Гатачи и видовити луѓе

I

INFECTED

Гостин
Сите сме слушнале за некои гатачи бајачи и луѓе што предвидуваат иднина. Некои со детали а некои едвај да ги разбереш :) но вака. Кои се најпознатите видовити луѓе во Македонија и како да се стигне до нив?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Да ти ги соберат парите со измама користејќи ги сите распложливи средства,шампиони се!
Се разбира знаат каде да удрат
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.913
Поени од реакции
9.520
ко ке ми текнит дека комшивката шо ми беше гатачка изиграваше значи ми иде на такво смеење не шо она гаташе туку шо овие во глобала беа девојки и вервеа во глупостиве шо ги кажвеше па и викаја ми погоди све а они глупачиве пред тоа се и кажвеа она само им ги поввторуваше зборовите
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Не сакам да вервам во вакви луѓе, но подсвесно некако мислам дека имат и меѓу нас нешто што е над нас, пример такви надарени луѓе.. Колку се над нас не знам, како и тоа дали тие се осеќаат како нешто помоќни од нас или пак тоа не го го сметаат како нивна дарба, можеби тоа за нив е казна, но имам причини за да вервам во вавки луѓе иако не познавам никој, ниту пак досега некој во животов ми гатл за иднината но ете вервам малце подсвесно. И да се разбериме, јас не зборам за луѓе што се прават гатачи, живиме во расипан свет, чоеков е способен на се и сешто за пари т.е преживување, па така некој на тоа прават пари, не вервам дека некој жив мојт да ти го предвидит пишаното, но вервам дека имат луѓе помоќни од нас да ти помогнат за некаква мака.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.069
Поени од реакции
19.838
Јас сум видовит. Озбилен сум, не се заебавам.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Да ти ги соберат парите со измама користејќи ги сите распложливи средства,шампиони се!
Се разбира знаат каде да удрат
Ти бе нели беше ВМРОвец? Зашо ти смета ова?
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Бајачите не ја предвидуваат иднината, само гатачите.

Ама нема веза.
 

Мацо_Д()

Бизнисмен
Член од
23 ноември 2015
Мислења
367
Поени од реакции
152
И да се разбериме, јас не зборам за луѓе што се прават гатачи, живиме во расипан свет, чоеков е способен на се и сешто за пари т.е преживување, па така некој на тоа прават пари, не вервам дека некој жив мојт да ти го предвидит пишаното, но вервам дека имат луѓе помоќни од нас да ти помогнат за некаква мака.
Секако дека има луѓе помоќни и попаметни од нас просечните, но има и нечовечки ентитети со, за нас, натприродни и несфатливи способности. Таквите ентитети се среќаваат низ езотеријата, библијата, окултните книги, под разни имиња. Некои од нив се добри, а некои лоши. Некои доаѓаат од небото, а некои од под земја.
Луѓето кои комуницираат со овие ентитети, можат да си припишат натприродни и магијски способности, но тоа не ги прави волшебници.
Разликата меѓу магионичар и волшебник е во тоа што: магионичарите се преправаат дека прават магии, а волшебниците имаат вистински, за нас, натприродни способности. За да бидеш добар магионичар треба да направиш договор со овие ентитети.

Јас, како приврзаник на теоријата на шуплива земја, би спомнал за подземните ентитети. Нај интелигентните, најмоќните, лидерите во подземјето (и на површината) се џиновски рептили, со закржлавени крилја, кои први дошле и ја населиле оваа планета и ја сметаат за своја. Тие имаат технологија илјади години по напредна од нашата, со која можат да манипулираат со времето, просторот, материјата, гравитацијата... Можат да се дематеријализираат и материјализираат.

Според Дејвид Ајк и лидерите на површинскиот свет, (благородници со сина крв) се хибриди на луѓе и овие рептили, и имаат спсобност да си ја менуваат формата (шејпшифтинг).

Основачката на Врил: Марија Орсич од Хрватска, била медиум (посредник) со натприродни способности. Таа тврдела дека ја користела својата долга коса како антена за комуникација со вонземјани и добивала кодирани пораки од нив, но вистината е дека вонземјаните најчесто доаѓаат од под земја.
Да видите само како изгледала:



 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom