Гаранција на цело куќиште или гаранција на дел по дел

Член од
15 октомври 2017
Мислења
84
Поени од реакции
3
Планирам да земем пц во Сетек, дали е подобро да се земе гаранција на целото куќиште или посебно на секој дел?
 

Pance24

Мариовец
Член од
26 август 2012
Мислења
257
Поени од реакции
93
Посебно на дел по дел е најјдобро , затоа што ако земеш цело куќиште и во иднина планираш да го надградуваш не ке можеш.
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.652
Поени од реакции
990
Побарај им на Сетек да не ти печатат гаранција, пошто гаранција кај нив - џабе ти е.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
2.991
Поени од реакции
3.134
Одбери нешто што не би го чепкал 2-3 години, ако веќе земаш на ново земи солидно и не го отворај, ако сакаш да надоградуваш и менуваш делови пред да им заврши гаранцијата мислам дека ќе згрешиш...
 

Govinda

Луд, збуњењ, изгубљен
Член од
20 април 2014
Мислења
2.702
Поени од реакции
2.123
Najubavo da ne zimas PC od niedna prodavnica. Odi kaj nekoj serviser diler i so pomos na nego sklopi si konfiguracija. U PC-ata u prodavnica prodavaat HDD od 500 GB za 2600 den, a HDD od 1TB e 2800. Toa e samo eden primer...
 
На врв Bottom