Генерална дискусија за светското првенство во Франција

Кој ќе биде владетел во светскиот ракометен крем?


  • Вкупно гласачи
    82
  • Гласањето е завршено на .

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.897
Поени од реакции
9.493
На официјална стегни на резултатот горе кај шо е ке ти излезит све ја добитен сум си видов :icon_mrgr:
Овие Ангола касапи прави се во одбрана ако неповредат некого коа ке играат со нас ја ево колет и несмасни се
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
Нема да има тема за Македонија - Тунис?
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Strimovi imaat li preku youtube kako so bese na poslednoto prvenstvo?
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
срамота ако нема тема.

Еве уште саат ипол негде остана до почетокот на нашите на првенството. Јас сум еуфоричен дека ќе ја минеме првата рунда. Супер ни се погоди прво со Тунис да играме. Тоа им е утакмицата - Да се биде или не. По нив Ангола, нема да биде лесна ни таа, ама ако ја добијат Тунис, со Ангола и со 1 гол да тепаат ќе идат понатака (нормално доколку сите други ги клецнат Тунис и Ангола).
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Има тема за групата, ете анализа од Томасот и чао, не глеам причина посебна тема за секоја утакмица.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
Нема потреба според мене од посебни теми како порано,се знае НИЕ СМЕ ВО ГРУПА Б,таму нека си одат сите муабети поврзани за групата,џабе да не се прават гужви на темата,вака попрегледно делува само со 4 теми за секоја група одделно,плус една генерална за општи муабети поврзани со првенството.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Јао Џонтра бетер кењаш во темине по ракомет отколку во филм. :kuracc:
Кој песимизам еј. Да не сме изгубеле од Ангола, од другиве да нема потоп. :pos::pos:
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Јао Џонтра бетер кењаш во темине по ракомет отколку во филм. :kuracc:
Кој песимизам еј. Да не сме изгубеле од Ангола, од другиве да нема потоп. :pos::pos:
Подобро е да не се очекува ништо и да не се биде оптимист, за да не биде пцуење после ако случајно завршиме последни во група.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Јао Џонтра бетер кењаш во темине по ракомет отколку во филм. :kuracc:
Кој песимизам еј. Да не сме изгубеле од Ангола, од другиве да нема потоп. :pos::pos:
Искрено не глеам простор за нешто поише. Многу сме слаби за разлика од другите првенства.
Порано ако ништо друго барем играчите од Металург играа заедно и играа цело време и беа во форма. Имавме и пикер расположен за ракомет а не за менаџирање на кафана.
Манасков тешка резерва у РНЛ, Жутиот исто, Кире у години, Џомба едино што е стандарден у Романија, ако не се лажам, на лев бек неискусни младинци.
Голман, 40 годишен дебитант.

Дај боже да грешам.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Искрено не глеам простор за нешто поише. Многу сме слаби за разлика од другите првенства.
Порано ако ништо друго барем играчите од Металург играа заедно и играа цело време и беа во форма. Имавме и пикер расположен за ракомет а не за менаџирање на кафана.
Манасков тешка резерва у РНЛ, Жутиот исто, Кире у години, Џомба едино што е стандарден у Романија, ако не се лажам, на лев бек неискусни младинци.
Голман, 40 годишен дебитант.

Дај боже да грешам.
Види Тунис мора да дадат 100 насто и Чика Лисац да скрои некоја далавера да ги сјебеме. После со Ангола може да си го ладат, мислам дека немаат капацитет црњите за да не тепаат, па макар и со цел Металург 2 да им играме, а не со играчи што имаат искуство со јаки натпревари. Со Словенија и Шпанија може комотно да си го ладат, па да го плеснат Исланд онака мушки.

Ако изгубат на првата, психа ќе ги поебе и после и со Ангола ќе имаат криза. Ако заебат првенството нема пцуење, нема ништо, комотно нек се спакуваат сите постари од 30 години и да се викнат децана од Металург 1 и 2 на нивно место.

@MDI и јас така си викав едно 3-4 првенства по ред, али јбг мора некад да тргнеме оптимистички бе. Не може да се плашиме од некој афрички истресоци што играат во тимови како Ала бала баба дала во Тунис и Ангола, ама најсериозно. Секогаш се потценуваме и преценуваме и тоа не ебе од старт. Треба сами да знаат дека имаат снаги сите да ги кутнат, да веруваат во тоа и да се залагаат да победат, ако одат со исто курнашко однесување од квалификацискиот турнир во Полска (веќе сме ги победиле, гола вода се за нас), пак ќе го папаат. Ко што рече Томасино, генгбенг со 30+цм. :D
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.250
Поени од реакции
5.361
Ако се остварат најавите дека практично цела бековска, голманска и пикерска ротација им се во аут за првенството, ништо чудно мојата прогноза да е и преоптимистичка. Само со специјалисти за одбрана и крила многу тешко се стигнува до резултат. Гарант ќе игра Душебаев некој ултра-Червар/Металург стил, ништо чудно да пробува и со 7 на 6 ама не верувам дека можат до толку да изненадат.
Јас си ја пишав да тепат со Норвешка 5.2 коеф. In Talant Dujshebaev I trust :icon_mrgr:
 
Член од
5 јануари 2013
Мислења
119
Поени од реакции
54
Дечки, некој линк за следење на натпреварите? ... оној официјалниот не ми го отвора ни со hola :unsure:[DOUBLEPOST=1484261132][/DOUBLEPOST]Дечки, некој стрим за следење на натпреварите? ... оној официјалниот не ми го отвора ни со hola :unsure:
 
Последно уредено:

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Дајте линк бе реприза да ја гледаме Македонија !!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom