Гел

Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
Сите знаеме дека гелот не чини, дека наштетува на нашата коса и врши опаѓање.
Ја користам гел ама забележав дека од него косата ми е поретка, користи ли некој од вас некаков нов вид на гел или некаков друг производ што ја зацврстува косата ама што не и наштетува, доколку користи нека каже фала :confused:
 
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
Користам восок Taft и мислам дека не и наштетува на косата ,или помалку и наштетува на косата од гелот.
и ја имам дома еден ваков ! ама со вој малце ми е тешко да си направам фризура па правам со вода фризура и после со лакот ке се исприцам малце !! :)
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283
и ја имам дома еден ваков ! ама со вој малце ми е тешко да си направам фризура па правам со вода фризура и после со лакот ке се исприцам малце !! :)
Исто така.
Ама во последно време почна да се појавува првут :mad:
Така да сеа фурам без фризура и подобро ми е. Една обврска помалку. :D
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Сите знаеме дека гелот не чини, дека наштетува на нашата коса и врши опаѓање.
Ја користам гел ама забележав дека од него косата ми е поретка, користи ли некој од вас некаков нов вид на гел или некаков друг производ што ја зацврстува косата ама што не и наштетува, доколку користи нека каже фала :confused:
И јас користев гел и тоа во голема количина, но за да го спречам тоа што тебе ти се случува, почнав да користам (кога ми е подолга ) Лак или за кога не ми треба некоја цврстина малку пења , (кога е кратка) дефинитивно само ВОСОК! Ова ти е нај веродостојна работа за промена на гелот, и на фризер кога одам секогаш со восок ме прават и ми кажаа дека тоа не ја уништува, па дури и ако имаш ефект да ти ја мрси малку косата можеш малку да го помешаш со гел , но малку гел повеќе восок и не ќе имаш проблеми со косата повеќе;)
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Восок друже и јас ти препорачувам. Користам ист како што кажа членот погоре и сум презадоволен за разлика од гелот кој ја уништува косата.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
87
Поени од реакции
41
Користев гел во прекумерни количини порано, ама сега користам или Subrina brilliant cream, или некој од восоците на Taft или Schwarzkopf, и причината поради која што почнав да ги користам наведените наместо гелот, нормално е бидејќи гелот е поштетен, а друга работа е што даваат многу поубав мирис на косата, даваат сјај и ја оформуваат и ја задржуваат посакуваната форма исто како и кај гелот, со таа разлика што не ја стврднуваат до тој степен.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Порано коа ми беше кратка косата.

Taft gel cream.


Ич не ја мрси косата, ама ич. Сега не ја прави цврста многу но врши работа. Го препорачувам. Сеа веќе 8-9 месеци не ставам ништо.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
Фала екипо на советите ќе пробам се и ќе ви кажам ако сум задоволен уште еднаш фала(y)
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.547
Поени од реакции
2.117
Секој препарат за коса има штетни влијанија.Нормално некој помалку некој повеќе.Не само гелот туку и шампонот(оној со коју ние секој ден миеме глава)има штетни влијанија.Треба да се биде доста внимателен, да не се користи премногу силен шампон но треба да се внимава да не се добие првут.
За гелот дечките погоре ти дадоа добри совети твое е да ги послушаш
 

Iµµortal

사범님
Член од
26 јули 2011
Мислења
711
Поени од реакции
387
користам восок
користев гел порано и немав никакви проблеми,ама сепак восокот е подобар и не изгледа толку сељачки како гелот.а моментално не користам ништо зашто сум шишан ептен кратко
 
R

Roten 96

Гостин
Со пиво е боље хахах се зезам користам гел но што на мојава коса кога е порасната до максимум се разбира ни гел не и помага да застане право :D
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Ретко користам гел бидејки сум слушнал дека е штетен за косата


Имам ваков ми стои за украз и за посебни потреби
 

Kajgana Shop

На врв Bottom