Генерална дискусија за се што би било офтопик на матичните теми во подфорумот СВЕТ

Статус
Затворена за нови мислења.

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.232
Поени од реакции
29.703
Често дискусиите не носат во офтопик правци, кои некогаш природно еволуираат во секоја дискусија. За да се избегне кршење на форумските правила за офтопик дискусија, ја отварам оваа тема каде можете да ги подолжите своите... офтопик правци на матичните дискусии.
Овде топикот е, ОФТОПИК!

Затоа дами и господа, повелете во офтопик. ;)
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.232
Поени од реакции
29.703
Jaс исто можам да вперам прст во тебе и да кажам-еве ти продаваш проруска пропаганда и сега што?
Ајде прво за ова да расчистиме. Јас ниту „продавам„ проруска идеолгија, ниту работам на било чија пропаганда.
Тоа што можеш да го кажеш, и нема да згрешиш е: дека моите ставови се против политиката на САД. Во исто време, единствената моја агенда е таа на добросостојбата на мојата држава, Македонија.

Толку за тоа. И понатаму да разграничиме, јас на форумов зборувам за милион разни работи на милион различни теми од секаков вид. Пропаганда прават таквите како тебе кои се активни само на политички теми и постојано агитираат со своите никогаш непроменливи политички ставови, ставови кои фактите или реалноста никако не ги тангираат.



Во врска со другите кажани работи, биди чесен и ако веќе навистина сакаш чесно да дискутираш, тогаш одговори на конкретните прашања. Никој не те праша за економската состојба на СССР пред неговото распаѓање, те прашаа за ВЕТУВАЊАТА ДЕКА НАТО НЕМА ДА СЕ ШИРИ!

ОК, дали нато се прошири? Дали НАТО не ја посочи Руската Федерација како најголем непријател? Дали не сметаш дека е нормално една светска велесила да не сака да има на границата држави членки во непријателски воен сојуз?

Дали сметаш дека сега ти можеш да отидеш горе на планина, и во шумата да ја чачкаш мечката во задникот... и да се повикуваш на твоето право на слободен избор. Ете толку слободен избор имаат и тие што се соседи на воена велесила, а сакаат да се зачленуваат во непријателски воени сојузи.
Демократија не постои, постои само илузија на демократија. Дури и како таква, моментално не постои подобро општествено уредување... Но во светските геополитички односи, демократија не постои дури ни како илузија. Се разбира -освен за наивните, и за тие со агенда.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Ајде прво за ова да расчистиме. Јас ниту „продавам„ проруска идеолгија, ниту работам на било чија пропаганда.
Тоа што можеш да го кажеш, и нема да згрешиш е: дека моите ставови се против политиката на САД. Во исто време, единствената моја агенда е таа на добросостојбата на мојата држава, Македонија.

Толку за тоа. И понатаму да разграничиме, јас на форумов зборувам за милион разни работи на милион различни теми од секаков вид. Пропаганда прават таквите како тебе кои се активни само на политички теми и постојано агитираат со своите никогаш непроменливи политички ставови, ставови кои фактите или реалноста никако не ги тангираат.



Во врска со другите кажани работи, биди чесен и ако веќе навистина сакаш чесно да дискутираш, тогаш одговори на конкретните прашања. Никој не те праша за економската состојба на СССР пред неговото распаѓање, те прашаа за ВЕТУВАЊАТА ДЕКА НАТО НЕМА ДА СЕ ШИРИ!

ОК, дали нато се прошири? Дали НАТО не ја посочи Руската Федерација како најголем непријател? Дали не сметаш дека е нормално една светска велесила да не сака да има на границата држави членки во непријателски воен сојуз?

