Гејминг глушец за WoW

Член од
20 јули 2011
Мислења
576
Поени од реакции
203
Дали има кај нас Gaming mouse специјално за вов. Што има повеќе копчиња од страна
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
18.237
Поени од реакции
23.697
Нага е гимик, не си прави филм дека без гледање прецизно ќе стискаш некои мали тастерчиња на глувчето.
Инаку Razor e добар бренд, но одбери поевтин поедноставен модел што анатомски ти одговара. Тоа со осетливост ваква таква онаква, е замајавање. Одамна се сите поквалитетни глувци и повеќе од доволно осетливи.

На тастатурата има доволно копчиња, само треба паметно да се бајндуваат сите способности на добро лоцирани тастери.
 

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
Не ти треба убаво глувче за вов. Скилот не се заменува со глувче. :)
Напрај си убави Key-bindings.
 

Ceci0

Captain
Член од
20 јануари 2011
Мислења
334
Поени од реакции
208
It's time to evolve.

E добро ајде кажи ми подобра ММО игра од ВоВ и одма би се префрлил. Ама нема...

Не е се до графиката... Никоја игра не дошла ни блиску до ВоВ во поглед на гејмплеј или пак содржински...
 
Член од
20 март 2008
Мислења
694
Поени од реакции
414
ВОВ умре за мене после катаклизам. ја играв од 2006 до 2008 со прекини, и после од 2009 до 2012 без престан. Тоа што го направија со пандите ... тоа е BS.
Он топик: Маусот го користев исклучиво за управување со камерата. И имав еден delux маус со 2 копчиња од страна(250 денари), и кога ќе ги бајндуваш со shift и со ctrl, добиваш 6 копчиња од страна. Доволно се. плус и скролот можеш да го искористиш. добиваш уште 3, за вкупно 9 копчиња на маус
Еден предлог од мене. Користи ги Q,E,R,F,C,T,G,V и после истите модифицирај ги со shift i ctrl.
Имаш и ctrl+space, shift+space, alt+(некоја од буквите).
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
E добро ајде кажи ми подобра ММО игра од ВоВ и одма би се префрлил. Ама нема...

Не е се до графиката... Никоја игра не дошла ни блиску до ВоВ во поглед на гејмплеј или пак содржински...

Така ти се чини пошто WoW беше новитет и сите се навикнавме на играта од 2004та до сега. И да ти се понуди различен концепт ти нема да го прифатиш пошто све гледаш низ WoW спектрум. Затоа и сите игри што не се WoW копија се poorly developed во споредба со WoW која има еден тон ресурсна поддршка.
Проблемот е што постојано се бара "the WoW killer" и на таа основа луѓе бараат игра и прва работа што ја праат е ја споредуваат со WoW, дали има гејмплеј ко WoW очекуваат да биде WoW али подобрена. Пример, содржински, концептуално и у гејмплеј Old Republic e исто толку иновативна како WoW на времето али повторно, ти и сите други во Old Republic ќе барате експанзија на WoW. Сум ги играл и двете така да знам што зборам.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.532
Поени од реакции
2.752
Така ти се чини пошто WoW беше новитет и сите се навикнавме на играта од 2004та до сега. И да ти се понуди различен концепт ти нема да го прифатиш пошто све гледаш низ WoW спектрум. Затоа и сите игри што не се WoW копија се poorly developed во споредба со WoW која има еден тон ресурсна поддршка.
Проблемот е што постојано се бара "the WoW killer" и на таа основа луѓе бараат игра и прва работа што ја праат е ја споредуваат со WoW, дали има гејмплеј ко WoW очекуваат да биде WoW али подобрена. Пример, содржински, концептуално и у гејмплеј Old Republic e исто толку иновативна како WoW на времето али повторно, ти и сите други во Old Republic ќе барате експанзија на WoW. Сум ги играл и двете така да знам што зборам.

wow e dzin drugarce...samiot lore na warcraft e premoken....a posle se drugo....old republic e katastrofa od gameplay gledna tocka...ima dobar storyline ali end game nikakov...
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
wow e dzin drugarce...samiot lore na warcraft e premoken....a posle se drugo....old republic e katastrofa od gameplay gledna tocka...ima dobar storyline ali end game nikakov...

И SW има исто толку моќен lore. Проблемот со end-game content-от на WoW се дешава ако играш f2p.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom