра-аргумент, ти излегуваш со најужасната стереотипна реплика како таа горе цитирана. Ако имаш проблем и со дефинициите погоре за тие комбинации на луѓе и нелуѓе, да те поврзам со речник, може ќе ти се разјаснат некои работи?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Јас не ја измислив дефиницијата. Црквата низ историјата ја има модифицирано дефиницијата да значи нешто кое ти денес го земаш здраво за готово. И наместо да понудиш солиден контра-аргумент, ти излегуваш со најужасната стереотипна реплика како таа горе цитирана. Ако имаш проблем и со дефинициите погоре за тие комбинации на луѓе и нелуѓе, да те поврзам со речник, може ќе ти се разјаснат некои работи?
Нели имаше и бракови меѓу брат и сестра и блиски сродници во антиката?
Нели имаше и бракови на возрасни со деца низ човечката историја?
Нели имаше и легални полигамски бракови низ историјата?
Нели имаше и примери на легална зоофилија низ човечка историја?

Така да ако веќе бараш права, спомни ги рамо уз рамо педерите со нивните колеги зоофили, педофили, инцести....
 
Последно уредено:
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Јас не ја измислив дефиницијата. Црквата низ историјата ја има модифицирано дефиницијата да значи нешто кое ти денес го земаш здраво за готово. И наместо да понудиш солиден контра-аргумент, ти излегуваш со најужасната стереотипна реплика како таа горе цитирана. Ако имаш проблем и со дефинициите погоре за тие комбинации на луѓе и нелуѓе, да те поврзам со речник, може ќе ти се разјаснат некои работи?
Јас не сум зел здраво за готово од никаква црква, ниту од друга институција, туку пишувам по своја логика. Која е целта на геј бракови? Никој не им брани да живеат заедно, итн, итн... Која е потребата од брак. Што ќе се добие со тоа? Затоа и реков, тогаш нека се прошири листата на можни бракови, или уште подобро, нека не постои, па секој со секого да може да стапи во брак. Дури и сам со себе.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Нели имаше и бракови меѓу брат и сестра и блиски сродници во антиката?
Нели имаше и бракови на возрасни со деца низ човечката историја?
Нели имаше и легални полигамски бракови низ историјата?
Нели имаше и примери на легална зоофилија низ човечка историја?

Така да ако веќе бараш права, спомни ги рамо уз рамо педерите со нивните колеги зоофили, педофили, инцести....
Нема што јас да ги спомнувам, ти ги лупаш како "колеги". Ако ти се збори за нив, отвори си тема и збори си со истомисленици. темата е за геј мажи во брак со жени, и зошто влегуваат во такви води наместо да си "бркаат својата работа" (што би требало да е парола специјално за тебе конструирана затоа што имаш повеќе мислења во темите за хомосексуалност, сите до една, од мислењата на сите хомосексуални членови на форумов заедно).

Јас не сум зел здраво за готово од никаква црква, ниту од друга институција, туку пишувам по своја логика.
Ќе беше убаво ако користеше логика ама да беше така немаше да ти реплицирам.

Која е целта на геј бракови? Никој не им брани да живеат заедно, итн, итн... Која е потребата од брак. Што ќе се добие со тоа?
Која е целта на стрејт бракови? Никој не ви брани да живеете заедно, итн, итн... Која е потребата од брак. Што ќе се добие со тоа?

Затоа и реков, тогаш нека се прошири листата на можни бракови, или уште подобро, нека не постои, па секој со секого да може да стапи во брак. Дури и сам со себе.
Види, ако лично сакаш до таму да ја прошириш дефиницијата за бракот, тогаш бујрум, ако дојде такво време и има услови за тоа, гласај си за што сакаш. Јас црвените линии си ги кажав веќе.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Нема што јас да ги спомнувам, ти ги лупаш како "колеги". Ако ти се збори за нив, отвори си тема и збори си со истомисленици. темата е за геј мажи во брак со жени, и зошто влегуваат во такви води наместо да си "бркаат својата работа" (што би требало да е парола специјално за тебе конструирана затоа што имаш повеќе мислења во темите за хомосексуалност, сите до една, од мислењата на сите хомосексуални членови на форумов заедно).
Ти прв спомна дека бракот не бил сопственост на религиозните туку имало и пред тоа бракови маж со маж па поради то требало Македонија да биде бомбардирана од НАТО и да и се воведат санкции пошо нели кај нас бракот бил само меѓу маж и жена.
Историски гледано во разни периоди и на разни места во светот имаме разноразни примери на брак, не се само педерите тука, има и педофилни бракови има и инцесни бракови има и полигамски бракови....
Така да ако дефинираш брак, ти си требало прво да кажеш дека бакот треба историски да е слободен и отворен за секого, не само за нормалната популација туку и за педери и за педофили и за мањаци и за инцест и за хареми....
кој кого сака и колкумина сака без оглед на пол возраст бројка или припадност на животински вид.
То би бил еден слободоумен отворен став на еден пшедер кој ги отфрла усталените општествени наметнати норми и правила.
Вака испаѓа дека и ти осудуваш некои сексуални ненормалности шо е дволично
 

Kajgana Shop

На врв Bottom