Дали сметаш дека сега ти можеш да отидеш горе на планина, и во шумата да ја чачкаш мечката во задникот... и да се повикуваш на твоето право на слободен избор. Ете толку слободен избор имаат и тие што се соседи на воена велесила, а сакаат да се зачленуваат во непријателски воени сојузи.
Демократија не постои, постои само илузија на демократија. Дури и како таква, моментално не постои подобро општествено уредување... Но во светските геополитички односи, демократија не постои дури ни како илузија. Се разбира -освен за наивните, и за тие со агенда.
И откаде реши,че jaс продавам пропаганда на САД или некакава друга? Со кое право ти етикитираш?
И ако имам проруски ставови понекога,не можам да правдам една ваква агресиja.
Па само ако прочиташ што пишаш,зборува премного.
Па не си се разровил, да видиш во какви теми сум пишал,но веднага почна отново да лепиш етикети.
Морал малце друже, морал имаj.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Може некој да каже во што се сме лидери во регионот?
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.161
Поени од реакции
17.960
И откаде реши,че jaс продавам пропаганда на САД или некакава друга? Со кое право ти етикитираш?
И ако имам проруски ставови понекога,не можам да правдам една ваква агресиja.
Па само ако прочиташ што пишаш,зборува премного.
Па не си се разровил, да видиш во какви теми сум пишал,но веднага почна отново да лепиш етикети.
Морал малце друже, морал имаj.
За жал таков му е односот и не знае ништо друго освен да лепи етикети, затоа што си го носи оглавникот кој му го имаат ставено сајтовите и медиумите од кои што црпи информациите за теоорите на заговор, и нема за што друго да полемизира.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.232
Поени од реакции
29.703
Може некој да каже во што се сме лидери во регионот?
Не сме лидери само во регионот, туку и пошироку:
http://www.numbeo.com/pollution/region_rankings_current.jsp?region=150 :cautious:[DOUBLEPOST=1422133428][/DOUBLEPOST]
И откаде реши,че jaс продавам пропаганда на САД или некакава друга? Со кое право ти етикитираш?
И ако имам проруски ставови понекога,не можам да правдам една ваква агресиja.
Па само ако прочиташ што пишаш,зборува премного.
Па не си се разровил, да видиш во какви теми сум пишал,но веднага почна отново да лепиш етикети.
Морал малце друже, морал имаj.
Многу лесно можам да ги покажам овие работи. Но нема да ти дозволам повторно да го смениш правецот на дебатава.

Чесно е прво да одговориш на поставените прашања без да се вигољиш и да одбегнуваш да зборуваш за она што извесно немаш аргументи. Потоа можеш мене да ми раскажуваш приказни за морал.
 
Последно уредено:
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.419
Често дискусиите не носат во офтопик правци, кои некогаш природно еволуираат во секоја дискусија. За да се избегне кршење на форумските правила за офтопик дискусија, ја отварам оваа тема каде можете да ги подолжите своите... офтопик правци на матичните дискусии.
Овде топикот е, ОФТОПИК!

Затоа дами и господа, повелете во офтопик. ;)
Еве јас да почнам:

На пример, овде за офф-топик и воедно смртен грев се смета секое посочување на лицемерноста на оние луѓе, кои што тврдат дека се хумани, а всушност повеќе се грижат за правата на животните отколку за луѓето во животна опасност.

Кого лажат? Нас? Себе?
Во секој случај, тапа се.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.232
Поени од реакции
29.703
Сега си во офтопик на офтопик топикот, пошто овде е место само за офтопици од подфорумот СВЕТ.

Пошто сме во офтопик тема, значи ли дека ако некој иде онтопик уствари сме во офтопик на офтопикот (кој е топик)? ;)
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.161
Поени од реакции
17.960
Па можеби е добра оваа тема за офтопици, па одредени прашања да прераснат во цели теми во соодветни форуми.

Ова што го кажа Јаневски и мене ме интересира. Има тема за тоа ?
 

GordonGoldader

Brother Nature
Член од
18 јануари 2014
Мислења
445
Поени од реакции
599
Најдобри од сите во регионот сме по несложност.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
< Inception off topic > COMING SOON <lifelong ban>
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom