Гатање, видовитост

Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
а што ти значи лечи се?
карцином лечи?
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Nekoj iskustvo da ima kaj odzata Husein od Pagarusa?
Хусеин е жива превара -- ќе ти топи олово, ќе те лаже и ќе ти земе пари. На една моја комшивка и рече да ја миела косата точно на полноќ со моч од црна крава. Се смрдлоса сиротата за џабе и си ги даде парите, нит нешто и помогна, нит бутур. Ја имав ист проглен како тебе, ми беше сторена маѓија и тоа дупла. И јас како тебе акав по бајачи и гатачи за бадијала. Има три (главни) вида маѓија: 1. сугреб: си настапнала на сугребано место од кучиња, 2. самовили: си растурила самовилско гнездо, или 3. оградисаност: некој те оградисал. Во сите три случаи да те отчати поп помага најарно. Некогаш од прва, некогаш од втора или трета. Мене од втора ми помогна. Без гајле и со лес!
 
Член од
13 ноември 2014
Мислења
16
Поени од реакции
2
Хусеин е жива превара -- ќе ти топи олово, ќе те лаже и ќе ти земе пари. На една моја комшивка и рече да ја миела косата точно на полноќ со моч од црна крава. Се смрдлоса сиротата за џабе и си ги даде парите, нит нешто и помогна, нит бутур. Ја имав ист проглен како тебе, ми беше сторена маѓија и тоа дупла. И јас како тебе акав по бајачи и гатачи за бадијала. Има три (главни) вида маѓија: 1. сугреб: си настапнала на сугребано место од кучиња, 2. самовили: си растурила самовилско гнездо, или 3. оградисаност: некој те оградисал. Во сите три случаи да те отчати поп помага најарно. Некогаш од прва, некогаш од втора или трета. Мене од втора ми помогна. Без гајле и со лес!
Za istiot Husein od Pagarusa e ova.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Za istiot Husein od Pagarusa e ova.
Да де, Хусеин од Пагаруша, шо живее карши автобуската за Долно Количани (една нива ги дели со Селман Минтас). И двајцава се кокштаплери, очи да им не видам никат више.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.508
Поени од реакции
9.408
Дали некој бил и слушнал нешто за нејзината работа, кај др.професор психолог и јасновидец Ѕвездана Ѓеоргиева?
 
Член од
13 ноември 2014
Мислења
16
Поени од реакции
2
Да де, Хусеин од Пагаруша, шо живее карши автобуската за Долно Количани (една нива ги дели со Селман Минтас). И двајцава се кокштаплери, очи да им не видам никат више.
Vo edna kuka sto sedel so zelena porta taka nesto toj Husein?
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
BABA VANGJA nemase 100% preciznos a kamoli nekoj novi , stoickov,balakov,leckov mundijalot 94 amerika vanga rece vo finale ke igraat bugarija brazil pa igraa italija brazil kakvi gataci , veruvam vo vesterki i ima neznam koe mesto se sobiraat ama toa se zeni koj obavuvaat nekoj rituali i pravat napitoci od trevki i koreni e toj napitok ako ti stavat vo pijalok ima sade da gatas a nekoj da gleda na graf ili jogurt vo crna flasa isti tragovi ostava belo na crno i crno kafe na bel fildzan :D
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Абе да, зелена порта со полумесечина и ѕвезда. Немоеш да ја утнеш куќата од кај и да доаѓаш. Али најбоље ти е да не идеш.
Можеш да го споделиш твоето искуство со Хусеин? Прв си што слушам да се жали...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom