Гаража за мотор (веспа)

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
493
Поени од реакции
317
Здраво дечки! Живеам во зграда која нема свои гаражи нити пак во околината има можност за некоја да се изнајми. Имам веспа што ја чував пред зграда со синџири арно ама арамиите си земаа делче по делче бидејќи не можеа цела да ја кренат. Е сега најдов место пред зграда каде нема да се бунат станарите да изградам некоја мини гаража колку да ја бери веспата. Ако имате некој предлог напишете слободно. Поздрав!
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.177
Поени од реакции
34.349
Да направиш гаража за веспа ќе те чини повеќе од веспата.
Види дали можеш да добиеш „амин“ за да ја чуваш внатре во влезот зградата (ако воопшто има соодветен пристап).
 

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
493
Поени од реакции
317
Да направиш гаража за веспа ќе те чини повеќе од веспата.
Види дали можеш да добиеш „амин“ за да ја чуваш внатре во влезот зградата (ако воопшто има соодветен пристап).
Нема соодветен пристап
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Продај ја веспата купи си ел тротинет
 

Отприлика

Гопник
Член од
28 јуни 2019
Мислења
38
Поени од реакции
32
Како ќе го чини поскапо? Квадрат алуминиумски плек е 5 евра или помалце. Не му треба многу.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.177
Поени од реакции
34.349
Како ќе го чини поскапо? Квадрат алуминиумски плек е 5 евра или помалце. Не му треба многу.
Те молам покажи ми пример како изледа handmade гаража за скутер која некој си ја направил со "плек" од 5 евра. Чекам слики.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Како ќе го чини поскапо? Квадрат алуминиумски плек е 5 евра или помалце. Не му треба многу.
Не бе..
Нека оди до некој маркет или продавница за бела техника па нека побара картони па од нив нека направи, без пари ќе помини...
 

Отприлика

Гопник
Член од
28 јуни 2019
Мислења
38
Поени од реакции
32
Може и поедноставно, не му треба олку.[DOUBLEPOST=1561901092][/DOUBLEPOST]Тој делот од лево на првата слика само врата напред да има. 2 метра должина 2 висина метро и пол ширина. Некоја шипка, панелите и то е.
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
И да направиш плехче како гаражиче е за тоа ви треба дозвола за мал плац за местото и не можеш туку така да ви текнува да направиш. И никако да резберам зошто купуваат скутерчиња а живеат во станот и покрај по автоплацови за половни коли може да се најде колку што чини нова веспа?!
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
И никако да резберам зошто купуваат скутерчиња а живеат во станот и покрај по автоплацови за половни коли може да се најде колку што чини нова веспа?!
И мене не ми е јасно како се истрчуваат и купуваат нешто, а притоа немаат обезбедено сигурно паркинг место.
Па јас во оваа скапанарија, ни точак од дедо ми не би стаил на улица да седи, а не веспи од по 1000е па и нагоре.
 

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
493
Поени од реакции
317
Значи преселен сум во друг стан а го имав моторот претходно. Инаку се работи за Априлиа ср50.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom