Гел

Член од
27 декември 2011
Мислења
20
Поени од реакции
12
Порано користев гел и почна да ми се оштетува косата па престанав да користам некое време никакви зацврстувачи за коса, па после 3-4 години пак почнав да користам али само Восок многу е подобро од гелот.. ваков користам dwt_looks_gum_powernt_copy.jpg
 
Член од
7 декември 2011
Мислења
283
Поени од реакции
83
гледам сите "Taft" може ли да ми кажете колку чини ?
 
Член од
7 декември 2011
Мислења
283
Поени од реакции
83
се става на рака со малко вода и после на косата или на друг начин ги правите јас оти прв пат ке пробам.. :vozbud:
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
се става на рака со малко вода и после на косата или на друг начин ги правите јас оти прв пат ке пробам.. :vozbud:
Да да се користи исто како гелот, се става на рака може и вода ако сакаш зависи до косата, само не ставај многу :)
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Порано користев гел и почна да ми се оштетува косата па престанав да користам некое време никакви зацврстувачи за коса, па после 3-4 години пак почнав да користам али само Восок многу е подобро од гелот.. ваков користам Прегледај го приврзокот 39120
И јас го користам ова.
До сега сум задоволен од него, порано користев гел, но не е тоа, тоа.
 
Член од
27 декември 2011
Мислења
20
Поени од реакции
12
И јас го користам ова.
До сега сум задоволен од него, порано користев гел, но не е тоа, тоа.
Презадоволен бидејки после употреба косата ти е ногу нормална и чиста нема остатоци од тоа што си ставал восок изгледа ногу природно а после ставање гел косата ти е замрсена и мора да ја миеш ако сакаш повторно да ставеш :cool:
--- надополнето: 30 јануари 2012 во 23:21 ---
се става на рака со малко вода и после на косата или на друг начин ги правите јас оти прв пат ке пробам.. :vozbud:
не се раствара со ништо туку само ставаш на раката размачкуваш и ставаш на косата и ја обликуваш како сакаш
--- надополнето: 30 јануари 2012 во 23:23 ---
фала на сите... утре ке го пробам за школо :)
сигурно ке те бендисаат девојчињата од школо :D
 
Член од
7 декември 2011
Мислења
283
Поени од реакции
83
сигурно :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
--- надополнето: 31 јануари 2012 во 16:26 ---
Иначе Avax исти имам како твојот црна кутија бел е восокот ..
има ги во разни бои ама тој е најдобар другите се портокалови нешто и од нив косата ти е како гелот
 
C

cige

Гостин
Користев гел во прекумерни количини порано, ама сега користам или Subrina brilliant cream, или некој од восоците на Taft или Schwarzkopf, и причината поради која што почнав да ги користам наведените наместо гелот, нормално е бидејќи гелот е поштетен, а друга работа е што даваат многу поубав мирис на косата, даваат сјај и ја оформуваат и ја задржуваат посакуваната форма исто како и кај гелот, со таа разлика што не ја стврднуваат до тој степен.
Кај се продава Schwarzkopf Osis+ за мажи? Хибрид од гел и восок. Не ја влажни и не ја згуснува косата, туку само и дава форма.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Брат ми користи ваков


Поима немам што е ова, дали е восок или гел ама мириса на гума за џвакање т.е мастика.

Јас искрено не се замарам со вакви работи, единствено ставам гелови и восоци во ретки прилики кога треба некаде да се иде на свадба, роденден или друга прослава,
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Решив од пред некоја година да користам гел за коса ама не е тоа тоа. Ич не го сакам тој ефект на гелот за коса што прамените на косата се залепени па кога малку ќе се засуши гелот одвај и со чешел се чешла, мора да се мие косата после а и како што кажуваат многумина од гелот опаѓа косата, не бил добар за користење.

Денес ми заврши гелот кој го имав и ајде случајно бев во DM па го здогледав ова
1568328085549.png

Не знам зошто не сум знаел дека постои и вакво нешто. Многу е добро кога се нанесува на не многу водена коса и со чешел се чешла убаво а и има некој специфичен убав мирис. Не е гел нити восок туку паста за коса па не ја прави нити масна како на восок нити како на гел премногу прамените да се залепени многу а и да свети од гелот косата. Цената е 119 денари.

Имаше и вакво кое во некој наредна прилика се мислам да го пробам. Ова е крема.
1568328328672.png
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Пред неколку месеци пак му се вратив на одвратниот гаден гел бидејќи ме мрзеше да одам до DM за пастата која еден пост погоре ја имам пишано лани летото.
Но денес јас пробав од Schwarzkopf пастата. Taft Texture Fiber Paste онаа 6 најаката.


Паста нешто најдобро што сум користел. Какви гелови, какви глупости. Од гелови опаѓа косата и косата ја прави да свети како мрсна и тој ефект најмногу го мразам кога ќе видам на коса а најнервирачки ми е што геловите косата ја лепат премногу до степен да кога поминеш со раката низ коса имаш чувство како да го кинеш влакното од корен.

Со паста е сосема обратен ефектот па сум премногу задоволен.

Не е премногу скап 150 денари го купив во една продавничка парфимерија а во Тинекс беше намален малце мислам 149 денари :icon_lol:
 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.846
Поени од реакции
10.442
Пред неколку месеци пак му се вратив на одвратниот гаден гел бидејќи ме мрзеше да одам до DM за пастата која еден пост погоре ја имам пишано лани летото.
Но денес јас пробав од Schwarzkopf пастата. Taft Texture Fiber Paste онаа 6 најаката.


Паста нешто најдобро што сум користел. Какви гелови, какви глупости. Од гелови опаѓа косата и косата ја прави да свети како мрсна и тој ефект најмногу го мразам кога ќе видам на коса а најнервирачки ми е што геловите косата ја лепат премногу до степен да кога поминеш со раката низ коса имаш чувство како да го кинеш влакното од корен.

Со паста е сосема обратен ефектот па сум премногу задоволен.

Не е премногу скап 150 денари го купив во една продавничка парфимерија а во Тинекс беше намален малце мислам 149 денари :icon_lol:

оваа на сликата ја користев долго време и беше топ, за жал ја нема више и сега ја фураат оваа што си ја земал ти и не дека е лоша ама далеку е од првава а па за онаа во плава амбалажа ич немој да се лажеш да ја купуваш



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom