Геј мажи во брак со жена

Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Возможно е и се дешава. Барем јас во Скопјево го гледам и сум слушнал дека има бааги.
Може ѓеј луѓето ќе ми потврдат ова.

Пред очите на другите е фер/коректен сопруг, посветен, грижлив кон жената и децата, луѓето го сакаат, спортува итн..а секоја трета вечер (ако е промискуитетен) е со друг кур в газ.

Како опстојуваат овие бракови?
Сметате ли дека жените стварно и реално не знаат шо се дешава? Или знаат, ама “немаат“ други опции?
Или си мислат „па не е како Боки13, не е женствен, нема шанса да сака мажи..“
Може и да се смести во изневерување, мада мислам дека спаѓа темава и во друга категорија.

Не верувам дека е во прашање бисексуалност.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
Во Македонија нема многу оригинал гејој, оние кои се родени со таква мана, можеби десетина се на се, а останатите се гејој од имиџ или да привлечат внимание или да бидат интересни во друштвото. До скора беше модерно да си наркоман и сите кои сакаа да фатат женска или станат попознати во друштво со сила се дрогираа и се фалеа со тоа со надеж дека ќе привлечат внимание, е сега е модерно да си геј, на пример во Англија или Америка ако на некој музичар не му се продава албумот или ако некој филм доживеа катастрофа на премиера одма ќе излезе пеачот или режисеро кај Опра и ќе рече дека е геј и одма сите купуват плочите и одат на кино да видат како изгледа таа музика или филм и да најдат скриени пораки и знаци таму.
Оригинал геј, оној кој е роден со таква болест, лесно се препознава, тој е депресивен, психотичен, невротичен, болешлив, сака да се убие и тоа навистина се обидува, некомуникативен е и сигурно има херпес, сида или некоја мошне ретка вирусна болест или некој вид на рак, блед е без кондиција и постојано кашла, шмрка и се жали на мачнини болки опаѓање на коса и свраб на телото. Тој нема да легне со жена ни за 2 кила скара со кромид, љута пиперка и гајба пиво.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Повеќето бисексуалци обавезно стапуваат во брак после одредено време ради параван. Кај нив бракот иде со помалку замеси бидејќи реално ги привлекуваат и жени, и земале една за жена. Кај хомосексуалците малце е потешко. Имам слушано дека земаат пилули за ерекција и така изведуваат некој перформанс, или изговор за истиот. Ако открие жената, тврдат дека имаат еректилна дисфункција и дека прават тоа што го прават за да имаат "среќен" љубовен живот. Или во најмала рака, колку-толку постоечки.

Има промискуитетност, ама истата не ги погодува премногу овие што се во брак. Напротив, ради бракот, со 2-3 пријатели само општат. Промискуитетот е повеќе присутен кај "слободниве" мафљаци.
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Јас не верувам во бисексуални мажи.

А сопругите? Стварно ли не знаат?

Ѓ-то ми звучи подобро.
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Повеќето бисексуалци обавезно стапуваат во брак после одредено време ради параван. Кај нив бракот иде со помалку замеси бидејќи реално ги привлекуваат и жени, и земале една за жена.
Тогаш тоа не е бисексуалец. Ако женава е „сопруга“ а се дупи надвор од бракот со мажи само.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Тогаш тоа не е бисексуалец. Ако женава е „сопруга“ а се дупи надвор од бракот со мажи само.
Не реков дека само со мажи се фукаaт. Спомнав и дека жената во никој случај не е запоставена на брачната постела. Хинт треба да биде и тоа што не спомнав дека на нив им требаат пилули за ерекција како кај хомосексуалците во брак со жени.

Дали веруваш или не во бисексуалци не е важно, нема да им го намали постоењето :D.
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Grammar-nazzi. Duly noted. Знам точно како се пишува, убаво што одвои време.

А сопругиве на педериве?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Grammar-nazzi. Duly noted. Знам точно како се пишува, убаво што одвои време.

А сопругиве на педериве?
Не знаеше, сега научи. Затоа служи форумот, да научиш нови работи. Сега може да се вратиш на темава за оговарање и анализи на туѓата сексуалност.
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Ти благодарам за одвоеното време.
Да, во право си, лажев, сега научив. Оќеј е.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Не дека ги оправдувам ваквиве, ама кога немаат услови да го живеат животот јавно како геј, тогаш искрено незнам што се чудите што се случуваат вакви ситуации и што има вакви фамилии. Искрено, токму од овие причини јас и ги оправдувам нивните барања за права. Боље да им се дозволат партнерства и да се заштитат од дискриминација за да може да си го тераат животот, отколку вака да мора да се „кријат“ и женат само за да „имаат алиби дека се стр8“, a уствари они цело време ќе си бидат геј, ти колку и да ги ограничуваш и ги „форсираш“ да биле „нормални“ тие нема да се сменат, туку само ќе ги натераш да глумат дека се хетеро ама они пак ќе го бараат тоа што нив вистински ги влече.

А иначе коа ќе видам некој да каже „гејовите биле само ради мода“ ми се темни. Некоја поголема глупост да тропневте?
 
Последно уредено:
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Не е изговор влегувањето во брак со жена. За да бидат поверодостојни прават деца, па сето тоа се развива во една приказна која за останатиот народ лесно се продава.

Мене сепак ме интересираат жениве, пак да си кажам.
Стварно ли не гледаат и осеќаат што се дешава?
Глума има, ама можно ли е да не го знаеш до толку човекот со кого легнуваш заедно (?) секоја вечер?
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Не е изговор влегувањето во брак со жена.
Не е, ама на многумина не им преостанува друг избор. Форумов е сведок на дебили ради кои многу ЛГБТ луѓе преферираат да водат тајни животи. И после со сестрите нивни ќе стапат у брак. И дебилот има инсталиран педер у фамилија. Karma and all that shit.

Мене сепак ме интересираат жениве, пак да си кажам.
Стварно ли не гледаат и осеќаат што се дешава?
Глума има, ама можно ли е да не го знаеш до толку човекот со кого легнуваш заедно (?) секоја вечер?
Можно е. Ради средината, 99% од хомосексуалците учат да измислуваат, да глумат, и да лажат уште од најмала возраст, повешто од просечниот рандом лажго, бидејќи имаат ризична тајна која во нивни очи треба да засекогаш да остане тајна. Повеќето не сакаат да лажат и глумат, но се приморани. Се додека средината е таква каква што е, невини стрејт жени ќе се изиграни на таков начин.
 
Последно уредено:
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
Познавам еден таков, ја влечка вереничката по геј локали во Скопјево. Мислам дека знае за него
 

Kajgana Shop

На врв Bottom